şükela:  tümü | bugün
 • sözlük'te gün geçtikçe daha da hissedilen durum.

  arkadaşlar evet mağdursunuz. kiminiz gerçekten mağdur kiminiz askere gitmek istemiyor, kiminizin daha farklı sebepleri var. hepsi kabul.

  karşı tarafta benim gibi destekleyenler mevcut, adil olmayacağı için desteklemeyenler, sadece kıllık olsun diye sizleri sinir etmek için karşıt beyan gösterenler mevcut bunlar da kabul.

  ancak ülkede aylardır yaşanan süreci görmüyor musunuz?

  ne savaşımız ne operasyonumuz eksik.
  ne ohal'imiz ne de gergin geçmeyen bir günümüz eksik.
  şimdi bir de erken seçim gündemi çıktı başımıza. uyum yasalarının bile anca yetişeceği ortada halen ne bedelli askerliğinden bahsediyorsunuz?

  şu ortamda tweet atarak entry girerek ya da faks çekerek hükümeti bedelli çıkarmaya zorlayacağınızı mı sanıyorsunuz?

  emin olun yolladığını fakslar mektuplar geri dönüşüm kutusuna postalanıyor ordan da meclisin çöp ihalesini alan firma tarafından geri dönüştürülüyor.

  sokağa çıksanız, eylem yapıp haykırsanız bir nevi hak da vereceğim ancak pc başından maille mektupla mı çıkacak bu yasa sanıyorsunuz?

  yada önceki bedelliler siz e-posta attınız diye mi çıktı sanıyorsunuz? siz milyonların ihtiyaç duyması, hükümetten bir bakanın oğlunun buna ihtiyaç duymasından daha az önemseniyor buna emin olun.

  sürekli bedelli başlığında kendinize stres yaratıyorsunuz bu yetmiyor gibi hırbonun teki çıkıp saçma sapan bir şey yazıyor bu sefer birbirinize giydirip bir de sinir oluyorsunuz.

  binlerce belki yüz binlerce kişisiniz tweet atıp entry kasana kadar sokağa çıksanız 1 ayda alabileceğiniz hak için klavye arkasına saklanıp yazmak neden? ya çözüm istemiyorsunuz ya da başka bir derdiniz var.

  işin özeti bedelli askerliği destekleyen ve bir öncekinin kapsama alanında olan biri olarak gerçekten boş çabanız hem üzüyor hem de kabak tadı veriyor. lütfen çözüme odaklanın veya boşa kasmayın buraları da germeyin.
 • patlıcan var, yermisin?
 • asıl tehlike bedelli askerlik bekleyenlerin yüzünü bu bedelliyi çıkaracak yönetime dönmeleri,herkes haklı kendince ama iki ucu boklu değnek dilerim herkes için sonuç iyi olur.
 • bunu iktidardakiler söylediğinde zaten bedelliyi çıkarıyorlar. ilgilileri yıldırana kadar uğraşmadan bedelli çıkabileceğini sanmak zaten ahmaklık. yeri sözlük mü dersen tam değil belki ama bekleyenlerin takibi, birliği için önemli. son bedelli ortamı ısındırdıktan sonra siyasilere mail, faks hatta telgraf çekerek çıktı.
 • bedelli askerlik başlığına yazsa zerre sırıtmayacak alelade bir entry için başlık açan, bir de sanki matah bir şey söylemiş gibi açtığı çöp başlığın popüler başlıklarda reklamını yapan bir adet yazarımsının beyanı.

  özelden bu yaptığın yanlış deyince de, "benim ekşi şeylere alınan kaç başlığım var biliyon muuu?" diyerek kırılan egosunu tamir etmeye falan çalışıyor.

  hadi iyisin başlığın biraz da olsa uplandı. köftehor seni..
 • sözlükte yaşadığım tek ikili polemiğin sahibi tarafından boş yere başlık açmakla itham edilip sonrasında da çarpıttığı yukarıdaki içi boş entry'i okumak zorunda kalmama sebep olay.

  başlık gereksizse sus yok olsun, aptal saptal tespitlerle üstüne vazife olmayan işlere müdahale etmek neden?

  (bkz: işsizlik çok hoş gelsene)
 • varolan gerçek. sanki ülkenin kaderi bu ılıkların elindeymiş gibi davranmıyorlar mı bir de ayar oluyorum. bedelliyi desteklemeyen seçimi kaybedermiş. ya hadi git bak şurda izmarit var.