şükela:  tümü | bugün
12931 entry daha
  • 1 ocak 1992 doğumluları da kapsayacak şekilde aralık ayında geliyor. bedel 15.000 hayırlı olsun
  • yaprak geliyor,
    hayırlı olsun
  • 1 ocak 93'lüleri kapsayacak şekilde 19bin lira olacağını düşünüyorum.

seneye çıkacaktır.
  • 31 ocak 2001'lileri kapsayacak şekilde geliyor . bedel 25.000 çokomel hayırlı olsun.
  • bedelli 15 bin tl bekleniyor.

bazıları diyor ya ülkeyi tanımayorsunuz falan. ben de diyorum ki bunu diyen matematik bilmeyen, kar zarar nedir iktisat nedir bilmeyen karacahildir.

asgari ücretle calısan isci gitse kaybı 6 aydan 8500 lira oluyor. en kötü ayda 200 tl yese askerligin adama zararı neredeyse 10bin. iddia editorum bu adam döner dönmez is de bulamaz.

askere gitse:
    - aileye kim bakacak?
    - aylık asgari ücret gelir zararını kim karsılayacak?

üstüne askerdeki sıkıntılar dertler, esin yalnız kalması, coluk cocuk babasız büyüyecek bin türlü dert cabası.

hal böyleyken bütün fakir muhabbet aradaki 5bin tl icin dönüyorsa ben sizin beyninize sokayım.

sizde beyin olsa acıp twitterda bedelli isteyenlerin tiplerine paylastıgı coluk cocuklu fotograflara bakarsınız. ayda 1500 2000 lira para kazanan coluk cocuklu gariban esnaf, memur tipli orta direk adam kaynıyor, siyasilere yalvarıyor. parası olan zaten tecil etmis neden bakaya kalsın?

asıl siz ülkenizi insanınızı tanımaktan acizsiniz biz degil. malesef bu ülkede cogunluksunuz.
  • bedelli üzerinden toplumun yoksunluğundan tutunda da gelir adaletsizliğine deginilip duruluyor. bunu gerçekten bir kenara birakin. limon satin para kazanin, 70 küsür yaşında insanlar orada burada mendil, su satiyor.
    öyle açlık sınırının altındayım ben diyerek bir sey yapmamazlik olmaz. ölümü mu bekliyor millet ?

asıl soru şu. bedelli çıkmadı, starbucks bebeleri olarak askere gittik 6 ay. ee sonra ? ben yine starbucksta takılacağım, gelir düzeyi dusuk olan kimse ne yapacak ? ben gelirimi mi paylaşacağım ya da sihirli bir değnek ile tuttukları altın mi olacak.

dünya adil bir yer degil. olmayacak da ne yazık ki.
1738 entry daha