• beklediğimdir. ama öyle böyle değil; günde 10 defa falan twitter'dan falan gündem takibi yapıyorum.

tuhaf olan şeyler var şu günlerde. bedelli askerlik platformu var. başkanı vs de var. başka biri başkanla olan sürtüşmesinden dolayı yeni bir platform kurup başkan olmak istiyor.

bilmiyorum hangisi haklı; nedir olayın ihtivası; ancak birlik ve beraberlik içinde yürütülmeli böyle şeyler.

gelelim başkana; evet, ben de çok aktif ve yaratıcı bulmuyorum kendisini.
  • daha önce bedelli gelmemiş olsaydi hiç beklemez giderdim askerligimi yapardim isimi ona gore kurardim. ama bedelli daha once cikti yine cikar diyerek bircok genc benim gibi islerini kurdular. beni askere aslaniz ne olur bir de bana bakacak devlet orda. askerligimi yaparken de devlete vergi vermeyecegim icin iki kat zararda olacak. parasini vereyim vergimi de duzenli yatiriyorum benim paramla profesyonel asker yetiştir daha iyi degil mi yani?
  • artık bu bedelli işi dilenciye sadaka verir gibi geçici çözümlerle yürüyemeyecek hale gelmiştir. bu işin ordunun tam profesyonelleşmesiyle çözülmesi gerekmektedir. yoğunluktan yatıracak yatak bile bulamayan ordu acilen profesyonelleşmelidir.
  • askerliginizi yapmayın , yapmayın ama iş kurdum deyip esnaflık yapıyorsanız beyninizi sikiyim sizin gidin 6 ay , 1 yıl yapın adam gibi kurtulun 20 sene devlet elinde okullarda büyüdünüz bir faydanız oldu mu kendinize olmamıstır bari orduya gidin de bir kezde vatana faydanız olsun faydasızlar .
  • yararsız futbolcuların 38 yaşına kadar tecilli olduğu askerlik hizmetinden normal vatandaşın da muaf olabilme durumu.
  • bugün de beklediğimdir.

geçen hafta mhp genel merkezini aramıştım. bugün de ak parti genel merkezini aradım. talebimi dile getirdim.

step by step instructions:

1- 0 312 204 5000 aranır.
    2- 0 (sıfır) a basılır.
    3- operatöre 'sosyal işlere bağlanmak istiyorum' denir.
    4- bağlanılır.
    5- bedelli askerlik konusu dile getirilir.
    6- isim soyisim ve numaranız alınır.
    7- teşekkür edilir.
    8- telefon kapatılır.
  • istihdam diye naralar atan hükümet, bakayaları işten atıyor. ne güzel türkiye...
  • erken seçimle birlikte gelecektir.

tahminim 2018 eylül / ekim.
  • eğer üzerinde yaşadığımız toprak parçası gerçek manada siyasete alet olmadan savunulacaksa eminim ki bu bekleyenlerin çoğu vaktinde askerliğini diskoda yer silen yazıcı olup a4lerle boğuşan albayın eşine garsonluk yapıp da ahkam kesenlerin birçoğundan daha yürekten yapacaktır; ama ben kimsenin kirli siyasetine de alet olmak istemiyorum, kedi katilleriymiş platonik aşkı için cinnet geçirenmiş bu adamların da hedef tahtası olmak istemiyorum, bunlarla adam edecekse bu ordu beni varsın ben adam olmayayım böyle eşime de dostuma da yeteri kadar faydalıyım. ekseriyetle çıkan yasanın tekrarını istiyoruz kimsenin boğazına da çökmedik kimsenin de ekmeğini elinden almadık
  • ...
hesabın var mı? giriş yap