şükela:  tümü | bugün
 • pes 2009 un bünyesinde bir mode olarak bulunan, bir oyuncuyu geliştirerek yıldız yapmaya çalıştığınız gelişmiş nss.
 • her futbol oyununda bulunması gereken, single player modları nihayet oynanabilir kılan bir özellik. alt tarafı bir kupa almak için arka arkaya bir sürü monoton maç yapmak yerine, tek bir futbolcu yaratıp onun gelişimini adım adım takip ve kontrol etmek daha eğlenceli. bunun bir ileri versiyonu fps futbol oyunu olur herhalde.
 • pes 2009'un en kötü oyun modudur zannımca. hayatım boyunca onlarca futbol oyunu oynadım, hiç bu kadar sıkıldığımı hatırlamıyorum. ha ne yalan söyliyim ilk hevesle 2-3 maç çok heyecanlanmıştım ama dördüncü maçta kalbim sıkıştı can sıkıntısından. maçın sonunu zor getirdim. ha bu arada maç dediğim antrenman. maçı geçtim yedek kulübesine girmek için bile en azından 10 maç filan yapmanız lazım sanırım. beni yorar arkadaş o iş.
 • fifa 09 da "be a pro" olarak karşımıza çıkan mod...
 • zevkli bir o kadar da zorumsu oyun modu.normal seviyede secsem amator seviyede secsem oyuncuyu sıfırdan yarattığımızdan biraz zorluyor çalımlamada ve vuruslarda zayıf kalıyor.oyun içinde adam elini kaldıra kaldıra bir oraya bir buraya kosup duruyor hal, derman kalmıyor.top istemeyi bilmezken hal daha da içler acısıydı* .yinede hep mac yapmanın aksine en cok oynadığım mod olmustur.
 • will smith'in cıkmadan bitirdiği sabır taşı olmayı gerektiren pes 2009 modudur. 18 yasında rooney olcam ben diye başlamamak gerek diyorum ben.
 • top player'da baslayarak ne bok yedim ben dememe sebep olmus moddur. ustune ustluk bir de sol acik aldim daha da beter oldu, koca macta 10 kere top anca geliyor gelmiyor, gelince ayakta top tutamiyosun filan..gene de sevdim o ayri cunku oyun en zor seviyede bile 4-5 sezon sonunda bayiyo tutup kariyer kasmanin manasi yok hali hazirda..
 • kamera açılarıyla ilgili bir sıkıntıya sahip pes modu. siz saha içinde tek bir futbolcuyu yönettiğiniz için, eğer kamerayı wide, broadcasting gibi açılarla oyuncuya odaklanırsanız, top sadece sizin bölgenize yakınken oyunu takip edebiliyorsunuz. örneğin rakip takım atak yaparken, gol yiyip yemediğinizi göremiyorsunuz ya da size atılacak olan derinlemesine pasları sezmekte büyük güçlük çekiyorsunuz. daha da kötüsü şut attıktan sonra, şutun golle sonuçlanıp sonuçlanmadığını ya da topu hangi köşeye vurduğunuzu göremiyorsunuz. siz şutu attıktan sonra kamera mal gibi sizi çekmeye devam ediyor.

  eğer açıyı oyuncuya değilde topa odaklarsanız bu sefer normal pes maçlarındaki gibi top nerdeyse kamerada orda, ancak bu seferde nerde duracağınızı şaşırıyorsunuz -özellikle forvetseniz- çünkü kendiniz ancak aşağıdaki küçük kutudan görebiliyorsunuz. bu seferde aşağıdaki küçük kutuya bakmaktan oyunu izleyemiyor ve bir sürü pası alamıyorsunuz.

  bir de player diye bir kamera modu varki evlere şenlik. oynarken başınız dönüyor. kamera paso sizin arkanızda, kendiniz halı sahada gibi hissediyorsunuz ancak top ayağınıza geldiğinde yön kavramı tamamıyla kayboluyor ve hemen kaybediyorsunuz topu. insan alışabilse en keyifli açı bu aslında.

  mükemmel düşünülmüş, futbolun o çiğ, british güzelliği yansıtılmış ancak daha tam olmamış gibi.. gelecek yıllarda, olgunlaştıkça daha da iyi olacaktır ancak genede önerilir, oynanır, sabahlanır..
 • inanılmaz zevkli pes modu. oyunda henüz 20 yaşındayım ama kişisel tarihimde profesyonel olarak dört klup bulunmakta. racing santander* (yarım sezon), deportivo la coruna (yarım sezon), reggina (2 sezon) ve şimdi de interde yedek kulübesine girmeye çalışıyorum. bu genç yaşımda cafer aydın misali takım takım geziyorum. ama zevkli oluyor. milli takımda da arada bir yer buluyorum. ama en son fransa maçında 61.dakika oyuna girip 73.dakika oyundan alınmam, üstelik asist yapmama rağmen çıkarılmam beni çok üzdü. yıldıray baştürk hesabı resti çekecem...

  tabi yerine gitmeyen paslar; siz bomboş koşarken önünüze yuvarlamayı akıl edemeyen takım arkadaşları da oyunun fena kısımları.