• bedelli karşıtı kesilen beyinsizler icin tekrarlıyorum:

bedelli askerligin eşitlik ilkesini ihlal etmedigi 2014 yılında anayasa mahkemesi tarafından onaylanmıstır bununla ilgili karar vardır.

hal böyleyken sen iki gram beyninle kim oluyorsun da esitsizlik falan zırvalayıp ahkam kesiyorsun?

ayrıca sen ne issiz ve boş adamsın ki askerlik yaptıgın halde burada bedelli bekleyenlere laf yetistirecegim diye sayfalarca ugrasıyorsun? devlet ve kanun uygulayıcıları bunu elzem görüp yapıyorsa sen kimsin ulan? siktir git suriyelilere verilen aylık hava parası haksızlıgı icin sikayet et madem cok hassassın.

cok seviyorsan basvuru linki verilmis git paralı yap bu isi askeriye adam arıyor fellik fellik.

biri güzel yazmış sizin gibi oksijen israfı boş insanlarla 6 ay gecirmeyelim diye bedelli bekliyoruz en cok. umarım net olmustur.
  • fakir edebiyatı yapmanın gereksiz olduğunu düşünüyorum. tanıdığım fakirlerin (asgari ücretliler ve işsizler) yüzde 90'ında 4-5bin tl'lik iphone'lar var. en az yarısının arabası var (ki bence vergileri düşündüğümüzde bu ülkede sadece zenginlerin arabası olmalı). önce bunları eleştirmek gerekir.

ayrıca bu edebiyatı yapanların da yüzde 90'ının her gün sövdüğü askerliği yapmış oldukları için böyle konuştuğunu düşünüyorum. bir nevi kendilerini zorunlu olarak vatansever hissetmek istiyorlar. dönemlerinde bedelli çıkmış olsaydı mutlaka yaparlardı diye düşünüyorum.

bu arada bedelli isteyenlerin çoğunun da -söylendiği gibi- mağdur olacaklarını düşündükleri için bu bedelliyi istediklerini zannetmiyorum. yani bedelliyi gerçekten hakeden çok az bir kesim olduğunu düşünüyorum.

ancak olur da bu sene bedelli çıkarsa, muazzam bir gelir elde edilir gibi görünüyor. o yüzden devlet erkanı bunu kesinlikle değerlendirmeli.
  • twitter'da çok sağlam bir şekilde örgütlenmiş grup her gün tt çalışması yapıyor ve ajanslar görmezden geliyor...

bence artık sosyak medyadan çıkıp gerçek hayata dönelim.
  • bütçe açığı o kadar fazla ki bedelli askerliğin tam zamanı bence. cam filmleri serbest dediler şimdi tekrar yasaklamışlar. çatır çatır ceza kesiyorlar. üretim olmayan ülke vergilerle ayakta duruyor. suriyelilerin parası nasıl çıkacak?

not :331. kısa dönem
  • 5 aralık günü grup toplantısında cumhurbaşkanı tarafından verilmesi gereken müjde. hem devlete de hem de bize lazım, çöz bu işi reis.
  • bu sene içinde artık çıkmayacağını düşündüğüm uygulamadır. gönül ister ki her sene çıksın hatta bir düzeni olsun ancak durum bu.
  • yeni evlenmisim. yuksek lisansim devam ediyor. bir isim var. 2 aylik evliyim daha. gunler guzel geçiyor yeni bir sehirdeyiz duzen oturtmaya çalışıyoruz esimle. derken annem ariyor sana askeriyeden bir kağıt geldi diye. allah allah bu ne olabilir felan derken askerlik subesinin bana şunu dedigini anlamam cok zamanimi almiyor " bak guzel kardesim yillarca okuyorum diye gelmedin buraya. simdi yaşın kemale ermek uzere bizim isimize yarayacak durumdasin hadi cik gel bitir su askerligi".. sictik sivadik, nasil edelim nasil yapalim derken subeye bi gideyim dedim dediler ki baba isin zor geleceksin askere. okula git bi yazi gondersinler, hazirlan subatta askersin. okula gittim telas içinde yapmayin agalar dedim daha okuyorum ben, donup yuzume bakmadi pis ogrenci isleri..
    kafada planlar ivir zivir derken saniyorum aralik yada ocak ayi idi bedelli askrlik soylentileri cikti. (tabi ben hala umitsizim) bir yandan da benden bir onceki donem bedelliler 30 bin e yaptigi icin o dogrultuda plan yapmaya basladim sonuc olarak az para degil 30 bin.
    ve bir sabah kalktim evet bedelli çıkmış, resmi gazetede yayınlanmış.hemen sabahinda bankaya gittim ordan subeye hizli adimlarla yol aldim. ayni gun 18 bin karşılığında bedelli olarak askerlikten yirttim (bedava gibi geldi o an). yani biraz son dakika golu gibi oldu. essegi once kaybettim sonra buldum. simdi bunları niye anlattim sevgili dostlar umidinizi yitirmeyin diye anlattim. evet. bol şans diliyorum.
  • neyse parası verelim hacı.

tanım: bedenli askerliğin zıttı.
  • anlık bilgi veriyorum..

bir arkadaş 3 ay önce ilk kaçak olarak çevirmesine girdi. tutanak imzalatıldı 15 gün sonra askerlik şubesine gitmesi için imza attırıldı.

bu sabah işe giderken araçla çevirmeye takılmış, polis direk askerlik şubesine götürmüş, orada "askere gitmek istiyorum" belgesini doldurmayı kabul etmediği için ufak çaplı bir tartışma çıkmış. sonuç olarak imzalamış....

saolsun(!) oradaki görevli gün vermiş. "çarşamba (25 ekim 2017)" bu arkadaş ataşehir'de firması olan bir arkadaşımız beni aradı ve firmayı 100bin tl altına satın alıp alamayacağımı sordu.

bedelli çıkacağına dair işaret midir, çıkmayacağına dair işaret midir bilemedim. ama sürekli bira içerken konuştuğumuz "karşim kolundan tutup götürme devri" bitmedi. 2 gün sonra asker. yeri belirli amasya'da yapacakmış.
  • ankara kedisi hesabının üzerinden iyi takipçi topladığı mevzu.
hesabın var mı? giriş yap