şükela:  tümü | bugün
  • agu, gugu, ağuğaağı gibi anlamsız kelimeleri saymazsak dedde, anne, babba gibi söylemesi kolay olan kelimeler. belki de bebekler kolayca söylesin diye seçilmiştir birinci dereceden akraba adları. birkaç yıl içinde doğacak bebeklerinse "vindovz bok" demesini bekliyorum.
  • -uyumak ya da aglamak İste bütün mesele bu
    -ilk dogum gunumde su basima gelenlere bak
    -tüh ulan yine ayni yere geldik (reankarnasyon)
    -bütün bunlarin sorumlusu su herif galiba taninmamak için maske takmis
    -popoma tokat ha ulan ben de gece gündüz aglayip bunlarin öcünü almazsam
    -dur ya ne çekip duruyosunuz bir arkadasi görüp gelicem.
    -benim hakkimda konusuyorlar kesin. sinir oldum aglicam.
    -sakin çikma lan ben yakalandim (ikizler)
    -bir sey beni sürekli asagiya çekiyor evet buldum buna yer çekimi diyecegim. yoksa bu sirri bir süre saklasam mi(newton)
    -buraya geleli daha on dakika oldu ama benim canim sikildi hic bir haraket yok..
    -üzerimde öyle bir agirlik varki bugun disari çikmasam mi acaba.
    -öbür dünya burasi galiba.
    -elimde fazla seçenek yok ya uyumaliyim ya da bagirmaliyim daha simdiden zor kararlar vermem gerekiyor.
    -ismini cok duyuyorum ben fenerli olayim en iyisi
    -keske daha öce gelseydim sonuna geldik galiba. (çevreci)
    -ben kimim, burasi neresi, sen kimsim
    -insani dogduguna pisman ediyolar burda
    -su yaratik bana yiyecek verir mi acaba. belki aglarsam verir, denemekte fayda var. evet verdi bu yöntem cok iyi bunu herzaman kullanayim.
    -ah ulan ah nerde eski beyoglu
    -bugun su andir, yarin gelecek, peki dün dedikleri sey nedir acaba.(düsünür bebek)
  • (bkz: bebekce)
  • bebekler ilk altı ayları icinde icinde b ve m seslerini bulunan kelimeleri telaffuz ederler. bu yuzden dunyanin bi cok yerinde anne kelimesi mama, mom, mumy seklindedir.
    (ancak turk bebeklerinin istisnai bi durumu vardi yanlis hatılamiyorsam)
  • gggg?
    uaaaaa!!
  • rugrats - angelica:

-come on honey, say mommy
    -co - coo- cookie (ve angelica kurabiyeye dogru hareketlenmeye ba$lar)
  • bebeklerin ilk kelimeleri illaki pek onemli bir yer teskil eder ebeveynlerin hayatinda bil hassa ilk once anne mi diyecek baba mi diyecek klisesi vardir

ama netekim bebe her sey diye bilirler tabi ulker bebe de der arnold schwarzenegger de
  • bizimki mesela annesini soke ederek ilk olarak "kuku" dedi heyt be kimin oglu ayni babasi