• övünüp durmaya gelmiş yazar kardeşimiz.
    e herkesin kendince misyonu farklı tabi sözlükte.

seneler sonra ekleme: harbi harbi atıyormuş ha, astronomi alanında boş boş attığını zaten yazmışlardı, ben de denk geldim sonradan bayağı bayağı işkembeden sallamalarına. üstüne vazife olmayan moda görüşleri de cabası.
    (bkz: #68398843)

sürekli bir en yenilmez, en güzel, en serüvenli, en akıllı, en gözüpek...
    ne kadarı doğrudur, ne kadarı atmasyondur bilinmez. ben biliyorum da neyse.

ha bir de herkes onu kıskanıyormuş.
  • ya kukusu var tebrik ediliyor ya da asiri narsist itirafa eksilenen girdileri ile ilgili dert yaniyor. girdi begenisi almak için yaziyorsa, bos kumedir. eyyorlamam bu kadardir
  • uzun uzun yazip, fındık kabugunu bile dolduracak bir seyler anlatamayan, boş biri.
  • aklı başımda bir insan bence boş biri değil. günümüz dünyası hakkında mantıklı yazılar yazıyor. mesajlaştım kendisiyle gerçekten iyi bir analizci ve anlatıcı.
  • kadın biri.
  • şu ana kadar kimsenin nick altına yazmadım. direkt mesaj atarim. bu zat mesajı kapattığı için buraya yazıyorum.

bir entry'sinde islam'in müslüman kadınlara çocuk bakmasını ve bu çocukların terbiyesini emrettiğini yazmış. hep merak ederim bu sözde modernist yazarlar islam'ı nereden öğrenir. bu öğrendiklerini vücudunun hangi organıyla yorumlar. az biraz siyer okumuş olsa peygamber eşinin çok zengin bir tüccar eşi olduğunu bilip bu bilgiye göre fikir sahibi olurdu. ancak her modernist gibi din hakkında bilgiyi gerçek kaynağından ogrenmedigi ve daha önemlisi pek de vicdanlı olmadığı için koskoca islam hakkında bu tür yanlış çıkarımlarda bulunmuş yazık.
  • kemal in öz yeğeni falan olabilecek yazar.
  • kılıçtaroğlu'nun zaferi falan diye bir şeyler gevelemiş yazar parçası.
    hangi zafer,ne zaferi.
    kazanılacak seçimi kaybetmek mi zafer?
    eski akp'lileri chp'den meclise mi sokmak zafer?
    10 yılı aşkın süredir koltuğa yapışmak mı zafer?
    hala kılıçtaroğlu'nun zaferi diyenler ya ahmaktır ya bu tarz şeyleri yazmak için iyi para alıyordur yada koyu alevidir.bizden olsun ne bok olursa olsun kafasındadır.
  • aşırı iyimser kişilik. ilaç olarak (bkz: arthur schopenhauer)
  • lantis, sözlüğe ilk geldiğim zamanlar hep siyaset yazardım ve kimse kadın bir yazar olduğumu bilmiyordu. bugün bile "dayı, ne diyon sen?" diye bir mesaj aldım.

bigorotti, bu entry'i yazıldığı yıllar sürekli siyaset yazıyordum. arkadaşı şahin gözlerinden ötürü kutluyoruz. ne göz ama!

tanrei, övünüp durmuyorum. çoğunlukla siyaset yazardım, seçim öncesinden beri özüme döndüm. siyaset yazmak da kalıcı değil zaten. paylaştığım bazı anılarımdan öyle bir sonuç çıkardıysanız bunlar doğru. bir ara trollük yaptığım günleri çok ciddiye almayın. o entry'lerin hepsini sildim, şimdilerde yalnızca ilham gelirse ve ciddi yazıyorum.

shublubapshubaptishaluva, nick'i yazana kadar canım çıktı. umarım the cabin in the woods filmindeki latince bir lanet kelimesi değildir. neyse, teşekkür ediyorum.

zaman oğutucu, teşekkür ediyorum.

armudun sapi uzumun copu, bir boşluk dönemimde elmalılı hamdi yazır çevirisini okumuştum. elime dağıtım sonucu geçen bir kuran'da da aynı ayet geçiyordu. bakabilirsiniz. bu konuda yorum yapmamayı tercih edeceğim. siz okuyup kendi yorumunuzu yapın diyeceğim de kadınları eve hapseden islam ülkelerini hatırlatabilirim.

transall, şarkı için teşekkürler. jon bon jovi'ye bayılırım.

ellerini birakarak iseyebilen adam, teşekkür ederim. güçlü bir acı çektiğim konusunda haklısınız.

stratega, schopenhauer ilk okuduğum filozoflardan, nietzsche'den sonra. bende tersi, yani iyimserlik olarak sonuçlandı sanırım. bazen iyimser olmasak da güçlü olmak zorundayız ve bu da iyimserlikle karıştırılabilir.

zengin ve kulturlu, tarz meselesidir belki. benim tarzım size uymuyordur. yazılar çoğu kez uzun çıkıyor. yine de teşekkürler.

v anarchist, bir saniye sapığım gelmiş.*. superman supar tasak kim bilmiyorum, böyle bir çaylaktan şimdi haberim oldu.* her entry'im favlanmışsa, bu daha önce başka bir yazar tarafından da yapıldı. o yazarda mı bendim?

eskioyuncu, teşekkür ederim. konuştuğumuz gibi.

hhey joe, kişisel düşüncem. aslına bakarsak ysk'nın bile kabul edip de kaynağını bilmediği 4 milyon seçmen ve 2-3 milyon civarı da mülteci, sığınmacı seçmen her neyse. bunu oranladığımızda %52'nin çok çok altına iniyor. kazanılacak seçimi kaybetmemiz, bunun yanı sıra biraz da biz muhaliflerin hatası değil mi? kendi içimizde bölündük ve trollerin gazına gelip kendi adaylarımızı yıpratıyoruz. yalnızca kılıçdaroğlu'nun yıpratılması değil, ekrem imamoğlu ve mansur yavaş da yıpratılıyor. şu aşamalarda bunlar büyük hata bence. eski akp'lileri chp'den meclise sokmak değil de fabrika ayarlarına, özüne dönmüş demokrat şemsiyenin altında birleşmek olarak okuyorum ben bunu. yani "tek adamın" tüm yetkilere sahip olduğu ve başka kimsenin konuşamadığı türkiye'ye karşı; eski, özlediğimiz türkiye'nin geri gelecek olan parlamenter sisteminde kimsenin kavga edip dışlanmadığı bir meclis örneği. 10 yılı aşkın süredir koltuğa yapışmak mı zafer? %30'luk kemik chp oyunu nereye veya kime taşıyacağız? bunu sinan oğan'ın %5'lik oyuna mı taşıyacaktık? ben her adaya okeyim ve şunu savunuyorum: tek adam rejiminden kurtulmak için, kendi adaylarımızı yıpratmadan tek adamcı olmalıyız. parlamenter sistemde değiliz ve bu nedenle tek adam rejiminde, tek adamcı olmalıyız. bu aday benim için ekrem imamoğlu veya mansur yavaş veya çilek sevenler derneği başkanı da olabilir. önemli olan tek adamda yığılmak. kimseden para almıyorum, hiçbir siyasi parti ile bir bağım yok. alevi değilim. ben vaatlere ve bu vaatlerin ülkeyi taşıyacağı muhtemel yere bakıyorum. kemal kılıçdaroğlu'nun yapmak istedikleri bizi kendi kendine yeten, orta karar bir avrupa ülkesine dönüştürebilir. o kadar yıldır siyaseti takip ederim, takdir ettiğim ve heyecanlandığım vaatler bunlar.

nick altıma en son baktığımda yalnızca 5 entry vardı. hangi arada 12 entry olmuş? neyse nick altımı doldurmamanızı rica ediyorum. her zaman böyle cevap veremeyebilirim. mesaj kutum çok uzun süre kapalıydı; ancak sözlüğe geri döndüğümden beri açık.
    olumlu ve olumsuz eleştirileriniz için de teşekkürler.
hesabın var mı? giriş yap