• bir an önce kışlasız versiyonu çıkarılması gereken hede.
    böyle bir zamanda milleti 30 gün kışlada rezil etmenin anlamı yok, alt yapısı hazır bir uzaktan eğitim sistemi de mevcutta var. birileri tehlikeyi fark etmeli artık
  • rakam çok yüksek, makul hale getirilirse ödeyen çok olur. 6 ay için bu rakam çok fazla...
  • dikkate alınması gereken bir öneri olarak; uzaktan eğitim ile bedelli askerlik.

hele şöyle bir dönemde.

umarım ilgililer bir an önce durumun farkına varır.
  • sınıf farklılıklarını ortaya cıkaran askerlik türü.
  • pandemi sürecinde ekonominin kötüye gitmesinden dolayı ve seçim yatırımı olarak ücretin 15 bine çekilmesiyle katılımın artması söz konusu olabilir.

neden olmasın?
  • kisla giris cikislarinda ates olculuyor diye kislalarin cok guvenli oldugunu soyleyenler olmus. normal zamanda bile insanlarin nasil hasta oldugunu biliyoruz. bu zamanda virusun yayilmasi icin ideal bir yer.

kislasiz olarak yapilmasi gereken, bedeli zaten odenmis olan askerlik sistemi.
  • nisan ve haziran 2020 celpleri özellikle,2020 yılında bedelli askerlik için başvuru yapan ve mağdur olan tüm userlar için kurmuş olduğumuz telegram grubu linkini paylaşıyorum;

https://t.me/bedelliaskerlikue

lütfen gelin canlar,gün birlik olma günü!

tanım;tedavüle girdiği zamandan beri,en fahiş ücret ödeyen ve en mağdur olan dönemin kendini duyurmaya çalıştığı.askerlik görevini bedelli olarak yapmak isterken hastalığa koşar adım gönderilen mağdur gençlerin muhtemelen 1 ay sonra yerine getireceği askerlik görevi.kimimiz döner,kimimiz orada kalır meçhul!
  • ıade sureci, sonrasindaki yasal haklarimiz ve askerligimizin durumu ile ilgili bilgisi olan varsa bana ulasirsa sevinirim.

ıade alinca parayi geri aldiktan sonra kacak mi oluyoruz ne oluyor. mesaj gonderirse bilen kisiler iyi olur.

tanim : yurtdisinda yasayanlarin yillardir dovizli askerlik adi altinda uzaktan egitimle yaptigi fakat turkiye’de yasayan bahtsiz bedevi vatandaslarin olumcul virus varken 28 gunluk formalite icabi yapilacak olan birsey icin hayati tehlikeye atiliyor.

ulke tarihindeki en rezil bedelli askerlik donemi bize denk geldi. adamlar resmen gelip covid olun diyorlar. yuzbinlerce insan hergun oluyor bir gun su vatandasi dusunseniz cok mu zor.

edit: bedelli dusunenler varsa diye tekrar duzelteyim burayi yanlis anlayanlar olmus, madem yurtdisinda yasayip ulkeye hicbir somut faydasi olmayan insanlar dovizle askerlik yaparak daha ayricalikli bir sekilde hemen hemen ayni ucreti odeyerek askerligi uzaktan egitimle ulkeye gelmeden tamamliyorlar sizde yurtdisina gidip sonrasinda dovizle askerlik seklinde yapabilirsiniz. magduriyet yasamamis olursunuz bu baslik altindaki insanlar gibi.
  • dövizli askerliğin uzaktan olarak gerçekleştirildiği bir ülkede aynı şekilde ciddi bir para ödenen bedelli askerlik için kışlanın halen daha dayatılması mantık dışıdır. geçmişte kışlasız bedellilerin olduğu bir ülkede kışla zorunluluğu lüzumsuzdur. eğer ki kışla şartı kalkmayacaksa pandemi döneminde tamamen büyük bir risk potansiyelidir askerlik, en az 1 yıl ertlenmesi şarttır.
  • formalite icabı askere alınırken mecburi test yaptırıp hastanede covid kapmamıza neden olacak askerlik türü.

şimdi sağlıklıyken hastalık kaparsam kimi kime şikayet edeceğim?
hesabın var mı? giriş yap