şükela:  tümü | bugün
25833 entry daha
 • 2. celp için teslim olma tarihleri yayınlandı, istanbul iskenderun yol izni 2 gün
 • ikamet yeri: ankara
  birlik: manisa
  yol izni: 1 gün
  sevk tarihi: 06.10.2018
  katılacağı tarih: 08.10.2018
 • başvurumu geçen hafta tamamladığım fakat hala e devlet üzerinden görüntülediğim askerlik sorgulamasında bedelliye dair bir ibare bulamadığım askerlik türü. 30/09/2018'e kadar sakıncası yoktur yazmakta.
 • sevk tarihleri açıklandı. hangi gün birliğe katılmam gerekiyor yeşillendirirseniz sevinirim

  sevk tarihi: 06.10.2018
  yol süresi: 1 gün
  katılacağı tarih 08.10.2018

  edit: 8'inde 17:00'a kadar teslim olmamız gerekiyormuş. yoğunluk açısından 7 veya 8 öğleden önce teslim olmak daha iyiymiş. cevaplar için tşk ederim seviliyorsunuz :)
 • eğt. merkezi : 1 inci komd.eğt.tug.k.lığı/manisa merkez
  kuvveti : k.k.k.lıgı
  sınıfı : piyade
  sevk tarihi : 06.10.2018
  yol süresi : 1
  katılacağı tarih : 08.10.2018

  merak ettiğim kısım şu 8'in de teslim olsak bir sıkıntı yaşar mıyım ?
 • katılacağım tarih olarak 8 ekim göstermekte şu anda. yani 19 gün mü askerlik yapacağım anlayamadım.

  ben 6'sında katılmak istiyorum mümkün mü bu?
 • sevk tarihleri belli oldu deniyor ama ben de henüz birşey gözükmüyor e-devlette. bir sonraki celpte mi çıkacak acaba ..
 • uzun bir düşünce süresinden sonra bedelli yapmaya karar verdim ve bu gün askerlik şubesine gittim. baya bir sıra mevcuttu ve bu sırada bulunan insanları gördükçe bu yaşıma kadar askere gitmemem konusunda kendimi haklı buldum. bedelli yapacam evet ve bunu yaptığım için de mutlu olacam, tabi hiç gitmeseydim çok daha mutlu olacaktım lakin sırada gördüklerim bana yetti ve arttı. bu güne kadar kendimi hiç milliyetçi görmedim ve bundan sonra da görmeyeceğim, ama o sırada gördüğüm insanlar varya o insanlar.... 15 temmuz ' destanı' ile vatanı koruyanlar, vatan millet sakaryalılar, sarıklı 1 metre sakalı ile sırada bulunan cihatçılar vb... saymakla bitmeyecek insan topluluğunu oluşturan belli başlı askerliği reddeden benim gibi insanlar da bulunmakta, ne yapalım el mahkum dedik ve bedelli yapmaya karar verdik. neden mi son çıkan bir kaç khk sonrası askerliğini yapmayanlar çalıştırılamıyor, çalıştıran şirketler ceza ödemek zorunda kalıyor, günümüz ekonomi durumunu da düşününce işsiz kalmak ve bir kaç boğaz doyurmak zorunda olan ben ve benim gibilerin gerçekten eli mahkum. neyse konudan sapmamak lazım sırada gördüğüm insanların muhabbetlerine biraz kulak kabarttım, kısaca özet şöyle ' bizler bu ülkenin ve başımızda olanların yolunda her zaman yürürüz, askerlikten kaçmıyoruz, fırsat verdiler paramız devlet yolunda helali hoş olsun ve biz yolda her zaman askerliğimizi yaparız. kim demiş askerden kaçıyoruz diye, yarın öbür gün harp çıksın ilk silahı eline alacaklar bizler olacağız zaten eğitimimiz var.' bunları duyduktan sonra baya baya küfrettim ama içimden. kısacası götüm yemedi söylediğim küfürlerin ağzımdan sesli dökülmesine. çünkü gruplaşmalar, örgütlenmişler bu toprakların sahibi olmuşlar ve sen sahiplerine hiç bir şekilde laf edemezsin. hee unutmadan baya bir sıra baya uzun bir bekleyiş ardından içeri giriyorsun, seni karşılayan banka holü bulunuyor ve burada işlemlerini yapıyorsun. işlemler sırasında dışarıda beklediğinden daha uzun bekliyor ardından bir kaç cümle sonrası oraya buraya yönlendiriliyorsun. haftanın son günü ise işlemlerin gelecek hafta ve sonrasına kalıyor ki çile bitmiyor arkadaş. bu günlük 4 saat bekleme işlemlerinden sonra haftaya bir edit daha yaparım.

  not: e devlet üzerinden yoklama işleminiz başlatmadan ve ardından aile hekiminizden sağlık raporu almadan boşuna şubeye gitmeyin. çünkü 3 saat beklemenizin ardından 10 saniyelik bir konuşma git-hallet-gel komutunu alıyorsunuz. tek verebileceğiniz cevap ' emredersiniz gomutanım' ....
 • sevk tarihi : 06.10.2018
  yol süresi: 1 gün
  katılacağı tarih : 08.10.2018

  diyor bu durumda 7sinde falan teslim olsak sorun olurmu? veya ne zaman teslim olmalıyım.
 • işlemler sürecinde, "neden geldiğinizi nereye gideceğinizi tanımadığınız kimseye söylemeyin" "şu yollardan gitmeyin bu yolları kullanın" "sevk kağıdınızı üzerinizde değil çantanızın kolay bulunamayacak bir gözünde bulundurun" tarzı uyarılarının olmasına rağmen burada insanların çatır çutur yerlerini ve tarihlerini paylaştıklarını gördüğüm askerlik hizmet şekli.
11 entry daha