şükela:  tümü | bugün
  • aman he susam cafe ile karıştırmayın. çünkü bebek susam tam bir rezalet. şimdi işletmenin müşteriye bakışını ve davranışını içerin bir olayı sizinle paylaşacağım daha iyi anlayacaksınız.
    daha önce bir çok kez tek geldiğim 4.levent şubesinde yemek yedim karnımı doyurdum yada gelip dinlenip çay içtim kahve içtim ve bir çok da arkadaşımı getirdim. ancak bugün geldiğimde birazcık işim vardı ve bilgisayarımı açtım wifi'ye bağlandım sonra çok uzun bir zaman geçmeden mekanın işletmecisi geldi (bakın işletmecisi diyorum adamlara nasıl sorun olduysa) beyfendi burada bilgisayar açamazsınız dedi. devamında gelişen diyalog ise şu şekilde.
    - beyfendi burada bilgisayar açamazssınız
    - anlamadım
    - burada çalışamazssınız
    - neden
    - (biraz kem küm ettikten sonra) e para kazanmamız gerekiyor yerimiz de dar
    - anladım, ancak bir çok kez geldim böyle bir uygulama görmedim siz işetmecimisiniz
    - evet işletmeciyiz biz de böyle bizim bir çok şubemızde de böyle gibi bir şey dedi anlamadım( aman allahım bide bu kafadaki insanların birden fazla şubesi var)
    - anladım, keşke wife yı toptan kaldısanız o zaman
    - e öyle de olmuyor ( yok diyemiyorlar ama kullandırmıyorlar da )
    - peki dikkat edeceğim

şimdi bir çok şey söyleyebilirdim ama cidden baktım uğraşmaya değmez. adamlar müşteriyi yolunacak kaz gibi görüyor durmadan yesin içsin istiyor çalışırsa dalarsa yiyemez içemez kafasında sanırım.
    çok para kazanmak istemelerini de anlarım ama yani bunu bir değer yaratarak yapsalar keşke yani kekini pastanı güzel yap kardeşim. yada ne biliyim çalışan az tüketen müşteri istemiyorsan wifi'yı sök at adını da kahvehane falan yap ne biliyim garipsiniz....
    bide şöyle düşünün bu kadar hesaplayan mekan maliyeti kısmak için nasıl sucuk salam kullanıyordur... aman aman
  • 4. levent, bebek, cafe. oğlum çok zenginsiniz lan. sizin de rezaletiniz hiç çekilmiyor. kuruyemisci ibrahim abi'den borca sigara aldığımda siktir çekiyor. biz rezalet demiyoruz amk.
  • daha okumadan “oha olum bebek’de kafeye mi gidiliyormuş” diyecektim ki benden önce fakirliğini gösteren olmuş çok şükür.
  • arkadaşlar sadece mekanın adı elit. zaten şekilde gördüğünüz gibi ne bebek de ne de müşteri anlayışı var. fiyatları starbucks'a çok yakın hatta bir tık ucuz ama işletmeci böyle davranıyor
  • türkiye'de işletmecilik bir yere kadar işte
  • kadıköy'deki şubesinden kumpir siparişi verirken dikkatli olunması gereken işletmedir.

içinden yaklaşık 3 cm uzunluğunda plastik parça çıkan kumpir seviyorsanız gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.