şükela:  tümü | bugün
13530 entry daha
  • bütçe açığı o kadar fazla ki bedelli askerliğin tam zamanı bence. cam filmleri serbest dediler şimdi tekrar yasaklamışlar. çatır çatır ceza kesiyorlar. üretim olmayan ülke vergilerle ayakta duruyor. suriyelilerin parası nasıl çıkacak?

not :331. kısa dönem
  • 5 aralık günü grup toplantısında cumhurbaşkanı tarafından verilmesi gereken müjde. hem devlete de hem de bize lazım, çöz bu işi reis.
  • sanki normalde ekonomimiz normalde çok iyi ama son günlerde zorlu bi süreçten geçiyoruz.
    sanki dış borcun ödenmesi çok sikinizde.
    sanki daha önceki bedelliler sadece ekonomik gerekçelerle çıkarıldı.

daha önce yazdım , yine yazacağım; bedelli askerlik ne kadar sığır siki, bencil bi toplum olduğumuzun en net resimlerinden.

makul olan vicdan-i ret hakkı, zorunlu askerlik yerine profesyonel ordu getirilmesi gibi konular yerine adaletsiz, mantıksız, ucube bi sistemi savunuyorsunuz deli gibi. kimse de gelip zorunlu askerliğin kaldırılması mümkün değil, iktidar asla vicdani reddi asla kabul etmez, halk sıcak bakamaz falan demesin. bu durumun böyle olmasının sebebi bedelliye olan talep çünkü. bedelli ile adamlara para verirseniz doğal olarak bu konular tartışılmaz.
  • selma yazıcı bedelli için kapıları kapattı, tahminim 2019a kadar çıkmayacağı yönünde artık, bedelli konusunda en çok hayati yazıcı ve ekibi olumlu gibiydi. onlar da böyle diyorsa askerliğe gidebilecek durumda olanlar gitsin...
  • yeni evlenmisim. yuksek lisansim devam ediyor. bir isim var. 2 aylik evliyim daha. gunler guzel geçiyor yeni bir sehirdeyiz duzen oturtmaya çalışıyoruz esimle. derken annem ariyor sana askeriyeden bir kağıt geldi diye. allah allah bu ne olabilir felan derken askerlik subesinin bana şunu dedigini anlamam cok zamanimi almiyor " bak guzel kardesim yillarca okuyorum diye gelmedin buraya. simdi yaşın kemale ermek uzere bizim isimize yarayacak durumdasin hadi cik gel bitir su askerligi".. sictik sivadik, nasil edelim nasil yapalim derken subeye bi gideyim dedim dediler ki baba isin zor geleceksin askere. okula git bi yazi gondersinler, hazirlan subatta askersin. okula gittim telas içinde yapmayin agalar dedim daha okuyorum ben, donup yuzume bakmadi pis ogrenci isleri..
    kafada planlar ivir zivir derken saniyorum aralik yada ocak ayi idi bedelli askrlik soylentileri cikti. (tabi ben hala umitsizim) bir yandan da benden bir onceki donem bedelliler 30 bin e yaptigi icin o dogrultuda plan yapmaya basladim sonuc olarak az para degil 30 bin.
    ve bir sabah kalktim evet bedelli çıkmış, resmi gazetede yayınlanmış.hemen sabahinda bankaya gittim ordan subeye hizli adimlarla yol aldim. ayni gun 18 bin karşılığında bedelli olarak askerlikten yirttim (bedava gibi geldi o an). yani biraz son dakika golu gibi oldu. essegi once kaybettim sonra buldum. simdi bunları niye anlattim sevgili dostlar umidinizi yitirmeyin diye anlattim. evet. bol şans diliyorum.
  • selma hoca açık açık bu iş yaş demişse bir bildiği vardır.umut fakirim ekmeği. beklemeye ve talebe devam.

çıkacak olandır.
  • vay amk. bu konuda ümit bağlayacağı insanları şaşırmış millet. selma hoca kim kardeşim? bir gün ankara kuşu dersiniz, bir gün başka birini referans gösterirsiniz, hepsinin ortak noktası twitter'da takipçi kasmak olan kişiler ne hikmetse.