şükela:  tümü | bugün
27779 entry daha
  • ağzınız açtığınız zaman peygamber ocağı dersiniz. askerken kılınan namaz bin namaza bedeldir dersiniz. keşke asker olsam da namaz kılsam dersiniz. islamiyete göre yedi büyük günahdan biri ordudan kaçmak dersiniz. askere gitmemek için elinizden geleni yaptığınız gibi askerlikten de kaçmaktasınız nerde sizin imanınız?
    vatan millet sakarya dersiniz. asarsınız kesersiniz. türk milletinin üstünlüğünden bahsedersiniz. savaş olsa koşa koşa giderim dersiniz. vatana canım feda deyip her yerde milliyetçilik taslarsınız. ama söz konusu askerlik olunca ya çürük raporu almak için uğraşırsınız ya da bedelliyi beklersiniz. nerde sizin milliyetçiliğiniz?
    bütün insanlar eşittir deyip sınıf ayrımına karşı çıkıp sosyalizm gibi ideolojileri desteklersiniz. halkla ve köylüyle bir olup eşitlik ilkelerinden söz edersiniz. işinize gelmeyince sınıf ayrımına dahil olup bastığınız paralar sayesinde askerlikten yırtarsınız. nerde sizin sınıf ayrımınız ve sosyalizm anlayışınız?
    söz konusu vatansa gerisi teferruattır, diyerek atatürk ilke ve inkılaplarından bahsedip atatürkçü olduğunuzu iddia edersiniz. ama vatani görevinizi yapmamak için elinizden gelen her şeyi yaparsınız. hem de dört tarafımızın düşmanla çevrili olduğu iç ve dış tehditin giderek arttığı böyle bir dönemde. utanmadan ismini kullandığınız ulu önderin bir asker olup yaşadığınız ülkeyi emeperyalizme karşı savaşarak kurtardığını unutmayın. hani nerde sizin atatürkçülüğünüz? yirmi bir günlük sözde askerliği yapacak karaktere, namusa, şerefe, güce, vatan sevgisine, erkekliğe, gurura ve insani sıfatlara sahip değilsiniz. yirmi bir günden bile götünüz üç buçuk atıyor. çünkü korkaksınız, çünkü erkek görünümlü kancıklarsınız. utanmadan bir de gelip buraya dert yanıp karı gibi ağlıyorsunuz. ibneler sürüsü. şehit olanlar, gazi olanlar, vatanları için her şeyini geride bırakanların boku bile olamazsınız. itoğlu itler. sözde vatan severler. emperyalizme karşı ikinci bir kurtuluş savaşını versek, göt korkusundan ordudan kaçacak olan ya da ülkeyi ilk terk edecek olan sizsiniz. bu ülkenin sağcıları da sılcuları da şerefsiz. zaman bana iki tarafın da haksız olup çıkarları için her şeylerini satabileceklerini öğretti.

edit: vatani görevimi layıkıyla yerine getirdim. askerlik yaptığım yerde yeteri kadar asker olmadığı için günlük on iki saat nöbet tuttum. amanos gibi teröristlerin geçiş bölgesi olan dağda gece ve gündüz operasyonlarına katıldım. aldığımız istihbaratlar doğrultusunda sabaha kadar nöbet tutup karakolu koruduğumuz da oldu. yeteri kadar sıcak su olmadığı için bir ay banyo yapmadığım oldu. bulunduğum yerde telefon kulübesi olmadığı için haftalarca ailemle ve arkadaşlarımla görüşmediğim oldu. suriyelilerin yaptığı ama basına yansımayan isyanlar sonucunda aramızdan parmağı kırılıp yaralananlar da oldu şehit olanlar da... yüzlerce hatta binlerce satır yazabilirim ama bir kulaktan girip öbür kulaktan çıkacağına eminim.
    edit2: işsiz olduğumu iddia edenler olmuş. türkiye’deki çeşitli sınavlardan derece yaptım. çok iyi bir işim ve gelirim var.
  • celpler hakkında bugün de gelişme olmayan askerlik hedesi. sanırım bu başlık altında yaşlanacağız.
  • kimsenin zoruna gitmesin ama vermek zorunda olduğun vatan hizmetini devletten peşin parayla satın alıyorsun. satınalma işlemidir kısaca. paralı hizmet alımı. şu şekilde gelişmelidir muhabbet:
    x-dostum askere gidecektin sen naptın?
    y-napim kardeşim hizmet satınalma işlemi gerçekleştirdim gitmiyorum askere.
    x-iyi bok yedin.
  • tbmm’de 21 günün uzaktan eğitime çevrilmesi için e- dilekçe imza kampanyası başlatılmıştır.

1) https://edilekce.tbmm.gov.tr/ sitesine giriyoruz.

2) kayıt ol veya giriş yap diyerek giriş yapıyoruz.

3)çıkan sayfada “dilekçe komisyonu”na tıklayıp ardından yukarda solda “imzalayabileceğim dilekçeler” sayfasına giriyoruz.

4-) arama kutusuna bedelli askerlik yazıp, “88309” nolu dilekçeyi imzalıyoruz.

5 dk’nızı ayırıp siz de imzalayın ve imzallattırın.

site çok yavaş yükleniyor. her sayfanın açılması 2-3 dk. alabiliyor ama açılıyor!
  • kimsenin zoruna gitmesin ama vatan hizmeti diye bir şey yoktur. yine insanlar tarafından oluşturulmuş iki üç kişinin ağzından çıkan bir şey olarak yasaya koyulmuş olan zorunlu askerliktir. hukukun üstünlüğü kabul edildiği için biz güçsüzler ordusu sermayeyi elinde tutamayanlar köleler kanun koyuculara karşı gelemeyiz ve karşı gelirsek düzeni (sözde) sağlamak için görevli kolluk kuvvetler ile sesimiz bastırılır.
    olmayan vatan hizmeti için olmayan bir görev için para vererek muaf tutulma işlemidir. para vererek muaf tutulma işlemi de değildir, süresinin kısaltılmasıdır.

salak salak vatan millet görevi bilmem ne diye gelmeyin. hangi yüzyılda yaşıyoruz siz hala her erkeğin savaşa katılması gerektiğini savaşması gerektiğini mi düşünüyorsunuz.
    abim ablam savaşlar kas gücüyle kılıç kalkan ve eski tip toplarla yapılmayalı yüzyıl oluyor annadın mı. artık her erkeğin savaşmasına gerek yok. maaşlı yüksek maaşlı gönülü vatansever savaşçı yiğitler militarist insanlar var onlar savaşacak.

bir de buradan türkiyedeki sarı kırmızı yeşil ışık yakan hıyar ülkedaşlarıma selam göndermek istiyorum. allah sizi islah etsin geri zekalılar. ulan keşke 50k olsaydı da en azından parası olan elit insanlarla bedelli yapsaydık. elini sallayana 15bin veriyorlar. 2018 krizi türkiyesinde 15k para mı. olan bizim gibi elitlere oldu bu mallarla koğuş paylaşacağız. koğusun askeriyenin boku mikrobu pisliği yetmezmiş gibi.
  • verdik parayı, verdik formu şimdi kura gibi bekliyoruz. olayı bilmeyende sanıyor ki eğitim göreceğiz. işe yarar bir şey olacak falan. bir sik olmayacak gidip götü kokan adamların yanında uyuyup geleceğiz. bir sene gitsem gam yemeyeceğim 18 gün askerlik muhabbetine işten güçten olacağız. bedelli ilk dönem giden kekolarda yazmış " bana sabır kattı" sanırsın 10 sene hapiste kalmış.
  • edit: jeru isimli yazara çok teşekkür ederim. askerlik durum belgesi sorguladığınızda erteleme nedeni : sınıf ve tertibat bekliyor yazıyorsa sorun olmuyormuş.

süreç takibine girdiğimde "yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı için askerlik yoklaması işlemlerini gerçekleştiremezsiniz." yazısı ile karşılaşıyorum. birçok arkadaşımda burada 3 adet tamamlandı yazısı var ama benden kalkmış. şubeye ulaşamıyorum muhtemelen yarın gideceğim. herhangi bir sorun oluşur mu? bilenler yeşillendirebilir mi?
  • sağlam kaynaklardan aldığım bilgilere dayanarak pazartesi günü (19.11) celp yerleri açıklanacak olan askerlik türü
6 entry daha