şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kocaeli belediyesi bünyesinde çalışan bir şofördür. yolculuk sırasında bebeğin hareketsiz olduğunu fark eden anne ve babanın çığlıklarına koşmuş ve suni solunum yaparak bebeğin hayatını kurtarmıştır.

  o şoförün adı hayrettin şahin’miş. aldığı eğitimlerin hakkını vermiş, helal olsun diyoruz kendisine.

  https://www.hurriyet.com.tr/…te-can-pazari-40697105
 • olay esnasında yardıma koşan diğer yolcularla beraber kutlanması gereken şofördür. sözlükteki video'da çığlık sesi kesildiğinden duyulmuyor; yolculardan biri ambulansı ararken, diğerleri fenalaşan babayı ve anneyi sakinleştirmeye çalışıyorlar.
 • helal olsun. 31 aralıkta yapsaydı yılın otobüs şoförü seçilirdi kesin. şimdi 1 yıl beklemeden ilgili makamlarca onore edilmelidir. ellerine saglik hayrettin bey.
 • helal olsun amcaya. hamileleri sürekli çağırıp bilgi isteyen sağlık ocakları bir de ilkyardım eğitimi verseler nasıl olur ?
 • taktire şayan bir hareket .

  bunun yanında sakinliğin böyle durumlarda çok önemli olduğunu tekrar göstermiştir. izlediğimde kadın kendinden geçiyor , tek başına olsa o bebek nasıl kurtulacaktı?

  bu olay sayesinde herkes böylesine üzücü durumlarda sakinliğini korumayı öncelik haline getirmelidir. allah kimseye böyle bir durum yaşatmasın.
 • bu ilk yardım eğitimini siz siz olun alın. neden mi?

  112 yi ararsanız önce sizi tam bir gerizekalı sürüsü karşılayacak. aramanızı yönlendirecek bir merkez kurmuşlar. atıyorum hırsız evi soyuyor acil polise ulaşmanız lazım ama bu andavallar beyfendi bağırmayın ve nasıl konuşulması gerektiğini öğrenin benimle tartışmayın modlarına falan girecek. sonra acil yardıma bağlarsa şanslısınız. diyelim bağladı. iki saat telefon çalacak ve ya açılmayacak o telefon veya iki saat de derdinizi oradakine yeniden aktaracaksınız.

  siz bunlarla uğraşmaktansa gidin kendinizi eğitin ilk yardım konusunda.