şükela:  tümü | bugün soru sor
  • eğer bu lavuk ile aynı yere düşersem yapacağım eylem. bedelli askerlik yaparken böyle bir durumda askerliğim uzar mı? bilen arkadaşlar yeşillendirsin lütfen. hayatta hiçbir şeyi başaramamış ve başaramayacağının farkındalığının verdiği ezikliği diğer insanlardan çıkarmaya çalışan insanlara asla boyun eğmedim bu hayatta, bundan sonra da eğmem. gerekirse askerliğimi uzatırım ama bu lavuğun o laflarını ağzına tıkarım.
    https://twitter.com/…haa/status/1021431412229115910
  • çavuşu tokatlamak olmasın o?
  • sen 1 kere o çavuşu döversin ama kalan 20 gün boyunca bütün bölük üstünden geçer ne olduğunu şaşırırsın.
  • bir özlük hakkı isteği vardı uzmanların ne oldu ona? önce onun için uğraş delikanlı deyip yolunuza gidin.
  • kısa dönemler mahkemede subay statüsünde olur onlar yine uzman geyiğini duymuşsundur.dövmeden önce bir araştır. eğer doğruysa birliğini açıklamış direkt ordaki üst birliğin gerekli iletişim mercilerine durumu ekran görüntüleri ile ilet askerliği soğutmaktan bi ellesinler kekoyu. doğuda görev yapan uzman çavuşlar hariç batı bölgelerinde görev yapan uzman çavuşlar balta erden farksızdır.
  • göğsündeki çıkarmalara göre sonucu değişebilecek, muhtemelen teşebbüs olarak kalacak eylem. tek eliyle 15 barfiks çekebilecek uzman çavuşlar mevcut. tam sol kol hizamdan tek darbe ile şopar bir arkadaşı ebesinin nikahına fırlatmıştı bir tanesi. o yüzden göğsünde komando, jöh çıkarmaları varsa o gelip sizi buluyor. yoksa allah kuvvet versin.

kişi uzman çavuş değil de afedersin sikimin başı olan çavuşsa acıma, koy götüne rahvan gitsin. kavganın disiplin kuruluna konu olmasi, savunmanın alınması, cezanın verilmesi, cezaya itiraz, itiraz reddinin sivil mahkemeye taşınması derken evine döner işine başlarsın.

soranlara bilgi notu:
    "on başı on kişinin başı, yüzbaşı yüz kişinin başı, çavuş ne sikimin başı?" - anonim
  • oy uzman çavuş mu dövecen çeeen? askerliğin uzamaz hapse girersin kardeşim. uzman çavuş da silahını çıkartıp seni vurmakta özgür o an. "fetöcüydü, rütbeme saldırdı" der kurtulur ceza almaktan.

amına koyim bari şu rütbeleri bir öğrenin başlık açmadan önce. astsubay çavuş da "çavuş"tur mesela, yanında bir emir sorgula bakalım ne oluyor. yatırdığın parayla döverler seni, senelerce askerlik yaparsın.

siktiriboktan on başı bile öttürebilir sizi askerde, istiyorsan karşı çık. bölük komutanına gider emre itaatsizlikten içeri girersin.

madde 91

1. âmire veya mafevka fiilen taaruz eden veya fiilen taarruza teşebbüs eden üç seneden, az vahim hallerde altı aydan aşağı olmamak üzere hapsolunur.

2. taarruz veya taarruza teşebbüs silâhlı olarak veya bir hizmet esnasında veya toplu asker karşısında veyahut silâh ve tehlikeli bir alet ile yapılmış ise beş seneden, az vahim hallerde bir seneden aşağı olmamak üzere suçluya hapis cezası verilir.

3. (değişik:22.1.2004-5078/1 md.) taarruz, amirin veya mafevkin vücudunda tahribatı mucip olmuşsa onbeş seneden az olmamak üzere ağır hapis, eğer ölümü mucip olmuşsa müebbet ağır hapis, az vahim hâllerde yirmidört seneden otuz seneye kadar ağır hapis cezası verilir.

4. (değişik:22.1.2004-5078/1 md.) taarruz veya taarruza teşebbüs seferberlikte yapılmışsa yirmi seneden, az vahim hâllerde onbeş seneden az olmamak üzere ağır hapis, eylem amir veya mafevkin vücudunda tahribatı mucip olmuşsa müebbet ağır hapis, ölümü mucip olmuş ise ölüm cezası verilir.
  • bu tiplerle aynı yerde olursam benim de gözümü kırpmadan yapacağım eylem.
  • bir astsubayı tutup fırlattım,bedelli de değildim. olay büyük olduğu için direk mahkemeye. destan gibi savunma yazan avukat tanıdığım sağolsun, ceza almadım. birkac sağlam vukuatim olmasına rağmen diskoya dahi girmedim, ben bile şaşırıyorum. yediğim tek tokat da bir kadın rütbeliden olmuştu, sebep traş. hak ettim onu da.
    tavsiye isterseniz, sinirinize hakim olun.

edit: astsubaylar bunu beğenmedi. mesaj kutuma saldırmışlar yine. bir faydalı bilgi daha çekirgeler.
    askerde görebileceğiniz en kıl tipler 2 pirpirli 20'li yaslardaki astsubaylar olacaktır, uzmanlarlar ile kanka gibi olursunuz, bakmayın yazılanlara. bu dediğim tiplerin çoğunda bariz bir özgüven problemi vardır. üniforması olmayınca pringils yiyen liselilere dönerler. kendi ezikliklerini bastırmak için diğerlerini ellerinden geldiğince aşağılar ve ezerler.

azınlık olmakla birlikte çok kral insanlar da vardır bu sınıfta. onları tenzih ederim.

edit: hala yazıyorlar.

edit: yazmayın ula. tamam mk sallıyorum, yok öyle bir şey.