şükela:  tümü | bugün
15592 entry daha
  • ey güzelim devlet büyükleri!

sayın recep tayyip erdoğan, binali yıldırım, nurettin canikli;

ben iletişim alt yapılı bir ekonomi-politikçiyim. kamu niteliğindeki bir stk'da dış ticaret projeleri yürütüyorum. yapmaya çalıştığım şey, ülkemize (farklı iki sektörden) yıllık fazladan 11 milyon dolar sokmak. ha doğrudan ihracatı ben yapmıyorum elbet ama birlikte çalıştığım 25 adet fabrika yöneticisini yönlendirmek ihracatlarını artırmak benim koordinasyonumda. üstelik bu işi öyle komik bir rakam karşılığında yapıyorum duysanız şaşarsınız. yüksek lisansım yaşadığım memlekete çok uzak ancak sözü geçen bir üniversitede devam ediyordu. ancak yaklaşık 10 dakika önce danışmanım benimle daha fazla çalışamayacağını söyledi. çünkü programına çok geç kalmışım benden memnun değilmiş. tez savunmama 4 ay kaldı. yazamazsam haziranda programdan atılacağım.

şimdi bu yazının saatine bakınız; sabah 7'de kalkıp işe gideceğim ve 10 dakika önce tez danışmanımla görüşmemden anlayacağınız üzere hala bir şeyler üretmek peşindeydim. ziyanı yok sabaha kalkarım ben, alıştım bu tempoya. işimi seviyorum ve çok önemli oldugunun farkındayım.

sizin 6 ay dediğiniz şey inanın bana tatil gelir sayın büyükler. gece 3-5e kalkıp geri uyumasam bile şu an uyuduğumdan daha uzun süre uyumuş olurum. bünyem katır gibidir evvelallah iyi de asker olurum. gel gelelim memlekete sağladığım katma değerin binde birini bile sağlayamam o şekilde tahmin edersiniz. ha bize asker daha çok lazım diyorsanız ona da eyvallah yanlış politika der, razı olurum. yaşım kaç oldu çoluğa, çocuğa karışacak vaktim bile olmadı benim ama diyorsunuz ki 6 ayını da bize ver... bütün hayatımı okudunuz işte, size bir 6 ayımı mı vermişim ben bugüne kadar?

eğer bu konu kulislerinizde konuşuluyorsa ve seçim öncesi çıkarmayı düşünüyorsanız, gördüğünüz üzere işimiz, gücümüz kalmasın diye okumaktan alim olamasak da bir şeyler öğrendik. seçim yatırımı olduğunu görürüz. sadece buradaki bekleyenler değil. bütün memleket; köy kahvesindeki amcaya kadar herkes görür. bunun seçmen nezdinde tutum ve davranışa etkisi sizin beklediğiniz kadar olumlu olmayacaktır bana güvenin.

gelin şu işe bir açıklık kazandırın şimdiden ki; vatandaş bu tür mağduriyetleri bitirme yönündeki samimiyetinize inansın. seçim değil, memleket yatırımı olduğuna inanalım.

baki selamlar...
  • ıcimden bir sesin ilk ceyrekte cikacagini soyledigidir.

ancak hala cikmamasi cok ilginc. twitter da ve diger bloglarda millet yirtirip duruyor. destek sadece chp den geliyor.

hatta telefonla (bkz: akim)i aradigini, bedelli askerlik dedigi anda yuzune telefonun kapandigini belirten insanlar var. ne kadar dogru orasını bilemem tabi. ınsanlari bu kadar kusturmenin, kendine karsi cevirmenin mantigi nedir anlamiyorum.

tepkinin bu boyutta olmasinin sebebi aslinda tebligat ve cezalar. durdur sunlari; sonra ne zaman istiyorsan cikart bedelliyi.
  • alın alın beni askere alın afrin operasyonu cebinde çakı taşımamış ben yaparım devleti kurtarırım nasıl
  • didem hanım'ın konu hakkındaki yorumu ;

https://mobile.twitter.com/…953532891513917440?s=08
  • sikimsonik yıldız falcılarına da kaldık ya daha ne diyeyim. şunlara sizi inandıran aklınızı mantığınızı sehpanın kenarına çarparsınız inşallah.
  • ben de bu konudan muzdarip kişilerden biriyim ve yüksek lisanstan atılmak üzereyim, tekrar başvuruyorum şu sıralarda. yüksek lisans fiyatlarına bakarken dikkatimi çekti. çoğu okulda dönem ücretleri 3.000-5000 arasında. yıllık 6-10 bin tl gibi bir rakam düz hesap. en son bedellinin 18 bin olduğunu düşünürsek adamlar bu parayı bizden zaten 2 senede alıyorlar hem de seve seve veriyoruz. neden bedelli çıkartsınlar ki? her sene 8-10 bin lira yolmak daha güzel değil mi?

işin komiği uzaktan eğitim denen, neredeyse sıfır masraflı bir oluşumdan dünyanın parasını götürüyorlar. 5 bölüm açsa, 50'şer kişi alsa toplamda 250 kişi, herkesten 10 bin tl alsa 2.500.000 (milyon) oluyor. müthiş bir meblağ bence.

(bkz: hesaplayan adamlar)
  • kısa dönem askerlik yapmış biri olarak desteklediğim askerlik türü. hatta askerlik süreleri de yarı yarıya düşsün.
  • an itibariyle tüm ulusal basında, haber sitelerinde bedelli askerlik dilekçelerinin meclise ulaştığı haberi yapılıyor. sevindirici bir haber. vatandaşların mağdur olduğu, işten çıkarıldıkları anlatılıyor. yaklaşık 2 yıldır süren çalışmaların meyvelerini toplamaya başladık gibi. bugün yapılan açıklamaların hepsi bunu gösteriyor. bu herkesin başarısı.

ilaveten bir sonraki twitter çalışması için benim önerim; milli savunma sanayimiz için bedelli olabilir. olumlu ve ordumuza faydalı olacağımızı ifade eden tag 'lar kullanmalıyız.

mynet

hürriyet

haberürk
  • an itibari ile üzerinde gündemin yoğunlaştığı askerlik türüdür.

meclise imzalı dilekçeler verilmiş.

link
22 entry daha