şükela:  tümü | bugün
12665 entry daha
  • "madde 2 – 21/6/1927 tarihli ve 1111 sayılı askerlik kanununa aşağıdaki ek madde eklenmiştir.

“ek madde 10 – terör örgütlerine veya milli güvenlik kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan ve askerliğe elverişli oldukları anlaşılan yükümlülerden, yoklama kaçağı ve bakayalar dahil bu kanunda yazılı geçerli mazereti olmayanlar, millî savunma bakanlığınca belirlenecek celp ve sevk esaslarına göre silah altına alınırlar.”

http://www.diken.com.tr/…in-ardindan-yeni-onlemler/

bazı arkadaşları ilgilendiriyor olabilir
  • türkiye toprakları üzerinde en rahat askerlik yapan ilk 100 kişiye girebilecek 3 ayı kalmış 367. kd er olarak tavsiyem devletin size çok büyük ihtimal hak vereceği bedelli askerlik hakkından yararlanın arkadaşlar.

bedelli askerliğe burada giydiren arkadaşları fazla ciddiye almamak lazım çünkü bu adamlardan iki üç tanesine askerde rastladım, kimse kaale alıp muhabbet bile etmiyordu. askerliği çok seven adam zaten uzmanlığa veya astsubaylığa askerdeyken başvuruyor. tek dertleri ben çektim herkes çeksin mantığı, boş laf.

şu anki halimi öngörebilsem ben şahsen çok daha erken gelirdim askere bedelli beklemeden. çünkü iş konusunda belirsizlik sebebiyle çok sıkıntı yaşadım. bu biraz da sizin planlarınıza ve bedelli çıkması için umudunuza bağlı. bu yazdığım kısa dönemler içindi, uzun dönemseniz direkt bedelli bekleyin arkadaşlar ama göz göre göre de kaçmayın yani okul filan okuyun da tutup kolunuzdan şubeye götürüp ceza yazmasınlar (uzun dönem yararlanabiliyor diye biliyorum, güncellerim).

bildiğim tek bir şey var, o da bedelliye ayırdığım parayı döndüğümde çok fena yiyeceğim.
  • kış lastiği takmayan özel araçlara da ceza geliyor artık.şehirlerarası zorunlu, şehiriçi valiliğe bağlı olacakmış.denetimlerde belediyeler de yetkili olacakmış nedense.

verginin vergisi alınan ülkemde kasa boş, suyunun suyunu çıkarmaya başladılar.yakında bedelli lafı çıkar.sıkın dişinizi gençler.
  • her gece yatmadan önce düşündugumdur.
  • çıkarsa ekim'e çıkmazsa kasım'a... aralık'a kalmaz bu iş.

at fava bekle