• bedelli karsiti bi parti benden oy alamaz. bitti. herkesin onceligi kendine benim onceligim bu amk sanane.

millet drone savaslarina baslamis, uzaydan birbirine roket atacak seviyeye gelmis, marsa falan ray döşenmiş bu ulke hala sivilceli yeni yetme ergenleri, kekolari , tinercileri, gtunu yikamayi bilmeyenleri ve isinde gucunde adamlari ayni kogusa koyup 6 ay beraber olup adam olacaksiniz , ondan bundan kufur yiyecek, kendini jiletleyen tiplerin esiri olacaksiniz istiyor.

çare profesyonel askerlik. nasil ki herkes zorla polis olmuyorsa polislik bir meslekse askerlik de meslek olmali.
  • bedelliden verim alamayacaksın, gönülsüz dikişten hayır gelmez demiş bir arkadaş.

hahahaha. gittiğinde verimi nerden aldıklarını anlarsın askerde.

çıkması gereken askerlik türü.
  • oyumu etkileyecek askerlik türü. benimde önceliğim bu. zam mam umrumda değil şu an. çıkarsa oyumu o yönde kullanırım.
  • la hala bedelli askerliğe zengin çakallığı diyen var anasını satayım. sanki yaş sınırı 19 bedelli ücreti de 100.000tl yapılıyor çıktığında.

ulan geçen sefer 28 yaşına 18.000tl ile çıktı yanlış hatırlamıyorsam. 28 yaşına kadar 10 bin tl biriktiren zengin mi oluyor? normal bir üniversite öğrencisi 22-23 hadi 24 yaşında mezun oluyor.

bedelliye kadar nereden baksan 5 sene var, her ay kenara 150 tl koysan zaten 9.000tl eder. 2 bira az içip, sigarayı bıraksan çok rahat koyarsın zaten o parayı da.

üzerini de kredi çeksen ödedin gittin işte. nerde zenginlik amk? 28 yaşına kadar 18.000tlyi bir şekilde toplayacak duruma gelemediysen kendinde ara suçu, boş yere sisteme bok atma.
  • acaba kaç kişi bekliyor diye düşündürür.
  • öncelikle imkanı olan ve üniversite mezunu arkadaşlar için kesinlikle gitmeyin. hayatımdan 6ay gitti. çöp.
    vatan sevgisi ile gidip, egoist ve kendini bir bok sanan, kendini zerre geliştirmemiş komutan bozuntuları yüzünden vatandan soğumuş bir şekilde geri döndüm. bu noktada işini adam gibi yapan komutanlarımızı kapsam dışı tuttuğumu bilmenizi isterim. ancak sayıları oldukça az. ‘vatan sevgisi ile gidip’ dediğime bakmayın aslında o kadar da vatan sevgisi ile yanıp tutuşmadığımı akşam atılan izmaritleri sabahın 6sında toplarken anladım. fakat bir yandan da hayal edemeyeceğiniz kötü zamanları görmek, yaşamak isterseniz acemi birliğini kesinlikle tecrübe etmelisiniz. anlatılanları abartı sanıyor olabilirsiniz. en azından benim için abartı geliyordu. değilmiş...
    umarım kısa zamanda bedelli çıkar.
  • tamam askere gelmeyin birşey demiyoruz da oyumu bedelliyi çıkaran alır demek basit bir bencillik değil ihanettir.
  • - askere gitmeni adam olmani istedigim icin istemiyorum. karakter gelisimin zerre sikimde degil. sen gidince gunde 8 saat direksiyon sallayan boluk soforu ve gun boyu oturmayan nizamiye gorevlisi nobetten dusecek. askerlik hakkinda tek bildigi izmarit toplamak, tuvalet temizlemek olan adam ahkam kesiyor. seni jandarma komando yapcaz aslanim ise yarayacaksin rahat ol, gel.

- isimi gucumu kurdumcular. eh sen de haklisin askerlik kanunu daha 2 yil once ciktigindan hazirliksiz yakalandin. sirf sen isini saglama almayip "nasilsa bedelli cikar yieaa" dedigin icin bedelli cikmak zorunda degil, planini ona gore yapsaydin. ben vergi memuru kapima geldiginde bu parayla araba alcaktim ne vergisi af yok mu af diyince idiot gibi gorunurum dimi. di.

- tek uzuldugum hasta anasina babasina bakan, ona muhtac insanlarin magdur olacagi, gencligini yasayamamis genc adamlar. ben isterim bunlara cozum bulunsun, uygunlugu olmayan insanlar tespit edildiginde ucretsiz muaf olsunlar. ustteki 2 maddede yazdigim pembe gotlu dalyaraklara zerre acimam yok, yallah askerlik subesine.
  • madur olanların ailelerini de işin içine katarsan çok büyük bir oy potansiyeli temsil eden topluluk.
  • oyumu bedelliyi çıkaran alır demek ihanetmiş diyen dalyarakları ortaya çıkaran askerlik türü. siktir lan ordan diyorum. sen oyunu verirken parti tutar gibi verdiğin için sosyal haklar, sorumluluklar, ekonomi cart curt zerre sikinde değil ama ben, beni ilgilendiren bir durum ile ilgili oyumun renginin değişeceğini söyleyince ihanetmiş. siktir ordan. vatana millete bi faydası olmayan plaza çocuğu gelmiş ahkam kesiyor. e tabi acısı büyük, zamanında vasıfsız, tinerci kılıklı tipler sabah akşam kendisine dayağı basıp, izmarit toplattırdığı için herkes aynı şeyleri çeksin istiyor. madem vatanseversin git gönüllü ol okul çocuğu seni.

edit: imla
hesabın var mı? giriş yap