şükela:  tümü | bugün
23100 entry daha
 • chp'den '28 gün askerlik yapma şartı kaldırılsın' teklifi:
  https://www.birgun.net/…irilsin-teklifi-223733.html

  konulu videonun değişme vakti gelmiştir.
 • 28 günde ne eğitimi vereceksin onca insana?
  saçmalık ötesi bi saçmalık. uygulanabilirlik sıfır.

  ama tabi eğrelti de olsa ben yaptım oldu demek için.... söz sizin. kısacası (bkz: kandırıldık).
 • tasarısındaki 28 günlük eğitimin kaldırılması yönünde chp’den önerge gelen uygulama.

  akp’nin kaldıracağı varsa da sırf inadına kaldırmaz. geçmiş olsun.

  halkla çok iyi dalga geçiyorlar. seçimden önce bedelli vaadi verirken hiç böyle bir şeyden bahsetmiyorlardı.

  amaç ne yani? 2011 ve 2015’te gitmeyenlerden farkımız ne?

  ayıp ya.
 • yillar once yedek subay askerlik yapmis biri olarak, bedellinin yas ve zaman sinirlamasi getirmeksizin, surekli olmasi taraftariyim. sadece 1 saatlik bir toren icin bize vermis olduklari takim elbiseler, ceketler hatta deri eldivenler bile ulkenin parasinin ne kadar carcur edildiginin gostergesi... kiyafetleri, ayakkabilari geri de almiyorlar. bu anlattigim israf okyanusta damla, bu 1 yillik surecte toplasan 15 kere atis yapmamisizdir. sınır karakolu komutaniydim, 17 tane gariban cocukla 9 ay bekledik orada. o topraklari bilen, 2 tane oç gelse, vay halimize. insani vatanindan sogutmaktan ve milyonlarca insana gereksiz isler yaptirip, uzerine milyonlarca lira para harcamaktan baska bir ise yaramayan olusum. buna harcanan ve bedelliden gelen para profesyonel askerlige harcansin.
 • chp 28 günlük askerlik şartı kaldırılsın önerisi sunduğuna göre geçmiş olsun diyebiliriz. üzülmeyin gencolar sayılı gün tez geçer. 28 gün nedir ki, yıllık izninizi kullandınız farz edersiniz.
 • bedelli askerlikten faydalanacaklarin ihtiyaci ve istegi dogrultusunda cikarilmasi gereken uygulama.

  bu kadar insan 28 gun sartina red cevabi veriyorsa hukumet bunu dikkate almak zorundadir. zira hukumet denen yapiyi olusturanlarin kim oldugu unutulmamali.

  28 gun askerlik varsa biz yokuz. net.
  bir ay yapip isinden gucunden olacak olan, 6 ay yapip parasi cebinde kalarak duzeninden olur daha iyi. izinli sayilmayi kabul edecek sirketler olsa bile bu yine de adeletsizliktir.

  calistiklari sirketlerde bin turlu mobbinge, yasadiklari haksizliga ragmen, mesaisiyle, alninin teriyle kazandiklari parayla devlete hizmette bulunacaklarin da bu konuda cok buyuk soz hakki vardir ve bu kesinlikle dikkate alinmak zorundadir.

  #bedellide28günkaldırılsın
 • 2 gündür kudururcasına açılan buna karşıt başlıklarda çokça “bodollo yopon kondono ototorkçoyom domoson” deniyor. bedelli yapan nasıl atatürkçü olamıyormuş? özel hastaneye giden ya da taksi kullanan da mı atatürkçü olamıyor mesela? atatürkçü olmak için uydurduğunuz kriterleri liste yapıp toplu mail atın bari, biz de bilelim.

  atatürk’ün bedelli askerlik ile ilgili bir görüş belirtmişliği ya da açıklaması yok. orada burada paylaşılan sözlerin, alıntıların da hepsi mabaddan uydurma. kaldı ki tek kurşuna dahi ihtiyacın olduğu milli mücadele dönemiyle neredeyse 6 milyon asker fazlasının olduğu günümüzü karşılaştırmak nasıl bir muhakeme yoksunluğudur?

  vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır. benim mesleğim de askerlik değil, kusura bakmayın. askere gitmeyip fayda sağlama anlamında en kötüsü olarak devletime vergi verebilirim, askerde soyduğum patates havuç ise ülkeme sadece yüktür.

  geçiniz.
 • 28 günün kaldirilmasi gereken bedelli türü.. 28 gün olursa mağdur olacak cok insan var ve katılım ciddi oranda düşer.
 • bu şartlarda çıkarsa, çok zor ama örgütlenip gitmese çoğu kişi, paşa paşa istenen düzeye getireceklerdir.
 • 28 gün şartı kaldırılmadığı sürece hiçbir amaca hizmet etmeyecek, gelmesi an meselesi olan askerlik uygulamasıdır.

  .--birikme eritilemeyecek,
  --masraf nedeniyle devletin kasasına pek bir faydası olmayacak,
  --insanlar hem para verip hem de askerlik yapacak, askerdeyken bir de dalga konusu olacak,
  --özetle bir b.ka yaramayacak uygulamadır.

  teklif büyük ihtimalle komisyondan bu şekilde geçecektir. ancak genel kurula geldiğinde mutlaka muhalefet milletvekillerinin değişiklik teklifi (yalandan söz isteyerek değil, yazılı-imzalı) verip işin üstüne gitmesi gerekiyor. bir önceki öğrenci affında chpli milletvekillerinin kanun değişikliği teklifleri çok etkili olmuştu, bunda da olabilir.

  bu uygulamayı bekleyip de "ne gidecem olum, 28 yapacak olsam zaten gider 5 ay 15 gün yapar gelirim!!" diyen arkadaşlar acilen chp, iyi parti, saadet ve (içlerine siniyorsa) hdp milletvekillerini arayıp durumu anlatsınlar, sonra sağlam ağlayacaklar.
96 entry daha