• the weeknd'in 2. stüdyo albümünün ismi. bugün itibariyle nete sızmıştır.

often
    earned it
    the hills
    can't feel my face
  • abel tesfaye aka the weeknd'in white snorting ve pussy popping temali 2. albümü.

albüm mükemmel. en kısa sürede sindirip, yorumlarımı track by track yazacağım. ama ilk üç belli.

1. real life: mükemmel intro.
    2. losers (ft. labrinth)
    3. tell your friends* (kanye westkokuyor. çünkü iblis şarkının producer'i.)
    4. often

haber bültenlerine çıkan "olay. olay. olay. ünlü filmde türkçe müzik" manşeti işte bu.

"seneler sürer her günüm
    yalnız gitmekten yorgunum
    seneler sürer her günüm
    yalnız gitmekten yorgunum"

sarkının kalanı god white, pussy rain ve onu popin ile bezeli.

5. the hills*
    6. acquainted
    7. can't feel my face*
    8. shameless
    9. earned it*
    10. in the night
    11. as you are
    12. dark times (ft. ed sheeran)
    13. prisoner (ft. lana del rey)
    14. angel

albümün özeti:

i'm that nigga with the hair
    singing 'bout popping pills, fucking bitches, living life so trill
  • drake'in if you're reading this it's too late'inden sonra yılın en iyi ikinci ilk hafta satışını yaparak billboard albüm listesine 1 numaradan giriş yapan albüm.
  • beklediğimden çok daha büyük bir sükse yapmış the weeknd albümü. trilogy döneminden beri beğenerek takip ettiğim abel tesfaye'nin bu kadar başarılı olabileceğini asla tahmin edemezdim. often, the hills, can't feel my face ve earned it albüm çıkmadan önce dinlediğimiz şarkılardı; albümün en iyileri de bunlar olmuş bence özellikle de the hills mükemmel bir şarkı. can't feel my face de 2015 yazının en büyük olayı oldu zaten.

ahlak abidesi bir insan değilimdir ama şarkılarındaki bazı sözler insanı bildiğin utandırıyor ajsdhsjkjds. fena bir albüm değil ama bir önceki albümü kiss land daha iyiydi bence.
  • bu albüm bu kadar başarı getirmişse trilogy kimbilir neler yapardı dediğim albüm daha çok slow hafif şarkılar var denildiği gibi zaten albümün iyi şarkıları önceden single olarak çıkmış.abel yeni yeni popülerleşmeye başlıyor sadece trilogy gibi bir albümün bu kadar sönük kalmasına üzülüyorum çünkü beauty behind the madnesstan çok daha iyi abelin en iyi işi bana göre.bunu beğenenlerin kesinlikle o albümü dinlemesini öneriyorum daha hareketli çok iyi altyapılı harika şarkılar var.
  • yılın albümü dalında grammy'ye aday gösterilerek şaşırtmıştır. yıllardır dinlememe rağmen, hele ki kiss land sonrası, the weeknd'in havası sönüyor sanmıştım.

albüm gerçekten çok güzel. ama burayı hak ediyor mu anlayamadım. belki de amerika gerçekten de michael jackson gibi birine ihtiyacı olduğunu düşünüyor ve justin bieber sonrası bu arkadaşı ittirecek biraz.

albüm ödülü kazanırsa şaşırırım ama üstte belirttiğim ihtimali düşünür susarım.

edit: bu arada sıradaki single da in the night olmuş dilediğim gibi. yarın mtv yayınlayacakmış ilk kez. you rock my world'ü günlerce her saat başı televizyondan izlediğimiz zamanlar geldi aklıma.
  • 'en çağdaş albüm' dalında grammy ödülü kazanan albümdür.
  • 14 tane birbirinden güzel şarkıyı barındıran albüm. kişisel zevke göre prisoner ve dark times diğerlerinden belki bir tık aşağıda ama kalanı tek kelimeyle mükemmel. manyak gibi de dinliyorum.
  • trigology ile beraber özlenen the weeknd zamanları, o karanlık sayko rnb ciyi özlemiyorum diyen yalan söylüyordur.
hesabın var mı? giriş yap