şükela:  tümü | bugün
  • son dönemde barış pınarı harekatının gazından değil, yaklaşık bir yıldır ara ara aklıma gelip beni rahatsız eden konu.

zamanında kendimce geçerli sebeplerle bedelli askerlik bekledim ve 2014 yılında da şans doğdu, bedelli olarak yaptım.

"askerliğimi ziraat bankasında yaptım eheheh" diye espri hiç yapmadım, bedelli yaptığım için kendimi tuhaf hissediyordum. değişik hisler. nitekim hala da öyle. keşke askerliğimi yapsaydım.
  • ''kolayı var, şubeye gidip gönüllü yazılabiliyorsun'' dediğim olaydır.
  • 2014'te hiç askere alınmadan bedelli yapıldı. 2019 bedellilerinden biri olarak "keşke hiç askere alınmadan yapabilseydik biz de" diye düşündüğüm konudur. elbette ihtiyaç duyulduğunda seve seve gidip kalabalık oluşturup, ölüme yürürüz ancak belirtmek istediğim bir durum var. ben asker çocuğuyum. ömrüm kışlalarda lojmanlarda geçti. askeriyenin içini dışını bilirim. 20 günlük süreç içerisinde askerliğin sadece a kısmında kalındı ki komutanlar da bunun bilincindeydi ve memnuniyetsizlikleri hallerinden okunuyordu. bir iş verildiğinde "ya ama yaaa" diyen tiplere komutanın en naif haliyle davrandığını düşünün. uyuşuk tavırları tipleri hayal edin. askerlik ciddi meslek, araziye çıktığında en ufak hatanda mermi alnında. sonuç olarak bedelli de tanıtım amaçlı silahları ele alıp foto çekinip instacılık oynayanları görmek istemezdim, şube işi daha mantıklıydı. velhasıl askerliği seven ve gönül verenlere saygım sonsuz.
    dipnot: operasyonda olan mehmetçiğimizin ayağına taş değmesin. burunları kanamadan dönerler inşallah