16288 entry daha
  • ben işimi ve eşimi bırakıp neden 1 sene askerlik yapıyorum anlamıyorum. her gün taşşak kebabı askerlik amk tuvalet ve mıntıka temizliği mi yapayım
  • yüksek lisansını yeni bitiren birisi olarak doktora yapmaya teşvik eden, çıkmayan askerlik tipidir. memleketin akademik seviyesinin allahu ekber dağlarına çıkması yakındır. niyet ettim doktora başvurusu yapmaya...
  • şeçim öncesi çıkmayacak boşuna beklemeyin.seçimden sonra %90 çıkacak. bedel konusunda birşey bilmiyorum ama yaş 25’e kadar düşebilir deniyor.
    kaynak:işim sebebi ile yakınının yakınına yakınlığım var
    not:bende bekleyenlerden ve kendim için soranlardanım.
  • çıkmalısın artık
  • çıksa bi dert çıkmasa bi dert. bi yığın borcumuz var eşimin doktorası yok yere yandı pat diye başımıza geldi. şimdi düşüyoruz, çıksa nasıl kredi çeker öderiz, çıkmazsa nasıl erteleriz. bilemedik biz bu işin hayrını seyrini. çok dertliyiz be sözlük.
  • izleyin lan dumbukler

https://www.youtube.com/watch?v=j0jatfkajnw

bulent tezcan altayli nin pasina caktirmadan goz kirpti. ona gore. tam saniyeli link vermek icin tekrar baktim ama yerini bulamadim tekrar da izleyemicem sorry.

edit: 27:17'de geciyormus*
  • ak parti mkyk'sının tavrı göz önüne alındığında suriye'de operasyonlar sürdüğü müddetçe ak parti tarafından çıkarılmayacak askerlik türüdür. bu da tahminim en az 2 yıl demek.... oy toplamak için seçim sonrasına dair bir umut verici göz kırpma vaadi olursa da ancak keriz silkeleme olur; oyu alırlar, gene operasyonlar bitene kadar çıkarmazlar. bedelli bekleyenler şansını başka partide deneyecekler artık.
  • bahçeli söylerse bedelli askerlik olur. zira erken seçim istedi oldu. derbi kaldığı yerden devam etsin dedi o da öyle oldu. sıra geldi bedelli askerliğe...
  • bedelli bekleyenlere hak veriyorum kimse kimsenin 12 ay boyunca zamanı'ndan , özgürlüğünden çalamaz. hele hele vatan millet adı'na ama gençler bi'de şunu düşünün başka ülkeler'de 2yıl, 3 yıl gibi süre askerlik yaptırıyorlar bi'de burdan düşünün. beklemek isteyen beklesin bence ama bide 6ay ya da 12 ay'da hemen bitirilip gelinse kafanız baya rahat olur.
  • bir an önce çıkması gereken.

malum artık profesyonel orduya da kademeli olarak geçildi, geçiliyor.
12490 entry daha
hesabın var mı? giriş yap