şükela:  tümü | bugün
 • üst edit : cimere yazabilirsiniz veya aile ve sosyal politikalar bakanlığına şikayet için 183'ü arayabilirsiniz, ne kadar çok ihbar giderse o kadar hızlı tepki verirler. en kısa zamanda olaya müdahil olurlar umarım. bilgi veren yazar arkadaşa teşekkürler.

  üst edit 2 : konu sahibinden alıntı :
  --- spoiler ---

  arkadaşlar şuna bir açıklık getireyim ekşisözlükte yazılan iftirayı kabul etmiyorum haftada sadece 8 saat gördüğüm kızımı neden ben darp edeyim? üstelik adli vaka incelemeleri yapılıyor yara bereler kaç günlük diye buyurun oralarada gidebilirim! ben sorumluluk sahibi bir babayım kızımın peşinde olmammı suç? şu durum bi bayanın başına gelseydi bayanlar ortalığı yıkardı bizim erkek milleti haklıyı haksız gösterir! nafaka ödememek için yapıyormuşum, yada tazminatı kurtarmak için. nafakamı düzenli olarak makbuz eşliğinde yatırıyorum, tazminatımı verdim sorun çıkartmadan. boşanma aşamasını merak edenler var anlatsam delillerle hemde hanginiz okuyacaksınız? şurada kısacık özetlediğim halde okumayanlar var, sayfa sayfa boşanma aşmasınımı yazayım? zaten anlatsam dudağınız uçuklar biraz samimiyetime güveniyorsanız. benim derdim nafaka para pul tazminat yada sizden para yardımı değil(ki öyle bişey istemedim) şükür geçiniyorum ben! derdim şu mahkemeye kadarki süreçte kızıma nasıl kavuşurum ve nasılki savcı bu yanlış kararı verebiliyorsa bunca delile rağmen, mahkemede yanlış bir karar verirse ben ne yaparım. bugün bu adalet sistemi yanlışca bana değil tüm erkeklere ayrımcılık yapıyor bunu düzeltmemiz gerek. bugün bana yarın sana ve benim gibi bir sürü insan var.
  --- spoiler ---

  #######################################

  konuyu buraya taşımak istedim, birebir alıntılıyorum.
  özet geçmek gerekirse olay boşanan bir babanın boşanma süreci sonrası yaşadıkları.
  lütfen okuyun.

  asıl konu linki

  --- spoiler ---

  arkadaşlar konu ciddi lütfen ciddiye alınız,lütfen okuyunuz kızımın hayatı söz konusu. konuya başlamadan önce bekar arkadaşlar belki bu durumu hafife alabilir ama evli ve çocuklu arkadaşlar beni anlıyacaktır. bekar arkadaşlardanda anlayış rica ediyorum. şunuda belirteyim sare'nin kalbinde delik var normal bir sağlıklı çocuk gibi değil! bir çok yasal yola başvurdum (bunlara değineceğim) ama hukuk, adalet hiçte öyle değilmiş işin içine girince anladım. sonra aklıma sosyal medya ve forum geldi çünkü zaman zaman denk geliyoruz burda birbirine yardımcı olan insanlar hala var. sizlerden ricam konuyu okuduktan sonra sayfayı yukarı taşımanız, ufakta olsa bir yorum bırakmanız. ve imkanıznız varsa konu link'ini cimer sayfasında paylaşmanız yada sosyal hesaplarınızda. ne kadar tepki okadar etki olabilir. yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

  3 yıl önce hatalı bir evlilik yaparak 05.12.2018 tarihinde anlaşmalı boşanmaya karar verdik ve 14.01.2019 tarihinde resmi olarak anlaşmalı boşandık. 05.12.2018 tarihinden 4 ay önce ekonomik nedenlerle tartışıp eski eşim 24.09.2018 tarihinde ben işteyken kızımıda alıp babasının evine gitmiştir (38bin tl borcu bırakarak). yani kısaca boşanma tarihi konana kadar bu kadın bana tam 3 ay kızımı göstermemiş ve jandarma, polis bu durum karşısında yetersiz kalmıştır. illa mahkeme kararı verilmeli imiş çocuğumu görmem için yada ayrı bir mahkeme açmalıymışım. zaten işler çığırından çıkmıştı (oralara girmiyorum) bizde para karşılığında boşanmaya ikna ettik eski eşimi. kızımı 8 aylıkken götürmüş ve ben ilk yaş günü dahi göremeden yaşına girmiş olarak gördüm. buraya kadar okuduysanız çok teşekkür ederim asıl konu şimdi başlıyor. biz anlaşmalı boşandık ki ben eski eşimin kızıma iyi bakacağından hiç süphe duymadım, duyamazdım onunda kızıydı. zaten mahkemede velayeti anneye veriyormuş. eski eşime ailesi 2 ay bakamamış ve işe soktuklarını duydum sabah 8 akşam 9 gibi çalışıyor ve benim kızım eski eşimin babaannesi (75-80) yaşlarındaki bi kadına teslim edilmiş şeker hastası bi bayan. kızımı mahkeme kararı ile ilk defa almaya gittiğimde sabah yine eski eşimin babaannesi beni karşıladı kızımı aldım eve geldiğimde 8 saat görebilme hakkına sahiptim ve kızım şu izleyeceğiniz videodaki haldeydi.

  video linki

  herhalde düzen değişikliği diyip kötüyü düşünmedim. akşam 20:00'de kızımı teslim etmeye gittim ve kızımın erzaklarını aldım bez,mama,süt, ilaçları vb. ürünler. yine kapıda eski eşimin babaannesi karışıladı ve kızımı teslim ettim. ben kızıma aldığım erzakları da eski eşimin babaannesi teslim ettim ve bana ''sen bize bişey getirme, bişeyine ihtiyacımız yok'' dedi bende ona ''zaten size bişey getirmedim kızımın eksiklerini aldım'' dedim. ve niyetlerini çok iyi biliyordum kapıda kargaşa çıkartıp beni mahkeme kararı ile uzaklaştırmak ve kızımı bana hiç göstermemek. ya sabır çekip arabama yöneldim ve arkamdan eski kayınpederim saldırdı. buna istinaden darp raporu aldım ve şikayetçi oldum aşşağıda dilekçe.

  dilekçe

  sonra 12 haftalık bir süreç kızımı görebildim ve nerdeyse her aldığımda sürekli bir yerinde yara, morarıklar, gözünde şişme, gördüm hep oluruna bırakıyordum ama kızımın zaten sağlık sorunları vardı ve sağlıksız bakılıyordu bu bariz belliydi. 12. haftada kızımı aldığımda elinde bir durum görünce artık dayanamadım ve tedavi amaçlı hastaneye götürdüm durum incelendikten sonra ikamet ettiği yerin jandarması ve devletin doktoru bu durumu siz şikayet etmesenizde kamu eder diyip rapor düzenlediler ve bende şikayetçi oldum. 12 hafta boyunca topladığım resimler ve videolar (kanıtlar) aşşağıda adli rapor ve ifadem yanında.

  adli rapor
  ifade
  ss1
  ss2
  ss3
  ss4
  ss5
  ss6
  ss7

  video1
  video2

  boşanma belgesi
  belge devamı

  boşanma ile ilgili mahkeme kararı resimleri aşşağıda gerçeklerle yüzleşme vakti. adli rapor üzerine bu mevcut resim ve videolarıda ekledim ve savcılığa verdim. savcı bey delil yetersizliği dedi ve dosyayı kapattı, itirazımı ettim. herhalde kızımın kolu bacağı kopmalıki bi deili görsün sayın savcı.. bu durumlara kayıtsız kalamadım ve son bütçemle avukat tutup velayet mahkemesini 23.03.2019 tarinden açtım. 17.03.2019 tarihinden bugüne kadar kızımı bana mahkemenin kararı olmasına rağmen gösermiyorlar ve adli yarı dahil kimse bişey yapamıyor. yaptıkları tek şey icra kanalı ile alabilirsin diyorlar ve icra şuan 750-1000tl arasında bi masrafı var. buna hangi güç dayanır herhafta 8 saat görebilmek için 1000tl öde, kaç para maaş alıyorumki. zaten kadın evden giderken 38,000tl borç bırakıp üstüne 10,000tl tazminat almış. (mahkeme kararında yazılı) gösterilmediğine dair tutanaklar aşşağıda.

  bunun bir suç olduğunu söylememize rağmen ukalaca ''savcı gelsin, icra memuru gelsin'' diyip tutanağa imza atmamalar. 07.04.2019 tarihli tutanağı okuyabilirsiniz. amacım sizlerinde yardımıyla kızıma biran önce kavuşmak ve ona daha düzenli bir ortam kurup, sağlığıyla ilgilenmek. bana yardımı dokunacak tanıdık bireyleriniz(hakim, savcı, kaymakam, vali, milletvekili vb.) mevcut ise lürfen durumu iletin, daha çok belaya bulaşmak istemiyorum. kızımı görmek ve ona kavuşmak istiyorum. kapılarına gidip kızımı alamadığım dair videolarım bu linkte isterseniz izleyebilirsiniz.
  https://www.youtube.com/…/uccay2518mfdoffquhpn1lmq?

  kızımı alamadığıma dair tutanaklar aşşağıda. duyarlı arkadaşlardan yardım bekliyorum.

  --- spoiler ---

  edit : tutanak resimlerini kişisel bilgi içermesi sebebiyle kaldırdım.
  asıl konuda hala duruyor merak eden bakabilir.

  edit2: konu sahibinin kesin darp iddiası yok ama olmadığı yönünde bir kanıtı da yok. çocuğuna iyi bakılmadığı ve görüşme hakkına engel olunduğuyla ilgili problemi var ve yasal yollardan çözmek istiyor.
  konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için konu sahibinin mesajlarına bakılabilir.link

  edit 3 : konu sahibinden alıntı :

  --- spoiler ---

  neden anlaşmalı boşanıp üstüne bide para verdin diyen arkadaşlar. dinleyin, şimdi ben anlaşmalı boşanmasaydımda çekişmeli boşansaydım mahkemenin minumum süresi 3 yıl araştırın biz çekiştik ordada bi sıkıntıda var ve bu durum diyelimki 4 yıl sürdü! bana eski eşime kızıma yazık değilmi mahkemelerde sürünmmemiz? peki mahkeme sonucu ne? kadından yana ne oldu benim 4 yılım? peki sizce ben mahkeme karar vermeden çocuğumu görebildimmi okumadınız demi? mahkeme karar vermeden çocuğumu göstermediler ve hukuk bana ne dedi yeni bir mahkeme aç çocuğunu görmek için! süründe sürün bizde boşanma avukatımla bu işi konuştuk bana 2 yol sundu bu işler şöyle çözülüyor gökhan dedi ''1 git evliliğini kurtar'' ''2 para teklif et'' bende ilk şıkkımı kullandım kadın kabul etmedi, ikinci hakkımı kullandığımda çok çabuk kabul etti parayı ve boşandık. yani demem oki ben kızımı görebilmem için acilen o kadından boşanmalıydım aksi halde o mahkeme bu mahkeme sürünecektim ve mahkemeyi kazanamayacaktım kadını koruyan bir sistem içindesin çünkü
  --- spoiler ---.
 • bu küçük yavruyu kurtarmamız lazım. destek.
 • söz konusu anne bile olsa bir insanın gelebileceği son noktayı göstemiştir.

  bedava dondurma almak için ortalığı birbirine katan ölücüler umarım bu arkadaşa da destek olurlar.
 • (bkz: up) up
 • öne çıkarılması gereken başlık.
 • konu hakkında bir şeyler yapılması gereken başlık.
  dünya tatlısı bebeğe yardım etmek gerekmektedir.
 • malesef hatalı evliliklerin en büyük yükünü yine bebekler ve çocuklar çekmektedir.

  bu bebek umarım sağlıklı bir psikoloji ile büyüyeceği en doğru ellere verilir.

  çünkü onun gelecekteki hayatını etkileyecek bir karar söz konusu.
 • aynı zamanda haklı olabilecek bir babadır . içim elvermedi izlemek istemedim videoları falan da keşke şöyle 10 000 tl verebilen bir adam olsaydım da şimdi siktir git 10 gün sev kızını diyebilseydim.
 • o kayinpederle tenhada bir yerde konuşmak lazım. anladığı dilden konuşmak lazım çünkü konuşmadan sorunlar çözülmez. konuya gelecek olursak böyle durumlarda her iki tarafı dinlemek isterim her zaman. umarım küçük kızımız iyidir ve devlet bu kızın hayatını hiçe saymaz. devlet göreve.
 • dünyalar tatlısı, üstelik rahatsızlığı bulunan bir bebeğe insan nasıl kıyabilir? aklım almıyor bu insanları.