şükela:  tümü | bugün
  • içen, çeken, sürekli kafaları kıyak gezen, çaldıkları arabaları ve çıktıkları otostop yolculukları ile gezen, karşılarına çıkan herkes ile sevişen, doğanın kutsal ruhunda tanrı'yı arayan, şiirin iç organlarını kurcalayan, jazzın aradığı ney sesini doğuda bulan, üreten alabildiğine üretip dünyayı kasıp kavuran bir yaşam arzusu doğuran bir gurup arkadaş.
  • iş, dostlarınla geçireceğin keyifli zamanlar için ödemen gereken bedeldir. işte beat kuşağı da bedel ödemeden yaşamanın mümkün olabileceğini düşünen müptezellerin akımıdır. işsizliktir. hep yolda olmak hiç hancı olmamaktır beat kuşağı.

neal cassady: azizlerin hayatının cazibesine kapılmış,papaz olma hayalleri kuruyordum ancak daha sonra şeytanın daha zevkli görünen yolunda kayboldum.
  • kafası güzel, serseri, edebiyatçı varoluşçu tayfadır ergenlerden oluşurlar
  • frederic gros'un "yürümenin felsefesi" isimli kitabını okurken böyle bir oluşumun var olduğunu duydum ve üzerine yaptığım araştırmalar sonucunda bu kuşağa dahil olan yazarların kitaplarını okuma hevesi hemececik etkisi altına aldı beni. ki 60'lı yıllarda müzik üzerindeki etkisine dair wikipedia'da yer alan şu bilgi ile merakım giderek arttı ancak bu kuşakta eser veren sanatçılara dair çok fazla bilgi bulamadım maalesef. bu konuya ilgisi olan yazarlardan tavsiye niteliğinde bildirimler bekliyor olacağım.