şükela:  tümü | bugün
 • nur bilen yavuzer'in uzun zaman önce duyurduğu markası. beğenerek takip ederdim. güzel işler yapacağını düşünmüştüm hem tişört - svitşört, hem de kozmetik - cilt bakım alanında. ta ki satışa çıkan ürünlerin fiyatlarını görene kadar. herkese hitap edeceğini düşünmüştüm. yakası, kumaşı, kesimi düzgün ve iç göstermeyen, sünmeyen dümdüz siyah ve beyaz tişört bulmanın zorluklarından bahsetmişti, dedim bu kadın yapar hem de güzel yapar yaz boyunca giyerim mis gibi. kendisinin çok saygılı ve saygıdeğer olduğunu düşünürüm ama "yuh" diyorum. 240 tl'ye dümdüz (tasarım falan yok resmen) basic svitşört ve 120 tl'ye dümdüz beyaz tişört satıyor. "herkes"dediği nişantaşında müşterisi olan sosyeteymiş de biz boşa beklemişiz. kozmetik ürünleri satışa çıkmadı ama hayal bile edemiyorum fiyat skalasını.
  velhasıl tam bir hayal kırıklığısın beautyomelette.

  ekleme: sıfırdan marka yaratmakla falan açıklanamayacak kadar saçma fiyatlama politikası olduğu o kadar açık ki. sanki piyasaya her gün onlarca marka girmiyormuş gibi. evet 150-250 tl verip alacağım tişörtler, svitşörtler var piyasada, ama alacağım ürünün "marka değeri" olur, "tasarımı" olur ne bileyim limited edition olur, hiç olmadı kumaşı atıyorum ipek, modal, viskoz, keten, dut ağacı ipeği, rayon, kaşmir vs olur bi şey olur. ne bileyim polyester olmaz, olamaz. sanki bana cos sanki bana kenzo.

  kusura bakılmasın ama kalburüstü kesim de orta üstü kesim de düz beyaz ve marka değeri olmayan bir tişört için bu fiyatı fazla bulur. bir şeyi savunurken piyasadan ve ülke gerçeklerinden bihaber sallamamak lazım.
 • sn nur bilen yavuzer'in ve ekibinin ne kadar emek verdiğini ve sıfırdan yeni marka yaratmanın doğuracağı maliyetleri bilmeden sadece fiyat üzerinden eleştirilen marka. tanımı yaptık, şimdi yorum ; problem sadece maliyetler değil aslında, bu projede hedeflenen bir musteri segmenti var ve bu kitleye hitap etmesi önemli olan, ve bu segmenti / kitleyi hic kaybetmemek. zaten bu marka, bir sweat-shirt 240 tl, neden 130 tl değil diye şikayet edecek bir kitleye hitap etmiyor, ayrıca sadece tekstilden ibaret değil. gerçekten çok emek ve zaman harcanıyor, en azından buna değer verelim. yoksa sadece fiyat üzerinden yorum yapılacaksa, ltf gidip diğer dünyaca ünlü markalara saldırın (bilerek isim vermedim). beğenende olacaktır, beğenmeyende, ama büyük bir emeksin beautyomelette. yolun açık olsun.
 • nur bilen yavuzer’in kalite-fiyat konusunda oldukça dengesiz olan tekstil markası.şöyle ki cilt bakımı için kliniğe gittiğimde markasına ait bir köşede askılıkta duran ürünlerine de göz atayım dedim.zira çıkana kadar dört gözle beklemiştim.lakin fiyatları görünce hayal kırıklığı yaşayıp internetten alma riskine de girmemiştim.
  ürünlerin kesimleri vadettiği gibi olmasına rağmen kumaşı pamuk olanların bile kalitesiz duruşu bende şok etkisi yarattı.hem nur hanım’dan beklentilerden hem de fiyatların uçuk olmasından...
  sadece viscon olan tek bir sweatshirt beğendim onu da hemen internetten aldım.normalde tercihim hep pamuktan yanadır artık siz düşünün.
  ürün markaya ait bez çantayla beraber geldi.arkadaşım çok beğenerek bu çantayla fotoğraf çekip instagrama attı ve fotoğrafa nur hanım’ın markasını etiketledi.markanın sayfasına girip baktığımda “sizden gelenler”bölümünün olduğunu gördüm.bir hevesle arkadaş çıkmış mı diye baktık fakat sadece belli sayıda takipçisi olan fenomenlerin fotoğraflarının olduğunu gördük.kendimizin yine onların hayatlarını yaşaması için para döken şirinler olduğunu anlamış olduk.
  bu da böyle küçük bir anı olarak burda kalsın sevgili nur hanım.
 • duz gri jean kota (ki %40 pamuk, geri kalan polyester mi ne) “indirimde” 280 tl fiyat bicip alici buluyorsa bu kadini ancak tebrik etmek lazim. zenginlerin kanina gir, sonra onlari dudukle.
 • mağazalarından bi şey alma gafletinde bulundum.
  gaflet diyorum çünkü iade ederken bu kadar zorlanacağım aklıma gelmezdi.

  muhasebesini yapan her kimse önce müşteri memnuniyetinin önemini anlasın.

  bi daha da uğramam muhtemelen

  (sanal mağazadan bahsetmiyorum, normal mağazadan)