şükela:  tümü | bugün
  • ya kukusu var tebrik ediliyor ya da asiri narsist itirafa eksilenen girdileri ile ilgili dert yaniyor. girdi begenisi almak için yaziyorsa, bos kumedir. eyyorlamam bu kadardir
  • kadın biri.
  • övünüp durmaya gelmiş yazar kardeşimiz.
    e herkesin kendince misyonu farklı tabi sözlükte.

seneler sonra ekleme: harbi harbi atıyormuş ha, astronomi alanında boş boş attığını zaten yazmışlardı, ben de denk geldim sonradan bayağı bayağı işkembeden sallamalarına. üstüne vazife olmayan moda görüşleri de cabası.
    (bkz: #68398843)

sürekli bir en yenilmez, en güzel, en serüvenli, en akıllı, en gözüpek...
    ne kadarı doğrudur, ne kadarı atmasyondur bilinmez. ben biliyorum da neyse.

ha bir de herkes onu kıskanıyormuş.
  • (bkz: #59999914)nolu entrisinde içimin yağlarını eritmiş yazar. çok iyi yapmışın bacım.
  • sozlukte okudugum guzel entrylerden birini yazmis yazar. hep boyle devam etsin.
  • nasist olduğu görüşüne katıldığım bir yazar.
  • sözlüğün en kaliteli yazarlarından biridir.

yazılarını severek okuyor ve takip ediyorum.
  • hayata bakışı, çıkarımları, yorumları güzel.
    iyi yazıyor.
  • kendisi hakkında yazdığım ve hiçbir zaman silmediğim ve haliyle de canlandırmadığım entryimi sildiğimi ve sonra canlandırdığımı iddia ederek kendisine yakışan şekilde yalan söyleyen kişi. söz konusu entrymde, ilgili şahsın tarafıma izafe ettiği gibi dünyaya en yakın yıldız olarak güneşin yerine başka bir yıldız ismi yazmadım. astronomide yakın yıldızlardan bahsedilirken daima güneşe yakınlık baz alınır. ben de tam olarak öyle yaptım zaten. bu başlık altından entry kaldırma, yeniden yazma veya çöpten canlandırma gibi bir durumum yok. eğer öyle bir şey vardıysa da delikanlı gibi alırdın ekran görüntüsünü koyardın buraya babalar gibi. hiçbir utanma sıkılma belirtisi göstermeksizin yalan söylemeyi alışkanlık edinmiş. çekinmeden iftira atmakta beis görmüyor. iddiasını somut delillerle desteklemesi mümkün olmadığından yalanlar girdabında dönüp duruyor. güneş konusunda şahsıma ve daha bir çok yerde genellemeler yaparak başkalarına da cahil derken, kendi iç dünyasında asıl kimin cahil olduğunu biliyordur, eğer içgörüsü varsa tabii. hazır yeri gelmişken zayıflama hakkında yazdığı ama sonra silip kaçtığı bir entrysinde geçen ifadelerine bakalım ve bir kez daha bilgisizliğinin derinliğini görelim...

" sağlık ocağındaki kan testine göre vücut yağ oranı %11" imiş. ... kan yağlarını(kolesterol) vücut yağları sanıyor. yazık çok yazık cidden. bkz: caps

- kendisini fantastik temelde överken öyle bir kaybetmiş ki, bir de buna bilgisizlik eklenince işte böyle bir şaheser meydan gelmiş. lezbiyenliği ayrı bir şey zannetmek ve kendi cinsine yönelimin genel adı olan homoseksüelliği yani eşcinselliği erkek cinsine özgü sanmak. (bkz. http://prntscr.com/fdjykq) _(bkz: #67072633)

bazı insanlar vardır... palavra sıkmaktan, su içer gibi yalan söylemekten hiçbir çekince duymazlar. mesela bu şahıs kendi nikindeki savunma yapmaya çabaladığı entryde şahsıma attığı iftira haricinde ışık yılı yanlışını kendisinin tanıdığı olan bir astronomi ve uzay bilimleri profuna danışacağına dair bir şeyler geveliyor... elbette demiyorum ki astronomi profu tanıdığı olamaz diye. ama hislerim, daha doğrusu deneyimlerim bana bunun öyle bir tanıdığı olmadığını söylüyor. mahlas arkasına saklanarak yazılanların kolpa olduğunu sağlam kanıtlarla ispatlayamasam da yalan söyleyeni anlayabiliyorum. bazı insanlar hayal aleminde yaşarlar. nasıldı o internet servis sağlayıcısı reklamı bir zamanlar. "ayda x liraya istediğin kişi ol" diye bir ana teması vardı. sosyal mecraları yalan dünyalarına alet ettikleri araç olarak kullanırlar. bu tiplerin aslında yalan söylediğini anlayamayanlar, onların sayıklamalarını arka planı olan ve içerikli bir şeyler sanırlar ama idrak kapasitesi doğru-eğri ayrımına yeten, kendini bilen kimseyi etkilemeleri olasılık dahilinde değildir. evet. bir de bunların bir yandan özellikle ilişkiler ve sağlıklı yaşam gibi konularda ahkam yürütüp diğer yandan da kişisel gelişim kitaplarını kötülediğine bakmayın... böyle insanlar iki kişisel gelişim kitabı okuyup, o kitaplardan edindikleri tekdüze bilgileri sözlüğe aktarmak üzere çeşitli başlıklara damlarlar ve uzman modunda; " şöyle yapın böyle yapın onu yapmayın bunu yapın" türünde hem çok ucuz hem de çok sıkıcı entryler yazarlar. fakat nikaltında "müzmin ergen" olarak tanımlanan çoluk çocuk takımı için geçerli şeyler olabilir yazdıkları saçmalıklar. ve kadın cinsiyetini ön plana alan entry'lerle (ben bir kadın olarak) ortalığa atlayıp yine bu gibi yaşı ufak çocuklar tarafından çekici bulunuyor olmaları da normal tabii. lakin hep derim; bu gibi kimselerin yazdıklarının gerçek hayatta karşılığı yoktur ve tümü uyduruk zırvalardır. bu hususta tekrar uyarmam gerektiği düşüncesindeyim.

-"proteryan" yazım hatasıymış. yaa demek öyle. iki kez üst üste yazım hatası mı yapılır? öyle biliyordum demek bu kadar zor mu ya? insanın yanlışını, hatasını kabullenmesi bir erdemdir.

-büyük çanta taşıyan kadınlara veya yamuk bacaklı olup da dar pantolon giyen kadınlara hangi kadın dergisinde o kadar saldırgan bir üslupla hakaret edilmiş? adını ver sayfayı yolla da bilelim biz de. bizzat ben mail atacağım genel yayın yönetmenine.

-ayrıca bonzai başlığında katıldığı bir partide ecstasy kullanan grubun hızla uyuduğunu yazdığını ve bunun doğru olmadığını söylemiştim. ben orada yalan söylenmesine karşıyım. yoksa narkotik maddeler hakkında bilgi sahibi olmak için bağımlı olmak gerekmez. ecstasy uyutucu değil uyarıcıdır. bunu herkes bilir. benim çalıştığım sektördekiler daha iyi bilir. mesleğim icabı bu konuda bilgi sahibiyim.

p.s. bir de üzerine yazdığım eleştirel entryi kötülük olarak algılaması pek sağlıklı bir yaklaşım değil. bilimsel konular gündemdeki başlıklar gibi ya da ne bileyim, ilişkiler, anket vb. gibi kanallarda yazılan yorum ağırlıklı olan ve gerçek bilgi girilmesi zorunlu olmayan konulara benzemez. altını kırmızı kalemle çiziyorum; bu konularda yalan yanlış bilgi veremezsiniz, nokta.

edit: şahısla ilgili yazdığım ilk entrym gg'den silindi. yerine yenisi yazıldı tabii. o silinen entry üzerine bu tip, defansif bir şeyler yazmaya girişti. (bkz: #67391480) ve ben de yukarıdaki yazıyı ona cevaben yazmıştım. mod tarafından silinen entryde geçen ve şahsın tenkit edilmesine yol açan konular tekrar eklendi. entry: #68490289

ek: birtakım düzenlemeler.
  • sözlükteki en iyi tespitlerden birine imza atmış yazar.

(bkz: #68388876)

okadar doğru ki..