• zamanı gelince bebeğini -erkekse- sünnet ettirecek babanın yazdığı dilekçedir. "kul, eksiksiz ve sağlıklı yaratılmıştır" diyor da.
  • kendi araştırması sonucuymuş. nerede araştırmış acaba. kahvehanede mi?
  • ailenin isteği bu, saygı duyuyorum.

fakat:

bu ailenin aşılanmayan çocuğu benim çocuklarımla aynı yerde okuyamaz.

aşılanmayanlar için özel sınıflar değil okullar olmalı. aileler para ödemeli bunun için.

sokakta bulmadık beberimizi. açsinlar okullarını okutsunlar.

edit: yanlış anlaşılmış. o muhteşem aşısız çocukları bizim çocuklarımızla aynı okulda okumasın istiyorum. ayrımcılıksa dibine kadar. istemiyoruz aşısız çocukları okullarımızda. kursunlar özel okullarını, aşısız çocuklarını okutsunlar. saygım bu kadar.
  • ellemeyin, böyle böyle soyları kurusun.
  • amına koyduğumun çomarı hadi sen gereksiz yere oksijen tüketiyorsun çocuğun ne suçu var?

*acilen devletin çocuğu ailesinden uzaklaştırması lazım, sonra çocuk büyüyüp polat alemdar olunca babasının zihniyetini yok etmesi lazım. bilmeyenler için polat alemdarın babasının imparatorluğunu başına yıkma süreci

*bu arada üst entry ile alakalı olarak değinmek istediğim bir nokta var; arkadaş güzel bir noktaya parmak basmış. sünnet zaten bu aşı yaptırmayan islamcıların dininde değil, musevilikte vardır. kuranda sünnet yoktur ki bu mal adam ilerde çocuğu erkekse muhtemelen sünnet ettirecek. nereden tutsan elinde kalıyor.

*bilmeyenler için; hepatit b aşısı çocuk doğduğunda vurulan ilk aşıdır.

edit: sünnet ile ilgili verdiğim bilgi için açar tevratı bakarsın. ben gulfe derisi kesmekten bahsediyorum boşuna tatava yapma. tabi ki bir çok şeyin adı sünnet ama bu kesmek ile ilgili olan
  • hepatit b aşısını olmayan çocuk herhalde tetanos aşısı da olmuyordur. çocuk belki büyürken bahçede falan oynayacak, ayağına çivi batacak, parmağını tel teneke kesecek. tüm bunlar eğer çocuğu tetanos ederse o da allahın takdiri olacak. ya da çocuğu köpek ısıracak, çocuk elbette kuduz aşısı da olmayacak.

bu baba "kendi araştırmaları sonucunda" çocuğunu aşılatmama kararı almış. dünya bu baba gibilerin araştırmaları üstüne kurulsaydı şimdiye dek ne bilim yapılırdı, ne ay'a çıkılırdı, ne o büyük heyecanla karşıladıkları (bi' bok da anlamadıkları) küçük damadın yaptıkları üretilirdi. hepimiz çocuk felcinden, su çiçeğinden, kızamıktan, tifodan ölür giderdik.
  • biri buna allah'ın hepatit b virüsünü de eksiksiz ve sağlıklı yarattığını söylesin
  • yanlış mantık. susayınca su içmemiz, hasta olunca ilaç ya da aktardan ot alıp içmemiz eksik yaratıldığımız anlamına gelmediği gibi hastalıklardan korunmak için aşı olmak da aynı doğrultuda değerlendirilmelidir.
  • düşünsene baban bu adam. kendini bilmiyorsun ve karar verme şansın yok. kızamık aşısı yapılmadığı için sspe gelişiyor..yatalak oluyorsun ayağa kalkamıyorsun...

bazı şeylerin mecburi olması lazım.

evet hayat değişiyor, tıp ilerliyor, dünün doğrusu bugünün yanlışı olabilir ama bazı konularda fikir sahibi olmak için bilgi sahibi olmak gerekmez mı? şeyh kılıklı hokkabazların sözüne bakan okumamış adamın sırf babası diye çocuğunun sağlığı hakkında karar verici olması...
  • yazık bebeğe...,umarım sağlık sorunu yaşamaz ama bu baba ile çok sağlıklı bir hayat yaşayabileceğini sanmıyorum.

kendini yetiştirememiş bireyler çocuk yetiştiriyor...
    en son sertifika zorunlu tutacaksın ebeveynliğe uygun diye...
hesabın var mı? giriş yap