*

şükela:  tümü | bugün soru sor
  • gerçekten gına getirmiş annelerdir ve sayıları hiç de az değildir...

hamilelik dönemlerinden itibaren başlayan bu süreç, bebekleri için yaptırdıkları oda, aldıkları oyuncak ve kıyafetlerle devam eder ancak bunlar sadece ve sadece girizgahtır.

bebeğin doğumunda profesyonel fotoğrafçı fotolarıyla yeni bir sürece girilir ve bu artık ucu açık bir süreçtir ne zaman bitecektir bilinmez...

bebeklerinizi biz de çok seviyoruz, gerçekten çok da tatlılar, zaten hepsi de kuşkusuz birer melekler ama lütfen artık;

paylaştığınız resimlerden ve altına bebeğinizin ağzından yazdığınız sözlerden bıktık,

storylerinizde sürekli bebenizin hemen hemen aynı şeylerini görmekten usandık,

canlı yayınlarınızda ilk ken şunu yaptı, ilk kez bunu yaptı bağlantılarınızdan ikra geldi, o bebek sizin ve yaptığı ilkler sizin için özel...

lütfen bebeklerinizi bebek gibi gösterin leopar desenli montlarla minik banu alkan gibi yapmayın, kafasında kendisinden büyük çiçeklerle daha kafasını tutamayan bebeklere eziyet etmeyin bunlarda da bizi paylaşımlarla şahit etmeyin

burada masum ve her şeyden habersiz bebeklerle sorunum yok, babalar da öyle fazla ileri gitmiyor ama anneler çocuklarını hem nazardan koruyun hem de arada kamera olarak yaşamayın çocuğunuz ve sizin aranıza bir şey koymayın, gerçekten merak etmiyoruz, merak eden de gelir görür bebeğinizi...

sizler dostlarımızsınız silemiyoruz da ama darlandık iyice...
  • tamam kardeşim çocuğun var ne mutlu size sizin adınıza çok mutluyuz ama yeter.
    bebeğinin ilk sıçmığı, kusması, televiyon seyretmesi, sümüğü bize sevimli gelmiyor. her anını story atınca ne geçiyor elinize anlamadım.

üzgünüm ama çoğunuzun çocuğu da sevimsiz. sizin için dünyanın en güzel bebesidir ama bize göre degil. lutfen sakin olun biraz.
  • ilk 1 sene instagram sütü önemliymiş diyorlar.
  • ınstagram hesabım yok. alakasız bir bilgi gibi gelebilir ancak, oldukça önemli..

ınstagrama girmiyorum. kim ne yapmış merak etmiyorum. tavsiye ederim.
    böyle "derdi sikilesi " başlıklar açmazsınız herkes kazanır.
  • büyütmek ne ki?

aslında başlık “bebeğini instagramda sömürüp para kazanan anneler “ olarak değiştirilmeli.
  • kaçınılmaz sonda kendine yer edinmek isteyen bireylerin işi aslında, bu sadece "bebeğini ins. büyüten anne" diye indirgenmeli aslında çok geniş düşünülmeli, four ve zomato da sevgilisi ile yemeğini paylaşanı, face de ailesini eşini çocuğunu paylaşanı yemeğini vs paylaşanı komple bu kategoriye sokabiliriz, bu hareketlerin çoğu geçmişe dair bir iz bırakmak adına yapılan hareketler, insanoğlunun içinde varlığını sürdüren en büyük dürtü, iz bırakabilmek.
  • ileride, o bebekler büyüdüklerinde ailelerine dava açmaya hak kazanacak birer birey olacaklardır. burunlarından getirirler umarım. ya benim de çocuğum olsun ben de yüzlerce fotoğraf çektiririm, ayda yılda bir kere aile fotoğrafı paylaşırız. mesela facebook her sene, bir önceki seneler o gün ne yapmışız hatırlatıyor. gördükçe mutlu oluyoruz ama bu bahsi geçen olay öyle bir şey değil. gerçi kime anlatıyoruz ki aq millette uyuşturucu etkisi gösteriyor sosyal medya. gösteriş, özel hayatın teşhiri, görgüsüzlük vs vs. kaç tane arkadaşımı gördüm çocuğuyla uyurken fotoğrafı paylaşılmış. eşleri zorla yaptırmıyorsa ben de bir şey bilmiyorum anasını satayım. lan akşam sikiştiğiniz yatağı görmek zorunda mıyız? ayıp lan ayıp.
  • kocişkosuyla ortak ig hesapları olur bunların

(bkz: esra kalp mert) gibi

artık instagramda evlenme teklif ediliyor. instagramda yaşanıyor. suretimiz orası. çünkü orada daha güzel ve kusursuza biraz daha yakınlar. büyük bir ego ve distopya ortamı.

(bkz: herkes ucuz ve sahte)
  • gösteriş budalası insanlar için adamlar uygulama yapmış işte
    bu tip insanları sevmiyorum instagram da kullanmıyorum
    herkeşlere de tavsiye ederim
  • https://www.instagram.com/themervetuncer/?hl=tr
    doğurana kadar çok severdim, sonra takipten çıkartma gereği duydum. çocukları zaten sevmem bu çocuk sayesinde nefret eder oldum. büyüdüğünde ben olsam anneme dava açardım.