şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: aaron t. beck) tarafından hazırlanan, son 1 haftadaki davranışlarınız hakkında bilgi alıp depresyon riskiniz hakkında size bir sonuç çıkaran testtir.

depresyon testi

ayrıca (bkz: anksiyete bozukluğu testi)

--- spoiler ---

benim sonucum:

depresyon testi puanınız: 6

sonuçların yorumu:

0-9 puan aralığı - minimal düzeyde depresif belirtiler

10-16 puan aralığı - hafif düzeyde depresif belirtiler

17-29 puan aralığı - orta düzeyde depresif belirtiler

30-63 puan aralığı - şiddetli düzeyde depresif belirtiler

sonuçlara göre:

10 puan ve altı - psikiyatrik muayene ile depresyon tanısı konma olasılığı var ama çok düşük

11-16 puan aralığı - psikiyatrik muayene ile depresyon tanısı konma olasılığı var

17 puan ve üstü - psikiyatrik muayene ile depresyon saptanma olasılığı ortalama: % 80, depresyonu olan bir bireyin 16 ve altında puan alma olasılığı ortalama: % 30

24 puan ve üstü - psikiyatrik muayene ile depresyon tanısı konma olasılığı yüksek
    --- spoiler ---

edit: archer05 isimli yazarın uyarısı ile aaron t. beck'in bakınızı eklenmiştir. kendisine teşekkür ediyorum.
  • 42 puanla konyalı bilim adamlarına selamı çaktığım test, çeviriyi konyalılara yaptırmışlar herhalde.
  • 39 puan alarak şiddetli düzeyde depresif belirtiler gösteren bi insan çıktım. olabilir. içinde bulunduğum duruma göre son derece samimi cevaplar verdim. bu testin güvenilirliği ne ki?

edit: tamam güvenilirliği yüksek bi şeymiş. ciddiye alınabilir bi şey. mesaj atan herkese teşekkürler.
  • 24 geldi, iyi mi kötü mü bilemedim...

edit: çaylaklar neden favlıyorsunuz len. ilginç insanlarsınız...

edit2: bu entry’de ters psikoloji yapmıştım. bu da böyle bir şey işte.
  • beck tarafından geliştirilen envanter. ayrıca bir de anksiyete için envanter var. bu testi derste gören tüm ruh sağlığı grubu öğrenciler bir kere kendilerine yaparlar. envanterin amacı 21 soru ile bireyin depresyon düzeyini ölçmektir. somatik ve duygusal alt ölçeklerinden oluşur. bireyin son bir haftası baz alınır.
  • 47, o da sanırım az evvel otobüste yer bulabildiğim için.
  • 44 puan nedir arkadaş, deli gibi bir şey yaptı beni.
  • 35. ne desem edebiyat sanıldığı hissi verdiğini düşündüğümden artık kimseye derdimi, sıkıntımı da anlatamıyorum. zaten uzun bir süredir kimseye böyle şeyleri anlatacak kadar yaklaşmadım.

6 ay sonra editi: 44. yaşlanıyoruz be sözlük.
  • test değil, ölçek
  • amk testi. sonucu göstermek için telefon numarası istiyor. sonuç için siktirin gidin, pis depresifler.