şükela:  tümü | bugün
159 entry daha
  • "işe yarar adam" özel editi: hala buna takılanlar var. bilale anlatır gibi anlatayım. uzun dönem dediğin asker kaç yaşında? 20. ana evinden askere giden, işi gücü daha kurmamış, aile kurmamış bir adam değil mi? devlete katkısı, iş gücü, vergisi olmayan biri. ama bedelliye giden kaç yaşında? 26 ve üzeri. yani ortalama 5 yıllık işi olan devletine katkı sağlayan, vergi ödeyen, aile kuran yani "işe yarayan adam". mesleği astronot ta olsa, çaycı da olsa işe yarıyor adam, iş gücü sağlıyor. şunu anlayamayacak adam daha da zahmet edip okumasın da yazamasın da.

üst edit: öncelikle bedelli nefreti kusanların hepsinin amınakoyayım direk engelledim başlık rahatladı. ikincisi zaten hastanede enfeksiyon bölümünde yatıyorum ve kbb nin verdiği ilaçları komple kesip kendi haline bıraktılar. öylece düşüp iniyor ateş. aralığı beğenmeyenler olmuş, min 35.4 max 39.8 gördüm dört gün içinde, yeterli mi kardeş? araştırıp bulana kadar serum bile yok. aklınıza gelecek her türlü film, ekg, ultrason, biyokimya, hormon,viral, kültür her şeye bakıyolar. bu kadar saçma bi duruma düşmesem yazmazdım. gidecek arkadaşlara uyarı babında biraz da sinirden,stresten sitem etme babında bi entry yazdım. ortalık karıştı amk. herkes ilgilendiği başlığa girsin arkadaşım bedelliye gitmeyeceksen neden okuyup da küfür edip kendini erkek zannediyorsun. önce git bu temel eğitim saçmalığı neden çıktı onu öğren sonra vatanı kurtar klavyeyle. ayrıca bedelli zengindir diğerleri fakirdir kafasından çıkın. bir sürü asgari ücretli adam bedelliden faydalanıyor. size de sunsalar siz de yapardınız boşa erkeklik taslamayın.

bahsi geçen öksürük hastalığımın en küçük kısmı. altı gündür neden inip çıktığı anlaşılamayan 35-40 arası değişen bir ateşim var. akılllarına gelen her testi yapıyorlar ama ne çeşit bir virüsse daha belli değil adı sanı. bu yüzden bebeğimize yaklaşamıyorım, bu da ekstra moral oluyor.

bu temel eğitim belasını başımıza sararak ülkenin en işe yarar adamlarını önce üç hafta sonra da dönüşte hasta olduklarından dolayı, toplamda 1-2 ay iş gücü kaybına uğratan aşırı zeki devletimizi kutluyorum. ha tabi bu konuyu ileri süren ve her taşın altından çıkan devletciğimi ve planlayan hulusiciğimi de çok seviyorum.

amasyazede bildirdi...

edit: güzel mesajlar atan ve aynı durumdan muzdarip olan çok arkadaşım var. hepsi sağolsun ve geçmiş olsun.

sırf hak verilmedi ya da imkanı olmadı diye uzun dönem yapıp kendini erkek sananlara diyebileceğim bir şey yok. yukarda yeterince cevap verilmiş kendilerine.

işe yarar dememe takılanlar olmuş. orada bi aşağılama yok. ben kimseye işe yaramaz demedim. ülke ekonomisi kötü bir haldeyken doktorunu, mühendisini, avukatını saçma sapan bir yere doldurup eğitim adı altında, bu adamlardan en verim alman gereken zamanlarda, güneşte beklete beklete hasta edersen, kendi ayağına sıkarsın bu kadar basit.

edit2: ne kadar okuduğunu anlamayan sözlük kullanmaktan bihaber denyo varsa toplandı. başlıkta ne diyor ? "bedelli". ben yazıda neyde bahsettim? "bedelli". o zaman ne demeye gelip ben şu dağda komandoydum burda uzun dönemdim bilmemne goygoyu yapıyorsunuz. aptal mısınız? siktirin gidin uzun dönem başlığına. galatasaray başlıklarına girip ağlayan diğer takım taraftarı gibisiniz. evet bedelli yapan 600000 kişi bundan önce yapan 100binlerce ve yapacak olan milyonlarca kişi pembe götlü. bi siz erkeksiniz.
  • üç hafta için ne ağladınız be , keşke bir yasa daha çıksa da isteyen kişilerin kız arkadaşları veya eşleri onlar yerine askere gidebilse. kızlar bu konuyla ilgili bu kadar başlık açmazdı yemin ediyorum.
  • ülkenin fena olmayan bir üniversitesinin gene fena olmayan bir bölümünden mezun oldum. dolayısıyla yazar arkadaşın ülkenin en işe yarar dediği gruba giriyorum sanırım.

bedelli yapmadım. yapana karşı da değilim. ama sen 21 gün yaptığın askerliği gelip burada “öldük bittik “ diye yazarsan kusura bakma da senden ülkeye hiçbir hayır gelmez.

ki asker çocuğu olarak şunu söyleyebilirim ki askeriyeyi askeriye yapan çoğu değerler yok şu anda.

böyle seküler, lümpen takımının kendini üstlerde görüp milleti kendince aşağılamasına bitiyorum. sen çok yararlısın ama kaynak ustam, marangozum, berberim senden daha az yararlı olduğu için o aylarca yapsın hatta senin yerine de yapsın değil mi ?

burada “askerlik zorunlu olmalı mı olmamalı mı ?” , “askerlikte meslek sahibi olanlardan doğru yararlanılıyor mu ? “ sorularını tartışsak eyvallah ama seninki olmamış.
  • ahhhh canım hasta mı oldu sennnn? bu da devletin ayıbı olsun, keşke kızları askere almasalar.
  • koç! 18 ay askerlik yaptım. yeri geldi hastalandık. boğazımız şiş bir şekilde ve karantinada 1 hafta hafta yattık. insanlık hali herşey olabiliyor.
  • uf olduğunuzun belirtisi olabilir. bir pediatristin görmesi faydalıdır.
  • gelmiş yine tipine osurduklarım. ben 6 ay askerlik yaptım. ben 18 ay yaptım. ben helikopterden helikoptere atlarken şarjör değiştirdim. bu şovmen askerler 3 gün ktm bekletilseler devlete dava açarlar aq.

6 ay poşetlik yaptım, sonrasında astım hastası oldum. doktor kontrollerini aksatma, ömrünün sonuna kadar seninle yaşayacak belki de ölümüne neden olacak bir hastalık kapmış olabilirsin. her şey vatan için nassolsa.
  • kıyamam aq
    (bkz: çen abi mi oldun)
    tanım: geçer
    ek editi: 372. dönem p. tğm
  • muhtemelen 4. gün şafağında öleceksin dediğim öksürüktür...

allah rahmet eylesin kardeş, toprağın bol olsun...
204 entry daha