40 entry daha
  • royal doğa turizm diye bir yerden 1 ay kadar önce aranmıştım, anket yapıyoruz? bedava tatil hakkı kazanıyorsunuz gibi. çağrı merkezinde çalışan insanlara her zaman saygım vardır cevapladım, daha doğrusu geçiştirdim. yarım saat kadar önce tatil kazandınız diye bir kızcağız aradı. belli işe yeni girmiş ve işe girerken kendisine asla bir eğitim verilmemiş. yalova tatiliymiş istersem kuşadası ya da kütahyaya gidebilirmişim. 3 gece 4 gün. iyi dedim süper ağustosun şu şu tarihleri arasında gelicem ben.
    hayır dedi heyecandan konuşamayan kızımız yarın tanıtımı olcakmış ve bu yüzden yalova’ya gitmek zorundaymışım sabah saat 11 de servis beni alıcak orada yemekli, içecekli çok eğlenceli bir tanıtım olucakmış bla blaa...
    o sırada internetten araştırma da yaptım. adamlar tanıtım ayağına devre mülk sözleşmesi imzalatıyorlarmış. onlarca şikayet falan... kızımıza kolaylıklar diledim, kendisine daha onurlu bir iş bulmasını tavsiye ettim yok illa böyle bir yerde çalışacaksa da rolüne iyi çalışması gerektiğini söyledim ve kapattım. mesela bu insan babamı aramış olsaydı babam giderdi.
    belki o kız değil, daha profesyonel ve sorularıma cevap verebilen biri arasaydı ben de giderdim.
    kısaca azizim kim kime bedava bir şey verir ki?
  • yav kimse kimseye bedava bir şey vermiyor tamam da zorla da imza attırmıyor.
    baban gider yemeğini yerdi sonra imzalamıyorum der çıkar giderdi.

bu kadar da saf olmasın insanlar.
24 entry daha
hesabın var mı? giriş yap