• yaz sezonunda tuvaletini ben doldurdum, arızalı yazdılar hemen.
  • dunyani en guzel manzarali starbucks'larindan biri oldugu kesindir.
  • ironik bir şekilde bebek'teki en ucuz mekandır.
  • beleş internete girmek için kullanılan mekan, arkadaş biz yapsak öküz, ayı ve bilimum kaba hayvanlar sıfatı takılır ama bebek sarıyer halkı yapınca süper zekice dahiyane fikir oluyor, oldu.
  • turkiyede starbucks'in en fazla is yapacagi yerlerden biri olan bebek'te acilmis coffee shoptur. en fazla is yapacagi yerlerdendir cunku turkiyedeki starbuckslar amerikadaki gibi kahve alip cikmak ya da kisa bir mola vermek icin ugranilan yerler olmaktan ziyade piyasa yapmak icin kullanilir. haliyle bebek de bu acidan cok stratejik bir noktadir. gercekten de dunyanin en guzel manzariali starbucks'i olmaya adaydir. gidilip gorulmeli, mumkunse alt katta disarida denize sifir olan bir yerde oturup kahve icilmelidir.
  • en az maliyet ile en keyifli vakit geçirip en kaliteli hizmeti alabileceğiniz pek az mekandan biri bebek starbucks...

manzara mükemmel, ortam sıcak, müzikler güzel. hayvan gibi kahkaha atan kokonalar veya post-ergen tikiler kesinlikle yok. evet biraz kasıntı abiler ve ablalar (genç olup makyaj sayesinde abla olanlar da dahil) var, ama masalar birbirine yeterince uzak, kimse kimseyi taciz etmiyor. özellikle deniz dibindeki açık bölümünde ben hiç gürültü olduğunu duymadım/görmedim.

gidiniz, götürünüz!
  • denize sıfır olan masaları kapmak için her daim bir savaş vardır. o kokoş ablaların hepsi bir anda cool havalarından çıkarak kezban moduna girerler, masayı kaptıktan sonra yine aynı bebek - cadde kızı olurlar hemen. haftasonları piyasası cidden iyidir, benim diyen gece kulüplerinden bile.

birde sürekli hesap yapan adam modunda aklıma takılan soru: oranın kirasını kazanıyor mudur lan orası acep?

edit: kimsenin gönlü kırılmasın.
  • fakirlerin de bebekte takılabilmelerini sağlayan yegane mekan. bu sebeple halk ekmek kuyruğu gibi sıra olur haftasonları.
  • fransız bir arkadaşımın "dünyanın en güzel starbucks'ı" olarak adlandırdığı yer.
  • istanbul'un bebek semtindeki starbucks... hayır, starbucks'ın minyatür versyonlarından oluşan yeni bir zinciri değil.

*yıllar sonra gelen güncelleme:
    ya güzel insanlar, hadi ben bir mallık etmiş, yıllar önce böyle iğrenç bir espriye imza atmışım, zamanın sayfalarında unutulmuş gitmiş, niye buna oy atıp durduk yerde üzüyorsunuz beni? neden ha? neden?! ağlıyorum biliyor musun! neyse, ibretlik olarak dursun, silmiyorum (ühü)
hesabın var mı? giriş yap