şükela:  tümü | bugün
 • bakan hayati yazıcı'nın yerel seçimler öncesi dağıtılan kömürlere gelen eleştirilere karşı savunması.

  meğer ne kötü insanlarmışız, akp belediyeleri ne kadar da iyiymiş. çok şükür.
 • "vatandaşı karda, kışta sokakta bırakan ülke yöneticilerinin millet nezdinde vicdani sorumlulukları vardır. vatandaşımız ısınamıyorsa, ısınma imkanı yoksa onu ısıtacağız. nasıl ısıtacağız? bugünkü imkanlar kömürle ısıtmaya imkan veriyor. türkiye'nin yeteri kadar doğalgazı yok, dağ tepeye doğalgaz götüremez. siz vatandaşa kömür vermezseniz nasıl ısınacak? ya tezek yakacak, ya da orman köylüsü ise odun yakacak. odunu nasıl temin edecek? orman kesecek. ya da kaçak elektrik kullanacak. başka alternatifi var mı? o halde sosyal devlet vatandaşını ısıtmak zorunda."

  bedava kömür dağıtılmasının gerekçesi. vatandaş niçin aç, niçin bir torba kömüre muhtaç diye düşünüp buna yönelik çözüm üretmeye gerek yok tabii ki.

  http://www.habervaktim.com/…yapilmazsa_ne_olur.html
 • artık oha'dan başka tepki veremediğim beyanatdır. evet "oha!"
 • ülkenin gerçeklerini kabul eden bir açıklamadır..

  yıllarca biz ülkeyi bi çuval kömüre muhtaç ettik vermeyince hırsız oluyorlar demektir başka birşey değildir..
 • hayati yazıcı'dan once bizim kosedeki bakkal rıfat amcanın kurdugu cumle. bu cumleyi 3 ay once kendisinden bizzat duydum. aynı aksam kahve'de siyaset yaptılar, basbakan oldu biri, vaadler verdi, soyle yapardım, boyle olurdu diye.

  (bkz: hayat ne garip vapurlar falan)
 • bunu söyleyen birinin, doğalgaz faturası çok gelmesin diye kombisini kapatıp soğukta oturan doğalgaz zammı mağdurlarının orman kesmesini, elektrik çalmasını gayet doğal karşıladığını düşünürüm ben.
 • vatandaşına eşit imkanlar sağlayamayan bir devletin acz içindeki itirafı.. şahsen ben de doğru buluyorum böyle yapılmasını. zira adamlara hastane götürmüşsün doktor yok, doktor varsa ilaç yok vs.. en iyisi hasta etmemek..

  e ama şimdi bu çocuklar falan büyüyünce onlara bir de okul lazım di mi? o zaman boşverin sayın bakan, kömür falan dağıtmayalım. hatta en kısa zamanda fakir fukara kısmısını tümden dağıtalım olsun bitsin.

  yahut adam olun, fakirliği bitirin, kömür dağıtacağınıza imkanları eşit dağıtın, olsun bitsin!
 • bedava bugatti alamadigimdan hak verdigim önerme. bugatti alamayan, ferrari de calar, porsche de. calabilirim her an, calabilirim, calabilirim. asik degilim, olabilirim, olabilirim, olabilirim. porsche porse diye okunur bu arada.
 • çok güzel bir salatadır.
  (bkz: laf salatası)
 • başlığı gördüğüm an "bedava kömür alamayanın ormanı kesme hakkı da vardır elektriği çalma da" gibi saçma birşey anladım. ancak beyanatı okuyunca ilk anladığımın daha mantıklı olduğunu anladım. üstelik yerinde ve anarşik bi hareket olmaz mıydı yunanlı komşularımızın yaptığı gibi? anlayacağınız şudur ki; bedava kömür dağıtmanın ormanı kesmekten de, elektriği çalmaktan da farkı yoktur. hepsi herkesin değil mi zaten?