29478 entry daha
  • kislasiz yapilmasi gereken askerlik sistemi. bedelli askerlik 2020 telegram linkini tekrar paylasalim:
    https://t.me/bedelliaskerlikue

grupta gundem olusturabilecek postlarin linkleri ve hashtagler paylasiliyor. ne telegram ne twitter hesabim vardi ama ikisini de actim, en azindan kendi adima destek vermeye calisiyorum. benim gibi hesabi olmayanlar da acip destek olursa elimizden geleni yapmis oluruz.
  • içinde bulunduğumuz durum göz önüne alındığında uzaktan eğitim yapılarak devam ettirilmesi gereken askerlik türü. bana göre içinde bulunduğumuz durum göz önüne alınmadığında da uzaktan eğitim yapılarak yapılması gerekiyor orası ayrı.

yani şu covid-19 günlerinde zaten insanların psikolojisi saçma sapan bir hal almışken, bir de bedelli askerlik için olan bu belirsizlik insanları daha da kötü etkiliyor.

biz kışlaya giderek yaptık da ne oldu. hayatıma hiçbir katkısı olmadı. tersine, sadece zaman kaybı oldu. benim için sağlığım ile ilgili birçok olumsuz olay da olmuştu ama şu an konuyla alakasız olduğu için anlatmıyorum. her neyse, verin adamların tezkerelerini olsun bitsin bu iş. daha fazla bu işi uzatıp insanların sağlıklarıyla ve psikolojileriyle oynamanın anlamı yok.
  • herkesin acayip mağdur olduğu ve uzaktan eğitim ile yapmak istediği askerlik türü.

hepimiz 25-26 yaşında gençleriz, ilk işimize girdik birkaç ay tecrubeden sonra corona belası çıktı. şirket bizi çıkarmadı ama tatillerimiz tükendi, evde bekledik. tam işleri toparlayalım derken şirketten bir daha 30 gün izin alacağız. daha teste gitmek, alışveriş yapmak, belgeler vs derken yıllık izin bitik halde yine izin alacağız.

bir şekilde uzaktan yapın da bitsin artık bu çile. virüs riskine, 2. dalga riskine girmedim bile daha.

40800 kişi mağdur, ama çalışma yapan whatsapp ve telegram gruplarında 150 kişi var. böyle olmaz, yata yata beklenmez. gelin, sosyal medaydan vekillerimize mağduriyetimizi anlatalım.
  • (bkz: #bedelliuzaktaneğitimbekliyor)

saat 22.00'da twitterda açılacak olan, pandemi nedeniyle haziranda sevki yapılacak olan 41 bin bedelli askerin askerliğinin uzaktan eğitim yoluyla yapılması talebinin dile getirileceği hashtag. desteklerinizi esirgemeyin lütfen

telegram grubu için: https://t.me/bedelliaskerlikue
  • 15 dakika sonra #bedelliuzaktaneğitimbekliyor etiketi ile twitteyiz.destek olun, ses çıkarın. buraya gelip "mağduruz" yazınca kimse mendilini alıp hüngür hüngür sözlük karşısında beklemiyor. "mantıksız" yazmanız mantıksız! çünkü kimse burayı okumuyor.
    destek verin destek! görülecek yere yazın
    https://twitter.com/…tatus/1264621761628442627?s=19
  • uzaktan eğitim olması talep edilendir.
  • #bedelliuzaktaneğitimbekliyor tagı ile twitter çalışmalarına başlanmış olan askerlik tipi.

edit: tt'ye girilmeye başlandı. herkes minimum 100 tweet atmalı.
  • hayallerde yaşıyor bazı homoseksüeller *
  • bedelli tarihinin en kotu bedellisidir kendileri. basvurmamıs olup suanki sureci takip etsem bedelliye falan basvurmazdım kıslasız cıkana kadar. bu kadar kotu yurutulen bir surec olamaz lan inanmak istemiyorum.

sadece 28 gun icin saglıklı insanları saglık kuruluslarına gonderip test yapın diyen, test yaptırmayanı bakaya durumuna dusuren, negatif cıkanları daha sonrada yola cıkarıp kimisi toplu tasımalarla olacakki kıslaya gel diyen ve burası ilginc insanların test yaptırırken veya yollarda virus kapabilecegini dusunemeyen insanlar var lan. bilerekmi yapıyosunuz anlamadımki bisey. saglık bakanı sosyal mesafenin oneminden hergun bahsediyor ve gereksiz yere test yapılmaz oyle herkese. sadece buradan hareketle bile mantıklı karar alabilirdiniz.

bedellide rekor ucret odendi ama 40.800 genci magdur ettiler. eskisi gibi bu surecte kıslasız bedelli yapın yada uzaktan egitimi getirin siz en iyisi. yada insanların parasını iade edin. corona fantazilerinizle gencler ugrasmasın.

nasıl ozetlim durumu daha bilemedim artık. suan tt calısması varmıs twitterda. katılıp destek olalım. #bedelliuzaktanegitimbekliyor
  • geçtiğimiz günlerde hulusi akar ntv canlı yayınında 14 gün karantina olacağını söylemişti. öyle ki burada da bedelli askerliğin 14 + 28 + 14 veya 14 + 2 + 14 gün mü olacağını tartışmıştık. yine bu tartışma çerçevesinde karantinanın uygulanmasının mümkün olmayacağını kolaylıkla öngörmüştük. nihayet, asal'ın duyurusuna göre böyle bir karantina süresi olmayacağını anlıyoruz. yani bakan nezdinde açıklanan bir bilgi dahi hafta geçmeden düzeltiliyor. bu yüzden, bakan gündemimizde yok demiş veya buradaki denyolar ileri geri konuşmuş, bunlara bakmadan talebimizi iletelim. 27 mayıs'ta meclis açılıyor. düzenleme gelecek. bir askerlik sistemi.
7 entry daha