29377 entry daha
  • nisan celplerinin askerlik yerleri değişiyor, haziran celpleri aynı tarihte aynı yere gidiyor. olan yine nisan celbine oldu. nisanda gidicez diye hazırlandık, iptal oldu, uzaktan eğitim çıkıyor dediler ona göre plan yaptık, iptal oldu, neyse yerimiz yakın gider geliriz dedik, o da iptal oldu.

ne onmamış kul imişim amk dünyasında ya :)
  • pandemi sürecinde ekonominin kötüye gitmesinden dolayı ve seçim yatırımı olarak ücretin 15 bine çekilmesiyle katılımın artması söz konusu olabilir.

neden olmasın?
  • salgın donemi aylardır evinde oturan insana sadece 28 gun icin git saglık kurulusuna test yaptır sonra sehirler arası yol gidip kıslaya gel diyorlar. ancak onlem olarakta subede degil islemlerini edevletten halledebilirsin diyorlar ne kadarda dusunceliler.

tanım olarak milleti magdur eden yeni bedelli askerlik sistemi. rekor ucret alıp tarihlerle oynayıp sonrada sevk yerini degistiricez deniyor. bide karantina meselesi var bizleri daha daha cok dusunuyolarmıs. uzaktan egitimin kesinlikle bu donemde gelmesi gereken askerlik. mecliste bu hafta konunun farkında olanlar bunu dile getirecektir.
  • bu kadar #evdekal kampanyası yapılıypr, sokağa çıkma yasağı yüzünden bayramı evde geçiriyoruz.

peki gurbetçilere sunulan "uzaktan eğitimle askerlik" hizmetinin bu salgında bize de sunulmasını istemek çok mu kötü ?

tanım: uzaktan eğitim ile yapılması gereken.
  • kışlasız olarak sürdürülmesi gerekmektedir. hele bu şartlar altında bu kadar belirsizlikle zorluk çıkarmanın anlamı yoktur. millet işine, hayatına, planlarına baksın.
    herkesin zarar göreceği bir yöntem için inatlaşmak en çok inatlaşana kaybettirir.
  • kisla giris cikislarinda ates olculuyor diye kislalarin cok guvenli oldugunu soyleyenler olmus. normal zamanda bile insanlarin nasil hasta oldugunu biliyoruz. bu zamanda virusun yayilmasi icin ideal bir yer.

kislasiz olarak yapilmasi gereken, bedeli zaten odenmis olan askerlik sistemi.
  • nisan ve haziran 2020 celpleri özellikle,2020 yılında bedelli askerlik için başvuru yapan ve mağdur olan tüm userlar için kurmuş olduğumuz telegram grubu linkini paylaşıyorum;

https://t.me/bedelliaskerlikue

lütfen gelin canlar,gün birlik olma günü!

tanım;tedavüle girdiği zamandan beri,en fahiş ücret ödeyen ve en mağdur olan dönemin kendini duyurmaya çalıştığı.askerlik görevini bedelli olarak yapmak isterken hastalığa koşar adım gönderilen mağdur gençlerin muhtemelen 1 ay sonra yerine getireceği askerlik görevi.kimimiz döner,kimimiz orada kalır meçhul!
  • uzaktan eğitim gelmesi için neler adadım neler ama gel gör ki virüs için yıl sonuna kadar maske ile devam sosyal mesafe koruyarak hayata devam diyenler beni 20 haziranda koğuşa 100 kişiyle birlikte sokacaklar. bok mu var da askere alıyosunuz ardı önü 1 ay izmarit toplayacağız onun yerine yapın uzaktan eğitimi herkes kurtulsun. hem 33 bin veriyorum hem en uzun bedelliyi yapıyorum bir de üstüne virüs kapma ihtimalim var. 2,5 aydır evden virüs kalmayalım/yaymayalım diye çıkmıyorum da orada kaparsam devlete olan inancım kırılır.
121 entry daha