şükela:  tümü | bugün
  • finlandiyali post-punk, goth grubu. kendilerini "apocalyptic post-punk" olarak tanimliyorlar. joy division'dan sisters of mercy'ye uzanan bir sound'lari var. 2013 sonunda ilk full albümleri olan climax'i cikardilar. kesinlikle göz (ya da kulak) atilmasi gereken bir grup.

http://beastmilk-official.tumblr.com/
  • kirk hammett'ın da çok sevdiği grup. tvit bu sevilmez mi be !
    youtube
  • finlandiya'nın sert müziğini biliriz; işte beastmilk de onun nüvelerinden biriydi. -di'li geçmiş zaman kipi kullandım çünkü mart 2015'te kuruculardan olan gitarist johan 'goatspeed' snell ile yollarını ayırdıktan sonra grup ismini değiştirerek "grave pleasures" oldu.

beastmilk olarak yalnızca bir albüme imza atmışlardı: 2013 tarihli "climax"... benim grupla tanışmam, spotify'ın benzer sanatçılar özelliği sayesinde oldu- climax'ın beyaza yakın mavi fon üzerinde bir kafatası ve bir kadeh sütten oluşan kartoneti ilgimi çekmişti. elbette en çok death reflects us'ı beğenmiştim ama bütün bir albüm de gelecek vadediyordu.

grubun müziği "apocalyptic death rock" olarak tanımlanıyordu. neyse ki değişmedi.

stüdyo ve canlı performans için gitarist kontenjanını juho vanhanen ile doldurduktan ve grave pleasures adını aldıktan sonra grup "dreamcrash" adlı bir albüm yayınladı. şu anda kadro şöyle: vokal mat "kvohst" mcnerney, bass gitar valtteri arino, gitar linnéa olsson, davul uno bruniusson... tarzları ve soundları aynı güzellikte devam ediyor. new hip moon parçaları en çok dikkatimi çeken oldu. kendilerini takipteyiz.