• anne olmayi abartmanin sonuclarindan biri.
    genelde kalabalik olan ortamda size kalan minnacik alanlari bile isgal ediyorlar. bazen dunya mi cok kucuk diye dusunup sinirleniyorum.
    misal pazara o kadar kargasanin oldugu yere illa ki cocuk arabasi gelip torbalarini ona asan anneler. cocuklarini birakacak hic baska yer mi yok?
    hadi onu gectim, pazara gidilmesi normal kiyafet alisverisine cikilmasindan daha acil bir durum. magazalara sanki gormemisin arabasi olmus, neyse o baska bi konu; bir de dik dik bakiyorlar milleti rahatsiz eden bizmisiz gibi.
    kusura bakmayin ama anormal olan sizlersiniz. o kucuck reyonlara oyle cocukla falan girilmez. ben arkadasimla bile alisveris yapamiyorum, siz cocuka cikiyorsunuz.
  • hayata 7 yasinda atilmis, hayatinda bebek arabasi kullanmamis insanlari magdur eden teror. o kadar bedbahtim ki, bekaa kamplarinda egitim gormus ebeveynler adina milyonlarca kere ozur dilesem yine yetmez.
  • bebek arabasıyla ayağınızı ezip, bacağınızı morartma hakkını kendinde gören ve özür dilemekten bile aciz olan saygısızların yarattığı terör.
  • bazı yayaları mağdur etmiştir, uf etmiştir :/
  • kesinlikle vardır. dar kaldırım, kafelerin işgal ettiği kaldırım ve benzeri durumlardan ayrı, bebek arabasını kullanan bireylerin bencilliğinden kaynaklanan(bu bencilliğin temelinde ne güzel çocuk yaptık lan düşüncesi yatıyor bence) bir durumdur. tüm yol kendininmişcesine, tüm ayaklar kulu kölesiymişcesine, hepsini ezmezse ölecek hastalığına yakalanmışcasına ortalıkta dolanan ebeveynlerin bok yemesidir. söz konusu ana/baba pazar arabasıyla ayak katliamı yapan teyzenin kızı/oğlu falandır.
  • 21 yy.de hala çocuk yapacak kadar bencil olan insanlardan beklenecek terördür.
  • önünde bebek arabası olunca kimseyi sikine takmayanların yarattığı terördür. ha bunlar bebek arabası olmasa da kimseyi sikine takmaz muhtemelen.
    kimse suçu dar kaldırıma, ona buna atmasın. dar yerden geçerken "pardon geçebilir miyim" demek çok da zor bir şey olmamalı veya es kaza birini incitince özür dilemek de öyle.

bonus: özür dilemekten acizlerin milleti beyin yoksunluğuyla itham etmesi de ayrı komik.
  • perişan haldeki mağduruna trakya yöresinden bir türkü ile seslenilmesi gereken terördür.

(bkz: tek derdin bu olsun yeğen)
  • sadece 2 saniye kadar karşıdan geleni bekleyerek olası bir çarpışmayı engelleyebilecekken,"benim bebeeem var, çekilin" dercesine insanın üstüne üstüne süren insanların terörüdür. üstelik ciddi hız yapmaktadır bazıları, yolda yürüyenler kimi zaman neredeyse sağa sola kaçışıyorlar çarpmamak için.

edit: ya biz şimdi marathondancingdoumdilouuuu ile bu konuyu epey konuştuk da, belki depresyonda falandır bu insan dedik. ben şahsım adına bu hanımı affettim yani de onu belirtmek istiyorum.
hesabın var mı? giriş yap