şükela:  tümü | bugün
  • "buraya o kadar para verdik lan" ve türeviyle başlayan cümlelerle yemek, yatak, muamele ve diğer bilimum konfor unsurlarından yakınmayın. sakın bak. hayvanlığa giriyor.
  • yavşak yavşak yakınmayın, ölümlerden ölüm begenilen askerlikler yapanlar oldu, bu memlekette.

bizim eleman "akşamları üds çalışırım" dedi, bugün bana.

dünya çok garip bir yer vesselam.
  • komando kıyafetleri giyinip elinizde m4a1 maketi ile abidik gubidik fotoğrafçılarda poz vermeyin.
  • 21 gün bile çekilmez bu askerlik eziyeti, sıkın dişinizi...
  • bu 21 gün içinde haftasonları çarşı izniniz olup olmadığını kolunda << (bunun sola yatmış şekli) olan birine sorun. kaçamayacağınıza göre çok zevk alacaksınız emin olun.
  • devrecilik yapmayın.
  • parasıyla degil mı lan diyerek bölük astsubayını falan parmaklamaya kalkmayini da içermesi gereken tavsiyelerdir.
  • gerçi görmezsiniz ya öyle ağır makineli silahlarla falan afilli pozlar vermeyin, siz zaten askerliğe karşı durarak gittiniz o formalite 21 günü yapmaya. biraz vakur olun. kesinlikle kamuflajı darından alın, bol kamuflaj sizi ezik gösterir. ola ki bol kamuflaj aldınız; kantin çevresinde amaçsızca abur cubur yiyerek dolaşmayın bu sizi ezik ötesi gösterir. dedim ya vakur ve mağrur olun.

sizi taşağa sarmaya niyetlenecek personel ödediğiniz o 10000 avrodan ötürü tırssın biraz, 6 aylık poşetler gibi arada kalmayın, ezdirmeyin kendinizi.

ps1: bedelli yapmadım, nedense bedelli asker deyince kafamda umut sarıkaya adamcıkları beliriyor. onlardan biri olmamanız sizin elinizde.
    ps2: 28 değil 21 günmüş...