şükela:  tümü | bugün
 • alışveriş merkezlerinde, toplu taşıma araçlarında, yolda, kafede; her yerde karşımıza çıkan annedir.

  özel ilgi bekler bu hanımlar. bebek arabalarını hunharca üstünüze sürerler. çünkü siz kim oluyorsunuz? ona yol vermeniz lazım.

  otobüste oturmaya hakkınız yok. orta kapıdan bindi mi hemen ayağa kalkmazsanız otobüsteki diğer vatandaşlar tarafından rencide edilebilirsiniz.

  ha bir de evine gittiğinizde eve girer girmez ellerinizi yıkayın. çünkü normalde yıkamıyorsunuz ama onun bebeği olduğu için ellerinizi yıkamazsanız ayıplanabilirsiniz.

  ayrıca bebeği olan bir anneye "sütün geliyor mu" diye sormayın; depresyona girebilir..:)
 • bebeği var diye özel muameleyi hak eden annedir, biraz da bebeği olan anneye yer verin, evine girerseniz bebeğine ellemeden önce elinizi yıkayın, o bebek arabaların tekerlerinin nalet bişi olduğunu ve çok pratik yönetilmediğini fark edin siz uzaklaşın, hatta yardım edin, e bir zahmet "sütün geliyor mu?" diye de sormayın, hatta "bu bebek çok zayıf, ay ne kadar minik" gibi cümleler kurmayın, hayır ne kaybedersin?
 • saçma sapan tespit kasan yazarları rahatsız eden annedir.
  bekleyecek tabii, ne yapacak? anneniz kucağında sizi taşırken insandan, mikroptan, kazalardan korumaya çalışmadı mı? çalışmasaymış keşke. dandik entrylerinize malzeme haline getirmeyin anneleri.
 • siz bir de bunların okuldaki öğretmen versiyonunu görün. tüm okulun düzeni bebeğin yemek, ağlama, uyanma saatine göre düzenlenmesini bekleyen annedir. hatta bunların baba versiyonu da vardır.

  1 yaşından büyük çocukları olan ebeveynler için geçerlidir. zira 1 yaş altındaki çocuklar için yasal hakları vardır.
 • anne sevgisi görmeyen yazarların götüne s300 füzesiyle batmış olan annedir. her ortamda el üstünde tutulması gerekir. bütün öncelikler onun olması gerekir. gerekir ki bir daha dünyaya böyle başlıklar açacak vitamin yoksunları doğmasın diye.
 • evet var böyle manyaklar.
  özellikle avmlerde sapıtıyorlar.
  sadece kendileri ve çocukları varmış gibi hareket ediyorlar. eşinin üzerine bile bebek arabasını süreni gördüm.
  böyle bir manyaklık olamaz.
  allah aşkına kendinize gelin.
  bir sizin çocuğunuz yok.
  sizin bebeğiniz ve bebek arabanız var diye, yürüyen merdivende insanların önünü hop diye bir anda kesip yukarı çıkmak ne demek?
  özür dileyin bari.
  nezaket mühim mesele yazarlarım.
 • isterse ağzıma s.çsın gene de kendisine ekstra özel muamele göstereceğim annedir. yeter ki çocuğundan çıkartmasın sinirini, öfkesini.
 • özel muameleden kasıtın ne olduğu önemli..mevzu toplu taşıma, avm asansörleri gibi alanlarsa pek tabii özel muamele görmelidir.. bir saat boyunca alın bebek arabasını sürün bakalım ne kadar kolay ne kadar zor olduğunu, kaldırımların çoğu yerde kırık olmasından ötürü yoldan gitmenin rahat olduğunu, babasının çiftliğinde gezinen insanların nasıl büyük birer engel olduğunu görün..

  tuvalet eğitimi alanı var şu an elimde, henüz üç yaşında.. tuvalete girdiğimizde tabii ki öncelik bizim olmalı ama bunu da özel muamele sınıfına sokan insanlar var sanırım.. öküz öküz bakıp sırasını verme nezaketinden yoksun..

  bir insan yetiştiriyorsak, onu bu topluma yetiştiriyoruz ve evet bebekler özel muameleyi hakediyorlar..
 • haklı kadındır.
  zira daha bebeğe süt emzirecek veya içirecek, altını değiştirecek, "terledi mi veya üşüdü mü?" diye kıyafetlerini kontrol edecek ve eve gidip ev işleriyle ilgilenecektir.

  hani biz ülkecek unutmuş olabiliriz bu tür nezaketleri, ama beklemesine fırsat dahi vermeden öncelik tanınması gereken annedir bu kadın.
  kurumlarda, yollarda ve her yerde öncelik sırası diye bir şey vardır. bu bazen kanunlarda yazmayabilir, mümkündür. zira bu insanlık görevidir, adab-ı muaşerettir, edeptir, babanın devlet olup her vatandaşın aile ferdi olduğu bu topraklarda bizden olana sahip çıkmaktır.
  trafikte çocuk arabasıyla yürürken karşıdan karşıya geçmek için hamle yaptığını gören şoför, aman önce ben geçeyim diye selektör yakıp sonra kornaya basarak "geçme kardeşim ben geliyorum" mesajı veriyorsa eğer, orada çok büyük sorunlar vardır.

  haa suistimal eden, hak yiyen, yerini veya sırasını verene "vay enayi" diyen kişilik bozukluğu sahipleri yok mu? tabiki var, hem de gani gani.
  lakin bırakınız kendi haline, o tür kişilerle münakaşa yaşayıp kıymetli vaktinizi harcamayın. minaresini çalan kılıfını hazırlamıştır, öyle laflar söyler ki üste çıkmak için, onun adına siz utanırsınız.

  bir ana görünce aklınıza kendi ananız gelsin. haddinizi aşmayın.
  saygısızlık ediyorsa, varsın ses çıkarmayın. insanlığından utansın.
  gerçek bir anneyle karşılaşıp öncelik tanıdıysanız, sıranızı verdiğiniz veya sıranızı verdiğiniz şeye doğru giderken size attığı anlık minnet dolu bakış fazlasıyla huzur vericidir. dünyada bir işe yaradığınızı hissedersiniz. esirgemeyin yardımınızı.
 • bu kadar acımasız olmayın lan orospu çocukları diye iç geçiriyor olabilir.