şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hakikaten başka silahımız yok mu dedirten hadisedir. bilmem kaç yüzyıldır duası,bedduası,laneti,kınaması her şey yapıldı.sonuç? elde var negatif. israil büyüyor ümmet küçülüyor. israil vuruyor ümmet ölüyor.
 • filistin'e destek olmak istiyorlarsa bu seçimde cumhurbaşkanına oy vermesinler.

  zira kendisi (bkz: yahudi cesaret madalyası) taşımaktadır.

  (bkz: kandırıldık)

  edit: ümmet beddua etmeden önce israil'den ithal ettiğimiz ürünlere, yılda ne kadarlık ürün aldığımıza bir baksınlar.
  öyle coca cola dolaplarına tekme atmak, tuvalete coca cola dökmek falan olmuyor!
  ayrıca açılışını reisimizin yaptığı bir şeyi boykot edemezsiniz! hadsizler.

  meyve suyu fabrikamız göklerde
 • bunun bir kaç 10 yıl önceki hali (hala günümüzde bazı ilkel topluluklar [modern topluma göre] benzer davranışları gerçekleştirmektedir) tanrılar kızmış olmalı diyerek adaklar adayan, sunaklar sunan insanlar.
 • durup durup “amerika kötü, israil öcü” ulan sen ülke olarak ne yapıyorsun ondan haber ver. herkes güçlü kalmak için legal- illegal birşeyler yaparken sen hangi politikayı, hangi inovasyon methotlarını geliştiriyorsun ?sadece lanetle, beddua et. he amk. israil’in de çok sikineydi.
 • tekno beddua;
  allah belanı versin israil, insallah 120 mm'lik sabra topuna yanlışlıkla 122 mm heat takarsın da namlunu yararsın.
 • ümmet kavramının koftiliginin ispatıdır. her fırsatta ağız dolusu söyledikleri "islam dünyası" diye bir dünya olmadığının kanıtıdır. aksi olsaydı suriyeli sığınmacılar iltica için hristiyan avrupa'yı tercih etmezdi. sivil ölümleri sonrasinda israil'i lanetlemek ve kola dökmek dışında birşey yapamayacak kadar aciz olabilirsin, kabul. ama o zaman galaksi liderliginden falan pek söz etmeyeceksin.
 • ayni zamanda "sozde" arap bahari sonrasi goreve gelen yonetimin ilk karar olarak cesetle seks yapmaya izin getiren yasayi onaylayan devletimsi yapilara sahip ummettir.
 • akıllara o ünlü genelev fıkrasını getirir.

  --- spoiler ---

  bir kasabada caminin karşısında arsası olan bir adam bu arsasına yeni bir genelev binası inşa etmeye karar vermiş.
  imam ve cemaat buna şiddetle karşı çıkmış.
  ancak mal sahibi kararından vazgeçmemiş.
  bunun üzerine imam ve cemaat her gün akşam namazından sonra yarım saat boyunca topluca bu adama beddua etmeye başlamışlar.
  inşaat bitmiş ama beddua seanslarına devam etmişler.
  tam genelevin açılacağı günden bir gün önce bir yıldırım düşmüş ve genelev yanıp kül olmuş.
  bunu gören imam ve cemaat hoparlörden anons yaparak beddualarının tuttuğunu ve o akşam da şükür duası yapılacağını ilan etmiş.
  bu anonsu duyan mal sahibi imam ve cemaati dava etmiş.
  ilk duruşmada cami imamı ve cemaat bu işten sorumlu olmadıklarını, bu olayın kendi duaları yüzünden olmadığını söylemişler.
  mal sahibi ise her şeyin imam ve cemaatin ettiği dua yüzünden olduğunu, onların duaları kabul edildiği için binasına yıldırım düştüğünü ısrarla tekrar etmiş.
  tüm tarafları dinleyen ve elindeki evrakları kontrol eden hakim sonunda konuşmaya başlamış.
  -açıkçası bu konuda nasıl bir karar vereceğimi bilemiyorum.
  bir tarafta duanın gücüne inanan bir genelev sahibi, diğer tarafta ise duanın gücüne inanmayan bir imam ve cemaati var demiş.
  --- spoiler ---
 • 300 milyonluk arap devletleri 70 senedir 3-5 milyonluk israil'le başa çıkmamışlar. ürdün ve lübnan haricinde doğru düzgün mülteci alan, filistinlinin yüzüne bakan bile yok. anca goygoy yapıyorlar iç politika için esip gürleyerek. yine mitingler, nutuklar, tel'inler , kınamalar yapılır, ölen yine öldüğüyle kalır.
 • bu dünyada hala havaya bakıp dilenerek s2k hayatlarında birşeyleri değiştirebileceğini sanan milyarlarca insan var. din acizlerin can simididir çünkü.