şükela:  tümü | bugün
 • kısa adı beybo olan oluşum.**
 • pek yakinda grup kurallarina uymadigi icin gruptan atilan dusmanlarinin bu basligi dolduracagini tahmin ettigim, annelerin yardimlasmasini saglayan guzel bir facebook grubu.
 • bebek bakımı adına çok şey öğrendiğim facebook grubu..öyle böyle değil ciddi anlamda hayati önem taşıyor. emzirme, ek gıda vs.

  mesela;
  (bkz: #39413503)
 • ilk düştüğümde emzirme kampı falan diyorlardı. dedim ne ola ki bu? izcilik falan mı derken çözdüm meseleyi. süt arttsın diye bebeği yakaya iğneleme eylemi bir nevi. bebek gak dedi meme, guk dedi meme olayı. bir de kendi aralarında romalılar diyorlar birbirlerine. onu bak hala çözemedim. kurucusu oralı herhalde.
  tanım olarak pek faydalı bir grup işte.
 • sevgili karım bu blogun facebook sayfasının aktif bir takipçisi ve ara ara katılımcısı. her gün "bak ne demişler" diye elindeki telefonu burnuma dayamak suretiyle bana buradaki kadınların cahillere çemkirmesini bir ilber ortaylı sırıtmasıyla okutuyor.

  hayır yani eğlenceli olmasalar cidden çekilmez valla ama faydalı bilgiler paylaşıyorlar.

  ama ben çözdüm sanıyorum bunları.

  türk ailelerinin ortak sorunu aile büyükleri ve tüm sülalenin çocuğunuzu yetiştirmeye ve sizi eleştirmeye çok meraklı olmasıdır. buradaki teyzeler* bir şekilde kendilerini bu ortamdan sıyırmış ve doğruları internet ya da mantıklarıyla bulabilmişler. güzel yardımlaşma örnekleri dönüyor tabi.

  ama esas komedi bu ortama yeni gelmiş ve yerel doğrular ile internette bulduğu bilgileri sindirmeye çalışan anneler soru sorunca oluşuyor.

  "çocuğum çok küfür ediyor, şırıngayla domestos enjekte etsem geçer mi?" tadında yorumlar geldiğinde ( yok lan bu çok ağır oldu baştan alalım)

  "3 aylık bebeğime reçel verdim bayıldı! günde ne kadar versem sorun olmaz" tadında yorumlar geldiğinde (hah, bak tüyleri diken diken oldu hissedebiliyorum) buradaki romalılar adeta birer maximus, birer leonidas kesiliyorlar ve ablamızın aklını* alıyorlar. bazıları kibar kibar, bazıları röhrhöröhröh minvalinde insanı doğru yola sokmaya çalışıyorlar.

  blogunu hiç okumadım ama eşim seviyor bana da sevdiriyor*

  neyse; kızımızın 24 ay bakımı gelmek üzere bir bakalım triger değişiyor mu?
 • "emzirme kampi" dedigimiz muessesenin mucidi, her soruya sabirla cevap veren tomris cesuroglu'yu da barindiran facebook grubunun adi, eren kaya'nin kisisel olarak acilmis fakat cogunluga mal olmus blogunun ismi. anne sutu,uyku egitimi, bebek ve cocuk gelisimi konusunda cok degerli bilgiler paylasiliyor. modern anneler, babalar( her ne kadar henuz babalarin yorumlariyla karsilasmasam da olduklari iddia ediliyor). diger gruplardan farkli, el aliskanligi yapiyor, gunde sik sik bakiyorsunuz acaba neler paylasilmis diye.. grup %98 olarak sahane, sadece kural hatirlatma gibi gorunen (yeni uyeler bazen kurallari okumadan heyecanla paylasim yapabiliyor) ama cemkirmekten zevk aliniyormuscasina yazilan bazi sert yorumlar antipatik, ote yandan binlerce insanin delicesine paylasim yapmasini onlemek gerek, ama nazik bir sekilde uyaranlar da var, olaylar oyleyken boyle:)
 • hem blog hem facebook grubu adı.
  blogunda gerçekten çok yararlı bilgiler içeriyor. annelik konusunda yararlanılası bir kaynak.
  face grubunda da her soruya sabırla cevap veren çeşitli konularda bilgili bir çok insan mevcut, o açıdan annelikle ilgisi olanların takip etmesini, yazacaklarsa da kuralları hatim etmesini öneririm.

  ancak bazen bilmeden ya da bilerek tabularına laf edenleri(tüyo: aman ilaçtan filan bahsetmeyin) o kadar amansızca ezip aşağılıyorlar ki durun öldü zaten diyesim geliyor.
  bu da bebeklerimizin geleceği bi nevi denilerek siyasete açık bir grup, ancak ezici üstünlüğün olduğu admin tarafına ters gelen şeyler söylendiğinde (ki genelde grup tabiatından habersiz çaylaklar ya da artık gruptaki muameleden iyice usanmış bıkkınlar oluyor bunlar) kavga dövüş gruptan atılma söz konusu oluyor. ters gelen şeyin siyasetle ilgili olmasına da gerek yok tabi.

  genel olarak (bilmiyorum öyle bir şeyi arar mısınız) çok sıcak bir ortamı olmayan, ancak içerdiği bilgiler açısından zengin bir site
 • (bkz: #45460680)
 • en buyuh basgan bizim eren başgan . blog , sayfa uzantısı grup çok faydalı bilgiler veriyor . doğru bildiğimiz o kadar çok yanlış gördüm ki . hepsine teşekkür ederim .

hesabın var mı? giriş yap