şükela:  tümü | bugün
  • beats by dr. dre'nin apple tarafından satın alınmasından sonra tasarlanan, apple'ın tasarım öğelerinin görülebildiği kablosuz kulakiçi kulaklık.

piyasaya çıkacağı tarih sürekli ertelenen ve 10 şubat'ta satışa sürülen bu kulaklık, beats'in diğer kulaklıklarında bulunan -orta frekans eksikliği- hedesinden tarafımca büyük ölçüde kurtulmuş, emsallerine* göre daha uzun batarya ömrü sağlayan bir kulaklık olmuş.

ilk duyurusu yapılırken belirtilen siyah ve beyaz rengin yanısıra mavi ve gri renklerde de alınabilen beatsx, fiyatını karşılamaya hazır bireylerin günlük kullanımı için oldukça uygun görünüyor.

(bkz: reklamları izlediniz)

ps: akasya acıbadem avm'de sadece siyah ile beyazı var ve rafta değiller. istek üzerine depodan geliyor.
  • sözlükte bu kulaklığı kullanan kimse yok mu? satın almadan önce bilgi almak istiyorum
  • sözlükte bu kulaklıkla ilgili "earpods ile aynı kalitede" gibi bir yorum okumuştum ve satın alırken bu cümle aklımda soru işareti olarak kalmıştı.
    hâli hazırda kullanıcısı olarak aklına düşen herkesin gönül rahatlığıyla alabileceğini söyleyebilirim.
    uzun yıllardır sennheiser kullanıyordum ve tasarım olarak hoşuma gittiği için bu kulaklığa yönelmiştim, iyi ki de öyle yapmışım.
    kullanımı özellikle iphone ile çok rahat, direkt senkronize oluyor.
    ses kalitesi, dış ses bastırma, bass her şeyiyle bayıldığım kulaklığım.
    beş dakika şarjla 2 saat çalışması da güzel olay.
    söz konusu apple olduğunda fazla araştırma yapmamak gerekiyor.
  • siyah rengini yaklaşık iki haftadır kullandığım kulaklık. iphone, ipad, mac üçgeninde yaşıyorsanız bunları epey iyi tamamlıyor. şu ana kadar kullandığım, sesi en net şekilde aktarabilen kulaklık. telefon görüşmelerinde de epey başarılı. şarjı, şıklığı vb. diyecek söz yok. tek sorun biraz pahalı olması.
  • kulak ici alistiysaniz airpods vs kaset kalitesinde gelmeye basliyor (disardan gelen ses yuzunden) beatsx ise canavar gibi, kulak icine oturusu harika, kendisi nispeten hafif, tere ve suya karsi resmi olarak dayinikli degil ama bir aydir hic sorun cikarmadi, kosarken rahatsiz etmiyor (boyunda kalan kisim ziplamiyor) sarji iyi gidiyor, telefon gorusmelerinde karsi taraf sikayet etmiyor, ses seviyesi iyi, ses kalitesi sorunsuz, siri her seferinde tam anliyor...
  • ses kalitesi konusunda çekincelerim olmasına rağmen beni hayal kırıklığına uğratmayan elektronik cihaz. tanımı yaptıktan sonra deneyimlere geçelim. apple'dan özür mahiyetinde hediye olarak elime geçen bir cihaz oldu beats x. açıkçası almayı düşünmüyordum ama güzel oldu. apple cihazlarıyla eşleşme olayının basitliği zaten malum, açılır açılmaz apple ekranına geliyor ve connect diyorsunuz, hepsi bu. diğer cihazlarda da klasik bluetooth eşleşmesi şeklinde yapmak gerekiyor. diz üstü bilgisayar için bluetooth üzerinden eşleştirirken birkaç kez denemek zorunda kalsam da halloldu ve diz üstünde de gayet iyi kullanılıyor. hatta şunu deneyimledim. laptop ile kullandığımda telefonuma göre ( apple ve android ) daha uzak mesafelere gidebiliyorum ses kesintisi olmadan. kafamı kurcalayan tek nokta yaz aylarında ensemde beni rahatsız edip etmeyeceği. bunu da bekleyip göreceğiz.