• askerlik süresiyle milliyetçilik testi yaparsanız, ömrünü bu vatana ihanete adayan ve üniformayla kamufle olan kansızları kutsamış olursunuz.
  • ben 2-3 senedir bedelli beklerken bana bekleme yav, git işte yav diyen 93'lü arkadaşlarım vardı. o zamanlar onlar küçüktü. daha üniversite bitiriceklerdi, bana git yav diyorlardı. ben bir sürü iş görüşmesinden askerliğim yok diye elendim de elendim. diplomam ve yabancı dilime rağmen iş bulamadım. askere de gidemedim. bedelli askerlik çıktı. bu 93'lü arkadaşların hepsi başvurdu. bir 89'lu olarak bana eylül sonu ekim başı çıktı. zamanında bana askere git bedelli bekleme yav diyenlere ya hemen bedelli çıktı gidip döndüler ya da benden 9 ay önce yapmış olacaklar. ben hala bekliyor olacağım. size oy nah. nah size oy. ha zaten bedelli için oy satacak değilim de, satanlar düşünsün ve satmasın.
  • vay ki ne vay. yıllarını, bu başlığı takip ederek geçirmiş biri olarak 27 ekim 16 kasım tarihleri arasında burdur'da gerçekleştirdiğim askerlik türü.
    böyle bir rahatlık huzur olamaz darısı sizlerin de başına. e-devlet üzerinden askerlik durum belgesi sorguladığımda, "askerlik hizmetini yerine getirmiştir" ibaresi her şeye değer.

burdur ile ilgili kafasında soru işareti olanlar yeşillendirebilir. elimden geldiğince yardımcı olurum.

düzeltme: aralık, kasım olarak değiştirildi.
  • 9 mart cumartesi sevk tarihi olarak görünüyor fakat daha çok zaman olduğu için sevk bitiş tarihi belirlenmiş değil.

ikamet ettiğim şehir ile askerliği yapacağım şehir arasında 910 km var.

teslim olmam gereken gün 11 mart pazartesi mi oluyor? ona göre uçak biletini ayarlayacağım. tecrübeli arkadaşları yeşile davet ediyorum. *
  • ancak yazabildim işler yoğum. yeşilleyelim devrelerim.

kırklareli / lüleburgaz

65. mknz.p.tug.k.lıgı/kırklarelı luleburgaz

sevk tarihi : 30.03.2019
  • (bkz: #84015386)
  • adana il jandarma komutanlığı, 22 aralık 2018 teslim. bu tarihte orada bir tek ben olacağım galiba.
  • sevk başlangıç: 07.12.2018
    sevk bitiş : 22.12.2018

sevk kağıdını bu tarihten sonra e-devletten alabileceğimi düşünüyordum, ki sayfada da not düşülmüş buradan yada şubeden diyerek. bugün kontrol ettim henüz bir belge indirme seçeneği söz konusu değil sayfadan, bu konuda sıkıntı yaşayan var mı, ne yapmak lazım? illaha şubeye mi gidilecek bir çıktı almak için?

edit: saat 10.10 gibi kağıdı alabildim
    e-devletten.
  • 2020’ye kadar uzanan celp tarihlerine itiraz edenler, yurt dışındakiler ile ayrımcılığa uğradığını düşünenleri whatsapp gurubuna bekliyoruz.

https://chat.whatsapp.com/exqnasfnhq3l29av80lmzw
  • sorunsallar zımbırtısının en çok işe yarayacağı başlık.
    burada gereksiz soru soranlardan kurtuluruz.
hesabın var mı? giriş yap