28726 entry daha
  • iskenderun deniz er eğitim alayı için; #91693012
  • hayatınızda vereceğiniz en değerli 15 veya 33 bin lira olacaktır arkadaşlar. “ o parayı vereceğime x ay yaparım daha iyi “ diyenleri sakın dinlemeyin ve eğer durumunuz varsa aklınızdan bile geçirmeyin.
  • parasına değen tek şey, en fazla 19.gün sikiyorlar.
  • 25/b olarak erzurum'da yaptığım askerliktir. palandöken dağının eteğindeki palandöken kışlasında yaptığım askerlikte göze çarpan en önemli şey bütün komutanların hak hukuk adalet diye konuşup davranışta bununla alakalı bir davranış göstermemiş olmalarıdır. mesela; bir devlet memurunun 6 kişilik odalara alınıp hem eğitimden hem de diğer işlerden(temizlik, yemek dağıtımı vs...) muaf olduğu bütün komutanlık tarafından bilinmekte iken bölük komutanının bütün eğitimlerde hak hukuk adalet eşitlik demesi başlı başına bir ironisinidir. yetmezmiş gibi bu dillendirildiği zaman da kendisi oldukça kızdı. 6 aylık olup dışarda ağızlarını bize ağzını dahi açamayacak kişilerin özellikle son günlerde başımıza verilip ego tatmin etmesini de yaşadık.
    hayatımın en gereksiz 18 günü idi. orayı çekilebilir olan şey eğer şansınız varsa iyi bir takıma düşerseniz oradaki takım arkadaşlarınız, uğurcan yahyaoğlu, yahya çakır, sergen yeni, feyzullah komutan ve okumuş soyadında olan ikiz manga komutanlarıdır. onun dışındaki dalavere palaveredir.
    yemekhaneden çıkan yemekler askeriyede olup olabilecek yemeklerdir. temizlik konusunda takıntınız varsa geçmiş olsun çamaşır suyu dahi kullanılmıyor. kantin konusunda da fırsat buldukça su depolayın keza kantin sürekli açık olmayabiliyor. düşebilrseniz lojistik binaya düşmeye çalışın ki daha az rütbeli var ve daha az ego tatmini ediliyor üzerinizde.
    haftasonları için de kitap götürün keza oldukça sıkıcı bir yer oluyor orası.
7 entry daha