şükela:  tümü | bugün
 • michael jackson 'un meşhur beat it parcasi eşliğinde, benzerleri stockholm ve pariste de düzenlenmiş olan (bkz: http://www.facebooktr.org/krali-anmabeat-it.html)

  ve istanbul'un çeşitli mekanlarında, 1.5 dakika süre ile beat it dansının yapılmasını kapsayan etkinligin adı.

  etkinlik mekanlarından biri de haydarpasa garı olacak.

  tarih - 18 ekim pazar.

  ilgili davet linki için (bkz: http://www.facebook.com/…p?eid=126683980921&ref=ts)
 • ne zaman gerçekleşecek acaba diye dört gözle beklemem üzerine, en sonunda birileri harekete geçmiş. harika
 • internet yoluyla katılımcı toplamayı amaçlayıp - böylece daha etkili olacak - , etkinlik yerinde tesadüfen bulunan insanları her halukarda şaşırtacak olan etkinliktir.
  medyaya da görev olarak, tıpkı etkinliği kayda alacak arkadaşlar gibi , bu etkinliği yayınlayıp , bilen bilmeyen herkese michael'ı bir kez daha anımsatması görevi düşecektir. yurtdışında da böyle olmuştur netekim (bkz: http://watch.ctv.ca/news/clip208486#clip208486)
 • hacı olayı komple yanlış anlamışsınız siz bence. flashmob yapıldığı zaman -ki sanırım aylarca çalışılıyor bu eylemler- tesadüfen şahit olanlar şaşırmalı, sevinmeli. böyle bas bas bağırararak etkisini arttırdığını zannetmeye gülerim ben açıkça. bu olay gerçekleştiği zaman şaşırandan çok bilerek izlemeye gelen olacak.

  ki herşeyi geçtim -paris ve stockholm ile karşılaştırılmaya hiç çalışılmasın diye baştan söylüyorum- o kareografiyi nasıl uygulayacaksınız ki?
  kimin geleceği, nerden geleceği belli olmadan nasıl olacak?
  paris ve stockholm'da dansı görünce şaşırıp sonradan dansa dahil olan insanlar var bu işin içinde, siz "herkes gelsin herkes dansetsin" diyorsunuz...

  ilçe festivaline bütün halkımız davetlidir gibi olmuş bu iş...
 • 18 ekim için seçilen mekanın haydarpasa garı olduğu düşünülürse ( asla bir meydan kadar insan trafiği barındırmaz . yol geçen hanı değil sonuç olarak), o mekanda kalabalık olmanın iyi bir fikir olabileceği , şaşırtma faktörünün de oradaki tren yolcuları üzerinde başarıya uaşmasının hedeflendiği etkinliktir. 3-4 kişi şaşırsa kardır. mekanın güzelliği ve kalabalık katılım, etkinlikteki iki önemli kriterdir.
  gar çalışanları ve müdüründen, etkinlik saatlerinde hatırı sayılır bir yolcu potansiyeli bulunduğuna dair bilgi alınmıştır.
  sonuç olarak bu konudan haberdar olan kesim, facebook ve eksisozluk gibi sitelerle haşır neşir olan kesimdir. tüm istanbul'u internetten ve iki bağlantı'dan ibaret görmek ne kadar doğrudur?
  konu, daha önceden medya tarafından duyurulmadıkça olayın sürpriz niteliği kendini bir şekilde koruyacaktır.

  diğer etkinlik alanları için de benzer önermeler geçerlidir.
 • bolca beat it klibinin sonundaki zangırdayan adam taklidi görmek nasip olur inşallah. ankara'da olsa bir tane kesin çıkardı.
 • beat it'in klibindeki beyazlı adam olarak katılmayı düşündüğüm aktivite. bıyıkları uzatmaya başladım bile bi de kaynakçı gözlüğü buldum mu tamamdır.
 • karapolisnas ikinci seferdir duygularımı yumuşatarak aktarıyor adeta ama tutamıyorum içimde resmen.

  şimdi katılımcılara zerre lafım yok. güzel bir şey olacak çünkü pek çok kişinin beat it kareografisi yapması. eğlenilir, eğlendirilir.

  ama organizasyon yapan arkadaşlar bir zahmet bunu kralı anmak için yapıyoruz demesinler zira bence doğrudan prim peşindeler.
  paris demeyin, stockholm demeyin internet üzerinden bas bas bağıracaksanız eğer. flashmob yapacaksanız hakkını verelim.

  iki dakika bir gerçeğe dikkat çekince, biri de gelip çemkirmesin arkadaş be. kapasitemizin yetmeyeceği şeylermiş. aman ne orjinal hakkaret. dallamaya bak hele.
 • deven davis arkadaşımız , bir de zirve patlatmis bu basligin ustune. sagolsun : (bkz: beat it istanbul zirvesi)