şükela:  tümü | bugün
  • askeri künyeye benzerliği dikkat çeken üzeri gold kredi kartı görselli kolyedir.
    çeşitli internette satışa çıkarılmış durumdadır bedeli 19.94 tl dir.
    bana sorarsanız gerçekten olmamış bedelliyi savunanlara da savunmayanlara da ayıp edilmiştir.

bedelli künyesi
  • kıroyum ama para bende demenin askeri şekli. tık
  • başka bir sitedeyken reklam olarak çıkınca şaşırdım. büyük ihtimalle başka bir siteye yönlenecek diye beklerken çiçek sepetine gittik.

hala anlayamadım, bir alay mı var yoksa ciddi mi? şaşkınım.
  • biraz önce instagramdan gördüğüm ve deliye döndüğüm reklam. askerlik ile vatan sevgisini bir tutmak nedir, anlayamıyorum.
  • ağır ironik bir durum. bedellilerle dalga geçer gibi künye yapıp, bu künyeyi onlara satarak para kazanmak kapitalizmin doruğudur. ezelden beri savaşçılığıyla övünen, çocuklarına dini bayramlarda asker üniforması alıp giydiren,kınalı hasanın hikayesini her dem çocuklarına anlatan, ... , elinde övünecek hiçbir sermayesi, hiçbir şeyi kalmasa bile ordusuyla, askeriyle övünen türk toplumunun bedelli askerliğe bakışı belliyken, bedelli askerlik yapanların bile bedellilikleriyle övünemediği, işi gücü, topluma faydayı öne sürerek bedelliliği savunduğu bir toplumda bu künyeyi göğsünü gere gere takacak türk askeri olduğuna inanmıyorum.
  • ekşi sözlük'te reklamı çıkan, çiçeksepeti.com adlı sitede bir kaç farklı modeli satılan ürün.

askerlik, vatan hizmeti vb. hamasi konular beni pek ilgilendirmiyor ama bu ülkenin savaş halinde olduğu, terör örgütleriyle çatışan askerlerin peş peşe cenazelerinin geldiği, ailelerin yıkıldığı, insanların çocuğunu, babasını, eşini kaybettiği bir ortamda; üzerinde gold card ibaresi olan, kocaman "21" yazılı, kredi kartı görünümlü askerlik kolyesi satışı yaparak para kazanmaya çalışmak tek kelimeyle rezalettir.

ailesi yıkılan insanların o kolyeyi gördüğü an neler hissedeceğini bir an düşünün.

not: bedelli askerliğe de, vicdani rete de karşı değilim.
  • görünce güldüren hediyedir. akıl eden kimse aklıma sağlık. ama neden sarı yapmışlar anlamadım. hiç o renk kartım olmadı bilemiyorum. iyi bir şey sanırım.