şükela:  tümü | bugün soru sor
 • üst edit atayım: kaynak olarak (#80725277) buradan aldım. https://eksiup.com/2fc335d5492 sonra ufak bir araştırma ile bu adrese ulaştım https://twitter.com/kaydizkurt bu fotoğrafı (ekran görüntüsünü ortaya ilk atan kişi) sanıyorum çok sağlam trolleniyoruz. tamam tamam korkmayın geçti.

  insan gerçekten hayret ediyor. hani belirli yerlere çıkacaktı? usta birliği orası sıfır noktasında. enteresan işler.

  edit: 1- kızıltepe'ye çıkan ben değilim. ama kızıltepe çıksa üzülmem orasıda benim memleketimin toprağı!

  2- derseniz madem bu kadar, vatan millet sakarya neden bedelli yaptın. çünkü ben vatana hizmet borcumu farklı şekillerde ödüyorum. yat, kalk yapıp çay taşımaktan çok daha faydalıyım. eğitimimde aksama olsun istemiyorum.

  3- foto da oynama yok bedelli askerlik konusunda paylaşmış insanlar ben oradan aldım. (#80725277) buradan aldım.

  https://eksiup.com/2fc335d5492

  4- arkadaşın twitter adresi de bu: https://twitter.com/kaydizkurt hani trollüyorsa ben de onun yalancısıyım.

  5- elçiye zeval olmaz.
 • bedelli askerlik yaparken şehit olup askerlik tarihine geçme potansiyeli bulunan durumdur.
 • yakın bir arkadaşımın kocasının başına gelen durumdur. ben de anlam veremedim, ülkede hemen her şey belirsizlik üzerine kurulu sanırım.
 • büyük şanstır. hiç değilse memleket görmüş olursun. böyle bir fırsat yakalamış olmasan oralara hayatta gitmez, kızıltepe'yi görmeden ölürsün.
 • mardin de yapan biri olarak soru kabul edebileceğim bir durumdur.
 • başvuru yapanlara geçmiş olsun. parasıyla şehit olmak diye yeni bir tanım getireceksiniz tarihe, ya da gazi olmak. düşünsene işinde gücündesin, yediğine içtiğine dikkat eden, spor yapan, kaliteli yaşam süren birisin ya da yurtdışında geziyorsun, aradan çıksın deyip bilmem kaç bin tl ödeyip 21 günlük askerlik "turun" için biletini alıp birliğine check-in yapıyorsun, bütün vücudunla gidiyorsun, sonra bir kol bir bacak eksik, %80 sağır ve kör şekilde, tekerlekli sandalye üzerinde üç hafta sonra memleketine yollanıyorsun. artık o işe, o hayata nasıl devam edersin, ya da eder misin bilinmez, kolay gelsin.
 • dağ komando bölügünde acemi asker ne yapacak diye merak ettirendir?

  bu ordu mu bizi koruyacak?
 • hakkari, çukurca'da askerlik yapmış bir kızıltepeli olarak sormak istediğiniz bir şey varsa yeşillendirebilirsiniz.
 • sik kırıkları 92'li aslan gibi adamlar hem askerlikten tırsıp üç kuruşla şehide fiyat biçiyor, bir de üç beş gün yat kalk yapacak diye ağlıyor. sanki sırtına memleketi yükleyip savaşa gönderdiler.

  böyle tipleri adam diye karşısına alıp konuşmazlar bizim memlekette. gel görelim en vatanseverler de bu ibneler, en bilgili geçinen de bu götelekler, hiçbir sik yapmayıp her şey hakkında konuşanlar da bu totoşlar.

  (bkz: bedelli askerlik/@albastropos)