şükela:  tümü | bugün
  • yok iste
    onlarla ayni dunyada nefes almaktan utaniyorum
  • there is no one at the attic.
  • depremleri ele alabiliriz bu konuda.
    mesela biri eğer iyiyse, hatalarından ders alması için ona fırsatlar verilebilir. hata yapar ama hatasını küçük depremlerle öder ve pişman olup yola devam eder. hemde eskisinden daha iyi bir insan olarak. kimine ise yaptığı onca şeye rağmen hiçbir şey olmazmış gibi gözükür. ancak işin aslı bu değildir.
    diyelim ki bir fay hattında 8 şiddetinde bir deprem potansiyeli var. sizce bir anda tüm şiddetinde deprem olması mı daha yıkıcı olur yoksa küçük yüzlerce artçı ile sekiz şiddetindeki depremin kırılması mı daha şiddetli olur?
    elbette tek seferdeki 8 şiddetindeki deprem ölümcül ve yıkıcı olurken, diğeri yalnızca hırpalar.
    yani henüz sonunu görmediğimiz kişilere, yaptıklarına rağmen ne kadar rahat bir hayat sürüyor dememeliyiz. bilmiyoruz ki... o büyük deprem ne zaman kopar? belki dünyada, belki ahirette, belki iki tarafta da...

doğrusunu allah bilir.
  • kargolar bile zor buluyor yerini.
  • ne duanın ne bedduanın hayata etkisi yoktur. en çok dua eden toplumların gsmhsine bakıp hemen anlayabilirsiniz bunu.
  • bu yıl iyi kötü ne dilediysem oldu artık ciddi anlamda bir şey söylerken kırk kez düşünüyorum
  • bulmuyor. takip ediyorum hala allah belasını vermedi.
    beddua etmedim gerçi ama hakkın yerini bulması gerekmiyor muydu
  • buluyor ama geri dönüşü güzel olmuyor