• 13 14 yaşında ilk belirtilerini verir. kesin teşhis 18 yaşından sonra koyulur.30 yaşından sonra belirtiler yavaş yavaş kaybolur.bu süreçte belirli zorluklarla mücadele edersin.
  • bir tarık akan filmi. gerek tarık akan'ın alışılanın dışındaki rolü, gerekse konusuyla ilginç bir filmdir. erol taş, perihan savaş, ahmet mekin, halit akçatepe gibi isimler de filmdeki diğer ünlü simalardır.
  • erkek olanları için söylüyorum, türkiye gibi gelişmeye direnç gösteren ortadoğu ülkesinde ender karşılaşabileceğiniz bir tarzdır bebek yüz. özellikle 2010'lu yılların başından itibaren trend olan iğrenç bir sakal bırakma furyasıyla birlikte genç yetişkin erkeklerin ekseriyetini sakalsız/kılsız göremez olduk. peki ama, kendim de bir bebek yüz olarak bu durum avantaj mı dezavantaj mı diye soracak olursak nasıl cevap bulabiliriz? çok aşikar ki tecrübeyle sabit bir şekilde içinde yaşadığınız ülkenin sosyo-kültürel dinamikleri çerçevesinde dezavantaj diyebilirim. ha ben halimden çok memnunum, hatta iyi ki böyleyim de diyorum fakat bu dezavantajlardan da bahsetmeden geçemem.

başlıca sıkıntı bebek yüz olunca aşırı genç ve naif gösterdiğiniz, duruşunuz kibar olduğu için, türkiye gibi "kimin kime gücü yeterse" ülkelerinde zinhar ciddiye alınmıyorsunuz. ciddiye alınmamakla birlikte, sosyal ilişkilerde olası gergin durumlarda, münakaşalarda vs, karşınızdaki insanın sizden hiçbir şekilde sakınması söz konusu bile olmuyor. küçük gösterdiğiniz için açıkça "çocuk" yerine konuyorsunuz ve tehlikeli durumlarda da karşınızdaki insanı savuşturabilecek bir görüntüden mahrum oluyorsunuz. daha sert, daha agresif bir görüntüye sahip olan birisi karşısında temkinli davranan insanlar size karşı her türlü saygısızlığa imza atabiliyor çünkü sizden hiçbir şekilde çekinmiyor. bu durum, tüm canlılarda mevcut: dış görünüşe göre pozisyon alma. en basitinden kedi kavgalarını düşünün, rakibini korkutmak ve tedirgin etmek maksadıyla kafa kafaya veren iki erkek kedinin tüylerini olabildiğince maksimum düzeyde kabarttığını görürsünüz. amaç karşı tarafa "güçlüyüm, beni alt edemezsin" mesajı vermektir. homo sapiens olarak bizde de bu durum mevcut, dış görünüş özellikle kavgaların başlangıcında, kişinin kavgaya meyledip etmeme hususunda belirleyici oluyor.

diğer dezavantaj, türk kızlarının trend olan barzoseksüel cinsel tutumundan kaynaklı çoğu zaman çekici bulunmuyorsunuz. çünkü tas kafa tıraş stiline sahip değilsiniz, kıl yumağına dönen iğrenç sakalınız yok, kavruk tenli ve sert bakışlı olmaktan zaten epey uzaksınız. türk kızlarının büyük bir kısmı barzoseksüel olduğundan, direkt eleniyorsunuz. dikkat ettiniz mi bilmiyorum, türkiye'de son yıllarda özellikle az önce bahsetmiş olduğum fenotipe sahip erkeklerin yoğunlukla tercih edilmesinden dolayı türk toplumunda ciddi bir arabîleşme ve farsîleşme görülmeye başlandı. fenotip olarak gerçekten eski güzel ve alımlı yüz hatlarımızı kaybeder olduk. kavruk ten, yuvarlak yüz, şekilsiz göz-kaş dikkat çekici biçimde popülasyonda artış kazanıyor. bunda türk kızlarının seçimlerinin yadsınamayacak kadar büyük bir tesiri var.

yine dile getirdiğim ilk sebepten kaynaklı girdiğiniz ortamlarda "çocuk" yerine konduğunuz için söz hakkı da pek verilmiyor, düzgün ve doğru şekilde kendinizi ifade edebileceğinize bile inanmıyor insanların birçoğu, bu da tecrübeyle sabit. tabi ben akıcı bir şekilde konuşmaya başladıktan ve sahip olduğum bilgiyi karşı tarafa aktardıktan sonra ortamdaki herkesin değişen yüz ifadelerini seyretmek de benim için başka bir haz kaynağı oluyor, o da ayrı elbette.

kısacası, bebek yüzlü olmanın kötü tarafları bunlar... iyi tarafından pek bahsetmedim, her daim genç kalıyorsunuz. adeta kendinizi dondurmuş gibi. biraz olsun ortadoğunun ortalamayı oluşturan popülasyonu içinde sıyrılmayı başarıyorsunuz. bu da çok güzel hissettiriyor insana.

bir de türkiye'nin konjonktürel olarak bu kadar araplaşmadan önceki dönemlerine (30'lar, 40'lar, 50'ler) baktığınızda fotoğraflar ve videolardaki insanların ne kadar pırıl pırıl, aslında hemen hepsinin bebek yüzlü olduğunu görmek de insana tesir ediyor. hele hele, atatürk gibi büyük bir önderin, enver'le birlikte gittiği trablusgarp cephesi hariç hayatının hiçbir döneminde sakal bırakmayıp tertemiz ve bebek gibi yüzüyle boy gösterdiğini düşünecek olursak, bu durum daha da büyük bir anlam kazanıyor. bir ortadoğu ülkesini muhteşem fenotipi ile batı'ya döndürmenin en müşehhas halidir atatürk. feyz alabilenlere ne mutlu.
  • -siz iyi birisine benziyosunuz? kampuse icki sokmazsiniz di mi?
    gibi cumlelere muhatap olabilen potansiyel iyi niyet sahibi gorunumlu insanlardir...
  • ilerleyen ya$ina ragmen suratinda tuy cikmayan, cocuksu surata sahip erkeklerin dahil edildigi kategori.
  • bir tarık akan filmi.
    filmin konusu: yakışıklılığıyla zengin kadınları kandıran tarık akan'ın bir şebeke aracılığı ile bu kadınların paralarını ütmesi

--- spoiler ---

sonlara doğru ahlaksız bir iş yaptığının farkına varan tarık akan son kez parası kendi hesabına olmak üzere bir kadını kandırmaya tabir-i caizse vurgunu vurmaya niyet ediyor. kadını bir kaç şaklabanlıkla yatağa attıktan sonra babasına - kızını kaçırdım ya 1 milyon tl verirsin ya da kızını öldürürüm diyor. kız ise durumdan memnun, bu sırada tarık akan'a halleniyor. aç bir kurt gibi onu elliyor.

tarık akan ise sevişmekten hoşnutken birden delirip eeh yeter be bunca yıldır siz beni kullandınız bundan sonra ben sizi kullanacağım diyor basıyor şamarı tülin'e. tülin bunun bir sado mazo fantezi olduğunu zannediyor ah oh böyle sevişmek ne güzel bir daha vur bir daha vur diyor, olaylar gelişiyor.

--- spoiler ---

http://www.youtube.com/…tgt4f-rphks&feature=related
  • buyudugu halde yuzunde masumiyetin -cocuklugun, bebekligin- izleri gecmemis olan, yani hafiften sut kokan*, bar girislerinde illa ki kimlik gostermek durumunda kalan, (kadinlar arasinda) nisbeten tuysuz ve cocuk bakisli olan erkekleri nitelemek icin kullanilan sifat.
  • bebetoda denir bu insanlara..
  • -i am not baby face. i am george nelson

(o brother where art thou?)
  • erkeklerine antipati beslediğim insan türü...
hesabın var mı? giriş yap