şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2007 yılında çıkan tacere albümü.
  tracklist:

  1 - deep tears of tragedy
  2 - i devour
  3 - excursion
  4 - black roses
  5 - a voice in the dark
  6 - foes of the sun
  7 - phantasm
  8 - born of the ground
  9 - bitter, regressive
  10 - beyond silence
  11 - beautiful darkness
  12 - into your dreams
 • arkabahçe yayıncılık tarafından türkçe olarak yayınlanacaktır.sektördekilerin artık marvel,dc dışında daha çok çizgi romanı türkçemize kazandırması sevindirici.benim için ilginç kısım ise kısa bir süre önce yurtdışından sipariş vericektim çok ilgimi çekmişti ama kargoya fazla para vermek içimden gelmeyince hevesi kursağımda kalmıştı.
 • fabien vehlmann ve kerascoët ortak yapımı bir grafik roman.

  şöyle tatlı bir kapağa sahip, böyle güzel karakter tasarımları barındıran bir grafik romanın ne kadar karanlık olabileceğini tahmin bile edemezsiniz. hakkında bir yerde "alice harikalar diyarında ile sineklerin tanrısı karışımı" diye bir benzetme okudum, daha iyi bir benzetme olamazmış. ben aşağıda konusu hakkında minik bir özet geçiyorum fakat hakkında hiçbir şey bilmeden okumak en iyisi olacaktır.

  --- spoiler ---

  aurora adlı tatlı bir kız, hoşlandığı oğlanla (ki kendileri prenses ve prens olduklarını düşünürler, belki de öyledirler...) sıcak çikolata içip pasta yerken bir anda ne olduğunu anlamadan dünyası eriyip dağıldığı için kendisini bir ormanda bulur. ormanda kendisi gibi bir anda oraya ışınlanıvermiş birçok değişik karakter de vardır ve aurora nedense bu acayip ortama diğerlerinin aksine çok çabuk alışır. yanıbaşlarında çürümekte olan dev gibi bir kız çocuğu cesedi olduğunu, ormanın normal bir orman boyutunda değil de kendi boyutuna göre devasa olduğunu, ölü kız çocuğunun çantasından aşırdıkları kimi kırtasiye ürünlerinin üzerinde aurora yazdığını sürekli olarak görmezden gelen aurora, kendi yeni minik dünyasında yeni arkadaşlarıyla hayatta kalmaya çalışacak, bu yaşam savaşında herkese yardımcı olacak, sorumluluk alacak ve herkesi hayatta tutmaya uğraşacaktır. ilk sayfalarda ne tür bir hikaye ile karşılaşacağımızı sezip tüm o şirinliğe rağmen şahit olduğumuz anlatının daha da vahşileşeceğini anlıyoruz fakat bir bütün olarak en başta düşündüğümden ve kendimi hazırladığımdan çok daha gerçeküstü ve çok daha karanlıktı, vay be.
  --- spoiler ---

  ayrıca türkçeleştirilmiş halinin adı da karanlık güzel imiş. ben ingilizce versiyonuna erişebildiğim için öyle okudum fakat dilimizde okuma imkanı da varmış.