• brian welsh'in 90'ların iskoçyasındaki rave kültürünü ve müzik yasaklarını anlattığı filmi.

film, efsane olacakken feshane ramazan şenlikleri olmuş *. rave kültürü ve müzik yasağı gibi çok sağlam 2 konu zayıf kurgu ve olgunlaşmamış senaryo ile mahvedilmiş. sokağın dili yakalanamamış. filmin ilk 45 dakikası zaten ergen bunalımı konusuyla çöp edilmiş. bence baş karakterleri en azından biraz daha olgun yapsalardı iyiydi. ayrıca zorlama diyalog çok fazla. trainspotting ya da la haine gibi alt kültürü içine sindirmiş karakterler ortaya çıkaramamışlar. yazık olmuş, halbuki hem rave kültürünü yansıtan hem de müzik ceza yasasına değinen alt kültür politik filmi olabilirdi.

tek kayda değer yerleri dans sahneleri ve trip sahneleri olmuş. bu kısımda çok eğlendim. müzikler de çok iyi. sadece bunun için izlenir mi? evet izlenir. ama beklentim çok büyüktü, yazık oldu. ''dans edemediğim devrim devrim değildir'' in içini biraz daha doldurmalarını beklerdim.
  • iskoç bbc tarafından yapımcılığı üstlenilmiş 90’lardaki rave akımını ve o zamanlarda yaşanan dostluk hikayesini anlatan muhteşem bir film.
  • muhteşem bir film kesin izleyin 90 lar üzerinden gidiyor, anarşi, punk, müzik, uyuşturucu, aile yapıları.
  • netflix üzerinde yayınlanmış olan drama filmi.

--- spoiler ---

film yavaş ilerliyor. genç arkadaşın şahane işler yapmasını bekliyorsunuz, menajerinin bir hareket kazandırmasını bekliyorsunuz fakat film yavaş. tamam içinde hayli drama barındırıyor, bu filmde ne hızı arkadaş diyebilirsiniz. fakat içinde müziğin olduğu her filmdeki gibi basit tatlılıkta bir sona bağlıyorlar. 1.30 saat içerisinde çekilebilecek bir film 2 saat sürmüş gibi duruyor. onun dışında hoş, izlenebilir bir yapım. ımbd puanı 6-7 arasında kalır.
    --- spoiler ---
  • netflix’in yeni çöp filmi
  • güzel film. izlemeden bok atanlara inanıp da boş geçmeyin.
  • (bkz: monster beats)
  • “iskoç gençliğinin isyanı da başka oluyor kardeşim” dedirten bir başka yapım. zaman zaman hikayenin kendi içinde vadettiği yükselmeleri sürdüremese de izlemekten keyif aldığım bir film oldu beats. isyanın her türlüsünün güzel olduğunu hatırlamak ve gençliğin ritmini dinlemek için güzel bir film.
  • "the only good system is a sound system, and if i can't dance to it, it's not my revolution." kalp kalp kalp.
  • human traffic’in az biraz daha ciddi ve azıcık zayıf versiyonu ama bu demek değil ki kötü film, ben şahsen çok keyif aldım. sadece human traffic fazla iyi :)

7.5/10
hesabın var mı? giriş yap