• "ucuz etin yahnisi yenmez" ve "suyla peynir gemiri yürümez" atasözlerinin konsantresi, kompozisyonu olup yeni öğrendiğim güzel bir sözdür.

kolay elde edilebilir şeylerin esasında tehlike ya da endişe içermekten ibaret olduğunu anlatıyor bizlere.
    ingilizlere ait olabilir bir atasözü (tartışılır)
  • facabookda yayılan videonun mottosu..

mücadele hırsını anlatır.
  • şerif izgörenin bir eğitimde söylediği güzel söz.
  • yanlış önerme. o peynirin bedeli de farenin hayatı.
  • şerif izgören'in dört yıl önce üniversite üniversite gezip söylediği söz. o zamanlar okuduğum üniversiteye de gelmişti. ordan biliyorum.

demek ki anlattıkları şeyler 4 yıldan beri aynı. bisiklet pedalı limon pazar hikayeleri falan.

arkadaş adam 4 yıl içinde bir arpa boyu yol gidememiş yahu. bir de millete hayat dersi veriyor.
  • bir rus atasözüdür.
  • kimilerin önemli olanın o peyniri alabilmek olduğunu düşünsede, önemli olan "o kapanı kurabilmektir" diye düşündüren önermedir.
  • (bkz: tanstaafl)
  • bir gecede zengin olacağını düşünenler için söylenmiş söz.

kısa zamanda zengin olmanız maalesef mümkün değil. şayet hızlı şekilde zengin olma ümidiniz devam ediyorsa ve bundan vazgeçmiyorsanız size başarılar dilerim.
    siz vazgeçmeyebilirsiniz, fakat bunun olmayacağını bilmelisiniz.
  • dolandırılan insanları uyarmak için söylendiğini düşündüğüm söz. dolandırıcılar genelde kapana bedava yada bedavaya yakın çok kebap bir peynir koyarlar mis kokusuna aldanan ve bu sözün değerini fark edememiş bir çok farede çabucak tuzağa düşer. sonra da dolandırıldım diye ağlar.

oysa bu kadar kolay olmamalı diye düşünmeleri gerekirdi. bu işin içinde bi bok var demeleri gerekirdi. 100$ yatırıp her ay 3000$ kazanmak bu kadar kolay olmamalı beni sikecekler demesi gerekirdi.

amma lakin ki öyle olmuyor işte.
hesabın var mı? giriş yap