• kendisi son guilty pleasure'ım. adına girilen ilk entry'nin sahibi olmaktan gurur duyuyorum.

https://soundcloud.com/…cit-ceyhuni/one-night-sitem

https://soundcloud.com/…eatmucit-ceyhuni-prr-prrr-1
  • kendisi tam olarak benim kaybettiğim kafamdır. o yüzden boynumda chip var.
  • "sanat elitin futbolu
    ne biliyosan unut onu
    kanattan gelen şut olur bana ne?
    kanat elini tut onu"
    dizelerini neslimize armağan ederek te hollanda'dan sırtımıza vuran sanat güneşi.
  • uyuz olduğum bir sanatçı. önce tarzına bağımlı hale getirip sonra da yeterince şarkıyla beslemeyerek bünyeyi harman bırakıyor.

arkadaşlar bu batağa düşmeyin, beatmucit dinlemeye başlamayın.
  • kralın geri dönüş haberi şu satırlarla duyruldu "tutsun diye yapsaydık atardık
    biz insan gibi elinize veriyoruz
    hâlâ kaygılarımla.."
  • 2016 yılının sonlarında enteresan bir şekilde tanıştığım şarkıcı. o dönem yine mt adlı az kişinin bildiği old school rap yapan bir rapçi ile "umudum darda" şarkısının canlı kaydını okuyorlardı. ceyhuninin kendi şarkıları da mt de zaten bin iki bin kişi tarafından dinleniyordu. psikolojik olarak zor bir dönemimde ceyhuniyi binlerce kez sadece ben dinledim o dönemde. (alkol problemim de vardı)

sonra kendimi toparladığım bir döneme girdim ve bir daha hiç aklıma gelmedi. 2020 yılında bu sefer farklı sorunlarla boğuşurken aklıma geldi şarkısı. ama adamın adı ve şarkının tek bir sözü bile aklıma gelmiyordu. google'a youtube'a alakalıolabilecek her şeyi yazdım. etnik rap, arabesk etnik rap, değişik rap, alternatif rap, mt canlı (2016'da bu şarkının canlısını dinlerken mt bir anda kaldırmıştı zaten ama bir ümit onu da aradım) vs. ama olmadı çıkmadı karşıma. bir yerden sonra inat ettim en az 3 4 saatimi arama yaparak geçirdiğimi biliyorum.

son 2 3 yılda farklı zamanlarda en az 100 kez aklıma geldi melodisi ama bulamadım.

sıcak kafa dizisini izlerken maksu d isimli şarkıcıyı dinlediğim an dedim ki heh işte lan maksu d'ydi adı. youtube girdim ama baktım o sadece bir dizi karakteri. ve kutsal bilgi kaynağına adını yazdım maksu d'nin, eminim bir kişi aradığım ismi yazmış olacaktı. (bkz: #146280966) yazmışlar.

beatmucit ceyhuni, umudum darda.
    teşekkürler.
    kiraz ağacından kestane aşıranlara.
    huzurlu bir uyku uyuyacağım.
  • kardeşim sayesinde keşfettiğim aşırı iyi müzisyen. hem orhan gencebay 'ı, hem neşet ertaş 'ı, hem zeki müren 'i, hem de sagopa 'yı seven bizler için bize böyle şeyler lazım !
  • umudum var da hiç yanımda durmaz!
  • en özgün rap sanatçılarından biri. bu tarza sahip başka birini göremezsiniz. peace!
  • bütün albümleri spoti'den silinmiş. youtube'da da numunelik bir iki video kalmış. çok üzgünüm. acım büyük. keşke zamanında kasetini alsaydım. çok acil electro love dinleyemezsem bir delilik yapmaktan korkuyorum.
hesabın var mı? giriş yap