şükela:  tümü | bugün
 • argo'da sikmek..
 • alt yazılı filimlerde düzüşmek , sevişmek anlamında kullanılan kelime.
 • (bkz: beceren)
 • . güç görünen bir iş veya duruma çözüm bulmak, üstesinden gelmek.
  . (alay) bir şeyi kullanılmaz duruma getirmek, bozmak, kirletmek.
  . (argo) irzına geçmek, kirletmek.
  . (argo) birini öldürmek.

  kaynak : tdk
 • gavurca fuck kelimesini adam gibi çevirmeyip sansürleyerek ifade etme biçimi.

  onu anladım da az önce kadının biri herife kızıp: "git kendini becer" dedi. ben de "yuh" diyorum.
 • becermek bir ana aittir, becerilmek ise bir süreç.
 • argoda cinsel birleşme eylemini en tutkulu biçimde karşıladığına inandığım sözcüktür.

  becermek sözü bana nedense sevişmek sözcüğü ile aynı tutkuyu, isteği ve duygu yoğunluğunu barındıran ama çok daha şehvetli, bedensel ve aç olan bir cinsel birleşme eylemini düşündürmüştür hep. becerdiğin kişinin her yerine gereken ilgiyi gösterdiğin, bi' elinle belini kavrayıp kendine çekerken bi' elin saçlarını arkadan çekip boynunu açtırdığın, dudaklarınla bi' yandan boynunu öpüp emerken, bi' yandan da bedeninin ağırlığını üzerine vererek mümkün olduğunca fazla ten teması sağlayıp onu altında ezdiğin, göbeğini öptüğün, kulağını emdiğin, kalçalarını avuçladığın bacaklarını sertçe ayırdığın, basenlerinde parmak izi bırakacak gibi bacaklarından tutup kendine çektiğin, ama bazen de saçlarını koklayıp, parmak uçlarını öptüğün vs bi' cinsel birleşme şeklinin zihnimde canlanmasına neden olmaktadır. hem sevgi, saygı ve tutku gösterdiğin ancak bi' yandan da açlığını bastırmadığın, bi' türlü o kişiye doyamadığın için kendini zor kontrol edip sertliğin dozunu bazen kaçırdığın bi' sevişme ve birleşme. becermek sözcüğünün bende canlandırdıkları bu nedenle ayrıdır. karşımdaki kadınla bunu yaşamak isterim, gözlerine bakıp güzelliğine hayran olur, saçının teline kıyamayacağımı düşünürken, aynı anda onu sertçe sahiplenmek, ona doymak, onu özümsemek isterim. uzun lafın kısası, kızlar sizi becermek istiyorum, benim olun tamamen.
 • sikmek anlamı hemen yanı başımızda, elde var bir.
  başarmak, baş ile ilintisi kuruluyor. becermek ve başarmak başın son anlamı üstünden sonu getirmek, bitirmek anlamında buluşuyor.

  fethiye ve gümüşhane'ye kayıtlı söyleyişle becerlemek**** kötü/zor işin üstesinden gelmek, ayrıca niğde'ye kayıt eklenmiş olarak ırzına geçmek, sikmek anlamına geliyor.
  (bkz: beceri)
 • çoğunlukla cinsel ilişkide çıkıntılı uzvu olan taraf için kullanılan, o şahsın "bir iş başarmış" olması (bknz. bir güç aracı olarak cinsellik, "skor" mantığı) üstünlük kurması alt metnini içeren ve bu yüzden de cinsiyetçi söylem örneği olan ifade.