şükela:  tümü | bugün
189 entry daha
  • yukarki entarilerden anladığım şey şu:

iki şarkı duyup hele ki bir adet hasbelkader dinlediğiniz bir şarkı varsa gelip de burada raple ilgili yorum yapmayın. bildiğiniz üzere rap müzik dinlemeden önce alması gereken şöyle dersler vardır.

dünya rap piyasası
    yeni dönem rap deformasyonu
    sözleri çağrışım yapan şarkılar
    türkçe denen dilden zerre anlamak

müzik sosyolojisi, rap müzik tarihi falan gibi alanlarda akademik çalışma yapmadan haddim olmayarak youtube'da şarkıyı dinledim, özür dilerim.

tabii olaya bilimsel ve sanatsal yaklaşan gelenekçi ya da yenilikçi arkadaşlar olacaktır, ekşi sözlük bu tarz arkadaşlarla dolu ama yemin ederim gidin, avrupa'nın, amerika'nın underground r&b kulüplerinde dj kabinine girin, çalın bu şarkıyı millet kafayı yer.

ben olayın sanat sepet kısmında, rap müzik, dünya rap piyasası, türkçe çağrışımı kısmında değilim bence gayet bomba şarkı. övünerek söylüyorum bildiğim rapçilerin hepsi ceza, sagopa, killa hakan, eko fresh, karizma rap mehmet elmas, ankaralı şeytan, mode xl, ben fero
  • sene 2020 hala ceza mı dinliyorsunuz amk ? sözler çok uzun doğru dürüst tekrarı yok sürekli vıdı vıdı birşeyler diyor . sözlere alıp baksan anlamsız sözler silsilesi sadece kafiye var tarz desen aynı hiçbir yenilik yok demode ama bizim ülkede markalaşırsan ömür boyu aşağı inmezssin salak fan çok yeter ki konser olsun parayı basıp maymun gibi el kol sallamaya giderler
1 entry daha