şükela:  tümü | bugün
  • başlığın tam hali "bedelli askerlik yapan kişilerin barış pınarı harekatı hakkında düşünceleri" olacaktı.

son bedelli askerlik uygulamasından yararlanan 650 bin kişinin ve daha önce bedelli askerlikten yararlanan sözlük yazarlarının merak ettiğim düşüncelerdir.

edit: başlığı kısaltmaya çalışırken yaptığım yanlış için özür dilerim. kimseye laf yetiştirmeye çalışmadığımı belirtmek isterim.
  • benim düşüncem aynı yine bedelli yaparım. nedenini şöyle söyleyim ailem zengin değil köpek gibi çalışıp kazandığım para ile askerlik yaptım. pişmanda değilim ama sen bu soruyu kanunu çıkaran kişiye canlı yayında sormalısın :) tabi yerse :)
  • bedelleri ne lan? başlıkta i'yi aynı kelime içinde 3 defa kullanmakta mı yasak?
  • (bkz: her önüne gelenin yazar yapılması)
    adam daha bedelli yazmayı bilmiyor burada yazar.
  • sen önce düzgün yazmayı öğren, sonra millete laf sokmaya teşebbüs et dalyarak.
  • henüz yapmadım fakat yakın zamanda ben de bedelli olarak askerliğimi yapacağım.

normal askerlik hizmetimi faal askeri eğitim ve askeri görevlerle yerine getirebileceğimi düşünsem hiç düşünmeden bunu yerine getirirdim. hatta şu anda harekatta hangi rütbede olursa olsun aktif asker olarak bulunmak da isterdim.

fakat biliyorum ki, şu dönemde askerlik işi profesyonellerin yaptığı bir iş ve benim yükümlü olarak onlara sunabileceğim bir katkı yok.

yani eski zamanların askerlik hikayeleri yok artık beyler. bu konunun da bilmeyenler tarafından konuşulması ahmakça bir durum.

son olarak, şu anda harekatta bulunan ordumuzun,
    kılıçları keskin olsun.
    allah yar ve yardımcıları olsun.