şükela:  tümü | bugün
  • geçen hafta letgo'dan sıfırını 250 tl'ye aldığım fiyat/performans kulaklığı. tabii ki 250 tl için.

malzeme kalitesi iyi. baslar iyi. fiyatını hak ediyor diyebilirim.
  • hala letgo'da sıfırları 250tl'ye mevcut iken benim de iki gün önce bir tane edindiğim kablolu kulaküstü beats marka kulaklık. 250tl'ye göre fiyat/performansı cidden iyi, piyasa uçmuş durumda zaten. süngerleri yumuşak ve diğer kulaküstülere göre çok baskı yapmıyor. tasarımı da güzel diğer kulaklıklar gibi kaba durmuyor yoksa biz de bilirdik bir beyer bir audiotechnica almayı. sonunda müziğine gelirsek, basları iyi ama öbür beatsler gibi kulakta sadece bas izlenimi yaratmıyor. sahnesi biraz eksik daha derin bir sahnesi olsaydı çok daha zevk verirdi spotifydan yüksek kaliteli dinlesek bile youtubedaki 3d müzikler kadar zevk vermiyor.
  • turkcell'den faturama ek olarak aldığım kulaklık.
    kablo kalitesi üzdü, kablo gerçekten hemen kopacakmış gibi geliyor (belki sağlamdır)

kulaklıkta, bass açtığınızda kulağınızda titriyor alet, konforsuz değil hoş bir his. her sesi de duyabiliyorsunuz. açıkçası diğer modelleri ile arasında devasa büyük ses farkı yok, bu modelin çok satacağını düşünüyorum.

bir de apple'ın beats'i satın aldıktan sonra kendi dizaynı olan ilk kulaklıktır.

ses çıkışı: macbook pro, spotify extreme quality

paketleme: apple gene harikalar yaratmış.

dış malzeme: mat plastik

kutu içeriği:
    kulaklık taşıma kabında geliyor. bir de kılavuzlar falan var. kablosu kulaklığa tümleşik. çıkmıyor.

kulaklığıyla saatlerce oturan birisiyim. şunu demek yalan olur "kafamda yok gibi". headset takacaksanız, ne kadar kaliteli olursa olsun, hangi marka olursa olsun, ne kadar para vermiş olursanız olun, 2-3 saat sonra kafanızda hissetmeye başlarsınız o kulaklığı arkadaşlar. ancak konforlu, üst kısmı kafayı uzun süre rahatsız etmeden götürebiliyor, hafif bir kulaklık.

ilk beats kulaklığım bu arada.
    daha önce sennheiser, pioneer, sony, jbl kulaklıkları kullanmış birisi olarak tavsiye edeceğim bir kulaklıktır. özellikle fiyatı ve sunduğu performans oldukça iyi.
    sadece telefonunda ve bilgisayarında müzik dinleyecek olan birisi alsın. gidip de hdj 1000'lere, hd 1000'lere para vermeyin dj değilseniz, ya da flac çıkış alıp manyak gibi dinlemiyorsanız.

açıkçası ses kalitesine kimsenin laf edebileceğini zannetmiyorum. tavsiye de ederim. fakat kabloyu daha güzel yapabilirlermiş. kullanırken biraz tırsmıyor değilim. gerçi dikkatli kullanımda gene bir şey olmaz ama kablolu kulaklık, illaki takılır dolanır bir yerlere. uzun ömür isteyenler, kablonun etrafına "ısı ile daralan makaron" sarabilirler. ben de öyle yapacağım (5 metresi 5tl falan. kablo kalitesi yüzünden kulaklığa küsmek istemiyorum)

edit: kullandıktan sonraki şeyler.
  • #77812804 entry'de hurdroot'un bahsettiği gibi ciddi kablo problemi olan kulaklık. daha önce kendi kendine temassızlık başgörterdi. servise gönderdim 2 kere kullanıcı hatası dediler. itiraz ettim. ve en son sıfırını gönderdiler. aradan 2 ay geçti. yine aynı sorun başgösterdi. şu anda ise jack bölümünden kablonun başlangıcından bakır kabloların çıktığı görülüyor.

ses kalitesi, f/p açısından muazzam. ancak kablo kalitesi yerlerde. almayınız efendim.
  • yaklaşık 10 ay önce turkcell'den faturama ek olarak aldığım ve severek kullandığım kulaklığım.

ses kalitesi çok iyi. sanırım noise cancelling özelliği de var takınca dışarıdan hiç ses gelmiyor.

diğer beats kulaklara göre daha şık olduğu bir gerçek. malzeme kalitesi gayet iyi ancak daha önce de belirtildiği gibi kablosu biraz sorun. çok uzun yapmışlar. kulaklığı telefonumdan çıkarırken kablo koluma takılmış, çekince haliyle ses gitti. şansıma kablo tamamen kopmadı muhtemelen içeriden zarar gördü. turkcell sağolsun apple ile anlaşmalı bir yetkili servise gönderip 2 hafta içinde işimi çözdü.
  • türkcel vasıtasıyla elime ulaşan kullanmaktan zevk aldığım kulaklık.